Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Zahájení výstavy Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny

V pondělí 6. května 2013 v 15.45 hodin byla za účasti amerického velvyslance Normana Eisena, zakladatelky Musea Kampa Medy Mládkové a náměstkyně primátora města Plzně Evy Herinkové slavnostně zahájena výstava Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny.

Výstava, konající se pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy a poslance PS PČR Jiřího Pospíšila v Galerii Ladislava Sutnara, představuje plzeňské veřejnosti soubor osmnácti jedinečných světelných a kinetických maleb světoznámého amerického vědce, vynálezce, umělce a humanisty Franka J. Maliny. Jde o první výstavu autorových děl na české půdě od jeho úspěšné retrospektivy nazvané Bod-linie-vesmír, kterou na přelomu let 2007 a 2008 hostilo Museum Kampa. Více o výstavě i Franku Malinovi naleznete zde.

Na vernisáž výstavy navázala v 16.45 hodin přednáška Fabrice Lapelletrie věnovaná dílu Franka Maliny. Přednáška se byla podpořena z projektu č. CZ. 1.07/2.3.00/35.0014 - SPPVaV - Systematická podpora popularizace výzkumu a vývoje ZČU.

Výstavu Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny doplňuje v Galerii Nad schody stejnojmenná doprovodná výstava, přibližující Malinovu životní dráhu i podrobnosti řešení jeho kinetických děl.

 

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E