Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Čtyři osudy

Loňské 20. výročí záslužné činnosti společnosti Člověk v tísni připomene další výstava v Galerii Nad schody. Soubor dvou desítek plakátů, jejichž vznik iniciovala plzeňská pobočka společnosti, představuje vizuální interpretaci vybrané čtveřice osudů lidí, kterým společnost Člověk v tísni v nedávné době pomohla. Autory plakátů jsou studenti ateliéru Grafický design UUD (prof. Zdeňka Zieglera).

od: úterý, 26 březen 2013
do: pátek, 26 duben 2013

Společnost Člověk v tísni nabízí rozvojovou a humanitární pomoc a podporuje dodržování lidských práv v různých zemích světa, v České republice se soustředí především na vzdělávací aktivity a sociálně integrační programy. „Chtěli jsme naši činnost přiblížit v celé šíři, a to prostřednictvím osudů konkrétních lidí,“ přibližuje vznik výstavy Aleš Kavalír, ředitel regionální pobočky společnosti.

Jako podklad pro tvorbu studentů tak sloužily životní příběhy devatenáctileté Aegrnh, vyrůstající bez rodičů v Etiopii, běloruského disidenta Alese Bjaljackého, paní V. K., do jejíhož života zasáhly v roce 2010 povodně, a manželů K. z Plzeňska, kteří se kvůli neetickému postupu finanční společnosti dostali do předlužení. „Vzniklé plakáty se nám velmi líbí a do budoucna ve spolupráci s Ústavem umění a designu plánujeme jejich další vystavení na jiném místě v Plzni a také v naší pražské galerii Langhans,“ doplňuje Aleš Kavalír.

Výstava Čtyři osudy potrvá v Galerii Nad schody do pátku 26. dubna 2013.

 

 

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E