Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

8 let Plzeňských laviček

U příležitosti zahájení již 8. ročníku projektu Plzeňské lavičky se v pondělí 22. dubna 2013 v 17 hodin uskuteční v přízemí Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje vernisáž retrospektivní výstavy 8 let Plzeňských laviček. Čestnými hosty slavnostního zahájení budou primátor města Plzně Martin Baxa a rektorka ZČU Ilona Mauritzová.

vernisáž: pondělí, 22 duben 2013
od: úterý, 23 duben 2013
do: čtvrtek, 30 květen 2013

Součástí výstavy bude instalace pětice laviček z minulých ročníků projektu a soubor plakátů, které představí jména autorů všech dosud vyrobených laviček. Chybět nebude ani výčet sponzorských, resp. dárcovských firem a fotografický průřez dosavadními ročníky. Širší výběr fotografií bude promítán ve fotorámečcích na „videověži“ umístěné u vstupu do budovy knihovny. Výstava potrvá do 30. května 2013, přístupná bude vždy od pondělí do pátku od 8 do 19 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin.

Projekt Plzeňské lavičky je veřejným vyjádřením humanitární podpory Rotary Clubu Plzeň Beseda, hlavních partnerů projektu, mezi něž patří i Ústav umění a designu ZČU, a zúčastněných firem a společností zdravotně postiženým dětem sdruženým v občanském sdružení HELP ME. Od roku 2006, kdy proběhl první ročník akce, poskytl Rotary Club Plzeň Beseda spolu s jednotlivými sponzory tomuto sdružení celkem 1 600 000 Kč.

Výtvarně pojednané lavičky, již budou podobně jako v předcházejících letech budou rozmístěny ve Smetanových sadech v blízkosti Studijní a vědecké knihovny PK, byly vyrobeny dle návrhu Architektonického studia Hysek výrobním družstvem TVAR Klatovy. Autory výtvarných návrhů laviček i jejich realizace, která proběhla na základě výběru námětů dárcovskými subjekty, jsou studenti UUD. Tucet laviček z letošního ročníku zůstane na svém místě do podzimu letošního roku. Lavičky z minulých ročníků lze spatřit v areálech Fakultní nemocnice na Borech a na Lochotíně, kam byly po skončení minulých ročníků darovány.

 

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E