8 let Plzeňských laviček

U příležitosti zahájení již 8. ročníku projektu Plzeňské lavičky se v pondělí 22. dubna 2013 v 17 hodin uskuteční v přízemí Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje vernisáž retrospektivní výstavy 8 let Plzeňských laviček. Čestnými hosty slavnostního zahájení budou primátor města Plzně Martin Baxa a rektorka ZČU Ilona Mauritzová.

vernisáž: pondělí, 22 duben 2013
od: úterý, 23 duben 2013
do: čtvrtek, 30 květen 2013

Součástí výstavy bude instalace pětice laviček z minulých ročníků projektu a soubor plakátů, které představí jména autorů všech dosud vyrobených laviček. Chybět nebude ani výčet sponzorských, resp. dárcovských firem a fotografický průřez dosavadními ročníky. Širší výběr fotografií bude promítán ve fotorámečcích na „videověži“ umístěné u vstupu do budovy knihovny. Výstava potrvá do 30. května 2013, přístupná bude vždy od pondělí do pátku od 8 do 19 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin.

Projekt Plzeňské lavičky je veřejným vyjádřením humanitární podpory Rotary Clubu Plzeň Beseda, hlavních partnerů projektu, mezi něž patří i Ústav umění a designu ZČU, a zúčastněných firem a společností zdravotně postiženým dětem sdruženým v občanském sdružení HELP ME. Od roku 2006, kdy proběhl první ročník akce, poskytl Rotary Club Plzeň Beseda spolu s jednotlivými sponzory tomuto sdružení celkem 1 600 000 Kč.

Výtvarně pojednané lavičky, již budou podobně jako v předcházejících letech budou rozmístěny ve Smetanových sadech v blízkosti Studijní a vědecké knihovny PK, byly vyrobeny dle návrhu Architektonického studia Hysek výrobním družstvem TVAR Klatovy. Autory výtvarných návrhů laviček i jejich realizace, která proběhla na základě výběru námětů dárcovskými subjekty, jsou studenti UUD. Tucet laviček z letošního ročníku zůstane na svém místě do podzimu letošního roku. Lavičky z minulých ročníků lze spatřit v areálech Fakultní nemocnice na Borech a na Lochotíně, kam byly po skončení minulých ročníků darovány.