Výstava soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně

Ve středu 15. května 2013 v 19 hodin bude za účasti primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy, náměstkyně primátora města Plzně Bc. Evy Herinkové a ředitele Ústavu umění a designu ZČU, doc. akad. mal. Josefa Mištery slavnostně zahájena výstava soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně.

vernisáž: středa, 15 květen 2013
od: čtvrtek, 16 květen 2013
do: pátek, 31 květen 2013

V rámci zahájení výstavy ve foyer nové budovy UUD bude uděleno ocenění nejen vítěznému návrhu studenta UUD BcA. Štěpána Jirky, ale též ocenění za 2. a 3. místo v soutěži a 2 čestná uznání. Další tři soutěžící získají speciální ocenění, na kterých se shodla odborná porota vzhledem k originalitě předložených návrhů – Cenu náměstkyně primátora města Plzně, Cenu ředitele Ústavu umění a designu ZČU a Cenu Odboru kultury Magistrátu města Plzně.

Na vernisáž výstavy naváže ve 20.30 jedinečné představení studentů Cirkusové školy Flic z Turína spolupracujících se studenty UUD, nazvané Modeli da Torino.

Výstava, již pořádá statutární město Plzeň prostřednictvím Odboru kultury Magistrátu města Plzně ve spolupráci s UUD, potrvá do 31. května 2013.