Zahájení výstavy Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny

V pondělí 6. května 2013 v 15.45 hodin byla za účasti amerického velvyslance Normana Eisena, zakladatelky Musea Kampa Medy Mládkové a náměstkyně primátora města Plzně Evy Herinkové slavnostně zahájena výstava Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny.

Výstava, konající se pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy a poslance PS PČR Jiřího Pospíšila v Galerii Ladislava Sutnara, představuje plzeňské veřejnosti soubor osmnácti jedinečných světelných a kinetických maleb světoznámého amerického vědce, vynálezce, umělce a humanisty Franka J. Maliny. Jde o první výstavu autorových děl na české půdě od jeho úspěšné retrospektivy nazvané Bod-linie-vesmír, kterou na přelomu let 2007 a 2008 hostilo Museum Kampa. Více o výstavě i Franku Malinovi naleznete zde.

Na vernisáž výstavy navázala v 16.45 hodin přednáška Fabrice Lapelletrie věnovaná dílu Franka Maliny. Přednáška se byla podpořena z projektu č. CZ. 1.07/2.3.00/35.0014 - SPPVaV - Systematická podpora popularizace výzkumu a vývoje ZČU.

Výstavu Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny doplňuje v Galerii Nad schody stejnojmenná doprovodná výstava, přibližující Malinovu životní dráhu i podrobnosti řešení jeho kinetických děl.