Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Zdeněk Veverka / Do domácnosti / autorská prohlídka s přednáškou

Ve středu 20. března 2013 od 18 hodin proběhne v Galerii Ladislava Sutnara prohlídka výstavy Do domácnosti s jejím autorem Zdeňkem Veverkou. Prohlídku uvede krátká přednáška Jiřího Huláka, který představí problematiku designu spotřebičů pro domácnost v kontextu dění uplynulého století.

od: středa, 20 březen 2013
do: středa, 20 březen 2013

o výstavě
Výstava „Do domácnosti“ představuje zdánlivě malý výsek z tvorby designéra a pedagoga UUD Zdeňka Veverky: práce pro společnost ETA z posledních pěti let s převahou žehliček, vysavačů a mixérů. Právě oněch posledních pět let je však doba klíčová pro vývoj výrobků tradičního českého výrobce s novou marketingovou strategií, zaměřenou na moderní a dynamický charakter značky a vysokou úroveň samotných výrobků. Tři oblíbené, pro firmu ETA tradiční, ale zároveň zcela rozdílné druhy výrobků pak mohou být názornou ukázku toho, jak se s tímto úkolem vyrovnal designér. 

Zdeněk Veverka neřešil jen tvar vystavených výrobků, ale také jejich barevné řešení, potisk a nezřídka i obchodní název. Prezentaci současných výrobků doprovázejí ukázky vizualizací, vzniklých v průběhu práce na návrhu jednotlivých produktů, které umožňují nahlédnout do nelehkého procesu designérské práce, který spočívá nejen v kontinuálním tříbení tvarového řešení, ale i ve výběru jediné z několika navržených variant.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E