ArtCamp 2013

V Galerii Nad schody se na začátek nového semestru akademického roku již tradičně představuje výběr prací absolventů aktuálního ročníku mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Tentokrát bude ve výstavním prostoru galerie k vidění výběr ze tří kurzů. Grafický design a plakát, Logo a jednotný vizuální styl a Design informací.

od: úterý, 17 září 2013
do: pátek, 11 říjen 2013

Účastníci kurzu Grafický design a plakát navrhovali pod metodickým vedením doc. akad. mal. Františka Stekera plakát, který připomene významný objev, vynález, popřípadě mezník ve vývoji řemesel a techniky. Výstupem se stal digitální tisk vybraného návrhu každého účastníka.
Náplní kurzu Logo a jednotný vizuální styl, který vedl Jan Pelc, byla tvorba loga, jako základního kamene vizuální identity a jeho užití v rámci jednotného vizuálního stylu. Po teoretickém úvodu se účastníci věnovali vlastním návrhům logotypů a jejich aplikaci na vizitce, firemním hlavičkovém papíru, obálce aj. Také si mohli vyzkoušet poměrně náročný úkol, kterým byla tvorba loga pro univerzitní Americké centrum s názvem US Point.
Ve třetím týdnu mezinárodní letní umělecké školy vedl hostující pedagog Stuart Larson z University of Houston– Clear Lake z USA kurz Design informací, reagující na stále aktuálnější potřebu dnešní vizuálně zaměřené společnosti prezentovat informace atraktivně a poutavě. Účastníci kurzu mohli pracovat na různých projektech. Instrukce, novinové titulky, články a statistiky převáděli do poutavých ilustrací s využitím současných designových stylů a technik.