Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Mladí ilustrátoři dětem

V úterý 28. května 2013 v 16 hodin se v open-air galerii ve Štruncových sadech u soutoku Radbuzy a Mže koná vernisáž výstavy Mladí ilustrátoři dětem. Výstavu, jíž vtiskli podobu studenti Ústavu umění a designu, slavnostně zahájí primátor města Plzně Martin Baxa.

vernisáž: úterý, 28 květen 2013

Poprvé představují studenti UUD své práce ve venkovní galerii, která je součástí Relax centra ve Štruncových sadech. Na ilustracích, které zabaví děti, jejich rodiče i prarodiče, pracovali v zimním semestru. Výstava s názvem Mladí ilustrátoři dětem je vedle známých laviček ve Smetanových sadech jejich dalším počinem k oživení plzeňského veřejného prostoru.

Výtvarné práce vznikly v ateliéru Ilustrace pod vedením doc. Josefa Mištery a část z nich také v ateliéru Grafický design, který vede prof. Zdeněk Ziegler. „Každý ze studentů se se zadáním řešit v tomto projektu ilustraci jako galerii, kde si přijde na své celá rodina, vypořádal odlišně. Na celkem rozměrných panelech návštěvník najde různé hry, skrývačky, labyrinty i ilustrované verše pro děti a určitě se u nich zabaví na dlouhé hodiny,“ uvádí Josef Mištera, ředitel Ústavu umění a designu.

Venkovní galerie je součástí v loňském roce na podzim otevřeného Relax centra ve Štruncových sadech. Nachází se v části u soutoku řek Radbuzy a Mže, která je koncipována jako odpočinková zóna s lavičkami a schody vedoucími k oběma řekám. „Naší ambicí je, aby se tento prostor stal díky naší péči stejně oblíbeným a vyhledáváním místem setkávání, jako jsou dnes již známé lavičky ve Smetanových sadech, na jejichž podobě se Ústav umění a designu podílí,“ přeje si Josef Mištera.

Celkem patnáct oboustranných vitrín má Ústav umění a designu ve výpůjčce od města do roku 2017. „Veřejnému prostoru věnuje město Plzeň velkou pozornost a venkovní galerie, která vznikla jako součást rekreační lokality ve Štruncových sadech, posiluje nejméně dvě hlediska, která hrála roli při její revitalizaci, a to odpočinek a zábavu. Studenti Ústavu umění a designu jsou kreativní, což potvrzují při každé spolupráci s městem. Proto nabídka starat se o galerii směřovala právě sem, do naší plzeňské ´továrny na umění´“, říká primátor Martin Baxa.

Ilustrace jsou vytištěné na pěněné PVC desky o rozměrech 145 x 164 cm a nabízejí například plzeňský zvěřinec s jezouškem, želzíkem, zebrafou nebo kajícem, labyrint s červíkem a kresby s vtipnými komentáři jako třeba „Růžové brýle kazí oči“.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E