Zahájení výstavy Proměny / Transformations

úterý, 05 únor 2013 13:01

Na sklonku ledna byla v Blue Cat Gallery v ukrajinském Chersonu zahájena výstava pedagogů UUD Bedřicha Kocmana (Ilustrace Grafika) a Jana Morávka (Multimédia) s názvem Proměny / Transformations.

Bedřich Kocman na výstavě, probíhající ve spolupráci s Chersonskou uměleckou školou, prezentuje soubor grafických listů s názvem proměny tisku. Jednotlivé grafiky vznikaly přetiskováním a vrstvením ploch, linií a bodů nesených rozličnými matériemi. V průběhu realizace docházelo k proměně a kombinaci rozličných grafických technik, které autor volil v závislosti na obsahové koncepci. Druhou část výstavy tvoří fotografie děl Jana Morávka – vybraných objektů z cyklu Die Neue Mormons (2011–2012), objektu Svatý Hubert je žena a instalací Jelly Jesus, Kiwi a Díky, Veroniko!. Ty spojuje autorova reflexe osudů a rolí dnešního člověka, proměňujících se v závislosti na dynamickém vývoji současného dění a neustálých společenských pohybech.

Naposledy změněno úterý, 05 únor 2013 13:30