Ohlédnutí za ženou / Woman – A Look Back

Po skončení výstavy klauzurních prací přináší letní semestr do nové budovy Ústavu umění a designu ZČU výstavu Ohlédnutí za ženou. Výstava představí výběr z fotografické tvorby, která vznikla během workshopů pořádaných v rámci sympozia Žena, jež se uskutečnilo na půdě UUD v listopadu loňského roku.

vernisáž: čtvrtek, 14 únor 2013
od: pátek, 15 únor 2013
do: pátek, 15 březen 2013

Jednalo se o pilotní ročník projektu, který by se měl do budoucna konat každoročně. Již pro tento premiérový ročník se podařilo zajistit účast renomovaných českých i zahraničních fotografů, kteří se během jednoho týdne zhostili vedení workshopů, prezentací, přednášek, konzultací a diskusí. Byli to: Barbora Bálková, Veronika Bromová, Zdeňka Hanáková, Jana Hojstričová (SK), Libuše Jarcovjaková, Věra Kuttelvašerová Stuchelová, Zuzana Zbořilová, Vojtěch Aubrecht, Aristeidis Kontogeorgis (GR), Paul Kooiker (NL) a Miro Švolík. Akce byla určená nejen studentům UUD, ale i posluchačům ostatních fakult ZČU a zájemcům z řad široké veřejnosti. Celkem vznikl program čítající devatenáct bodů a trvající celkem padesát hodin, který navštívilo na 700 účastníků. Právě otevřenost vůči veřejnosti, nízkoprahovost (účast na žádné z akcí nebyla zpoplatněna), šíře programové nabídky a účast špičkových lektorů daly této události rozměr výjimečnosti.

Na výstavě se v pestré paletě individuálních projevů setkáváme s pracemi dokumentárního charakteru i ryze autorskou uměleckou tvorbou. Vysoká úroveň vystavených děl, vypovídající o kreativní atmosféře sympozia, jistě poslouží nejen jako připomenutí tvůrčích listopadových dní, ale též jako pozvání na příští ročníky akce.