Vladimír Merta / Reklama na nekonečno / autorská prohlídka

V úterý 19. února 2013 od 18 hodin proběhne v Galerii Ladislava Sutnara prohlídka výstavy Reklama na nekonečno s jejím autorem, vedoucím oboru Multimediální design Ústavu umění a designu ZČU, Vladimír Mertou.

od: úterý, 19 únor 2013
do: úterý, 19 únor 2013

o výstavě Reklama na nekonečno
Při koncipování výstavy do prostoru Galerie Ladislava Sutnara se Vladimír Merta obrátil do minulosti a sestavil soubor, který otevírá pohled do rejstříku jeho aktivit na poli vizuálního umění v průběhu více než třiceti let. Tento řez časem, jakkoliv omezený prostorovými možnostmi galerie, zahrnuje vedle fotografické dokumentace instalací a procesuálních akcí autentické obrazy a objekty z několika cyklů typických pro autorova různá tvůrčí období – jmenujme např. soubory Reklama na nekonečno, Velký finanční skandál, Kámen správné chvíle, Horká geometrie, ErROrS či Malby větrem. Mertovo jedinečné vidění světa i navýsost originální umělecký přístup se jeho studentům v ateliéru Nová média UUD jistě stanou mimořádným zdrojem inspirace.