Zdeněk Veverka / Do domácnosti / autorská prohlídka s přednáškou

Ve středu 20. března 2013 od 18 hodin proběhne v Galerii Ladislava Sutnara prohlídka výstavy Do domácnosti s jejím autorem Zdeňkem Veverkou. Prohlídku uvede krátká přednáška Jiřího Huláka, který představí problematiku designu spotřebičů pro domácnost v kontextu dění uplynulého století.

od: středa, 20 březen 2013
do: středa, 20 březen 2013

o výstavě
Výstava „Do domácnosti“ představuje zdánlivě malý výsek z tvorby designéra a pedagoga UUD Zdeňka Veverky: práce pro společnost ETA z posledních pěti let s převahou žehliček, vysavačů a mixérů. Právě oněch posledních pět let je však doba klíčová pro vývoj výrobků tradičního českého výrobce s novou marketingovou strategií, zaměřenou na moderní a dynamický charakter značky a vysokou úroveň samotných výrobků. Tři oblíbené, pro firmu ETA tradiční, ale zároveň zcela rozdílné druhy výrobků pak mohou být názornou ukázku toho, jak se s tímto úkolem vyrovnal designér.

Zdeněk Veverka neřešil jen tvar vystavených výrobků, ale také jejich barevné řešení, potisk a nezřídka i obchodní název. Prezentaci současných výrobků doprovázejí ukázky vizualizací, vzniklých v průběhu práce na návrhu jednotlivých produktů, které umožňují nahlédnout do nelehkého procesu designérské práce, který spočívá nejen v kontinuálním tříbení tvarového řešení, ale i ve výběru jediné z několika navržených variant.