Slunečno místy nezjištěno

V prvním povelikonočním týdnu ožije centrum nezávislé kultury Moving station / Hemžící se zastávka Plzeň výstavou ateliéru Intermédií Ústavu umění a designu ZČU vedeného doc. Milenou Dopitovou. Výstava s názvem Slunečno místy nezjištěno je zpětným pohledem na čtyřletou tvůrčí činnost ateliéru očima samotných studentů.

vernisáž: středa, 03 duben 2013
od: čtvrtek, 04 duben 2013
do: úterý, 09 duben 2013

Retrospektivní výběr děl z posledních let zde doplní řada nových prací šitých na míru industriálnímu prostoru bývalého nádraží na Jižním předměstí. Díla ukazují možnosti autorského přístupu a individuální uchopení řady progresivních médií - k vidění budou prostorové instalace, objekty, videa, malby, fotografie či performance. Akce si klade za cíl zapojit mladé umělce do procesu příprav a příslibů spojených s fenoménem Plzně jako Evropského hlavního města kultury 2015. Časosběrná mozaika kreativních výpovědí je zde vsazena do nových kontextů spojených s netradičním výstavním prostorem, a vytváří tak živnou půdu pro reflexi, diskusi i vzájemnou konfrontaci.

Zahájení výstavy proběhne ve středu 3. dubna 2013 od 18 hodin. V hudebním programu vystoupí smyčcové duo z kapely Rawdeus. Od 22 hodin se pak v klubu Belfast uskuteční after party s DJ Rudeboyem.

Doprovodný program k výstavě zahrnuje komentovanou prohlídku s vystavujícími studenty (ve čtvrtek 5. dubna 2013 od 16.30 hodin) a Přednáška o chystaném celorepublikovém festivalu Kontejnery v režii pořadatele k světu, o. s. (v úterý 9. dubna 2013 od 19 hodin).

Výstava potrvá od 4. dubna do 9. dubna 2013, otevřeno bude vždy od 14 do 18 hodin.