vernisáž: středa, 18 září 2013
od: čtvrtek, 19 září 2013
do: sobota, 12 říjen 2013

Galerie Ladislava Sutnara vítá pedagoga Fakulty umění a designu Jiřího Kornatovského. Autor zde představí rozměrné kresby, kterými se zapsal do podvědomí laické i odborné veřejnosti. Kresby velkorysých formátů zobrazují organické tvary, které v nadživotní velikosti dosahují velkého estetického účinku. Hlavní roli v nich hraje modelace, šrafování, plasticita a dynamická rotace. Velkoformátové kresby vytváří autor technikou uhlu, pro menší formáty používá i tuhu nebo propisovačku. Zvolená technika mu umožňuje sledovat zvolený rytmus a dynamiku kresby.
Tvorba Jiřího Kornatovského je založena na duchovních aspektech, meditaci a koncentraci. Jeho práce představují rituál a kontinuitu. Přes monumentální rozměry nejsou kresby primárně určeny k veřejné prezentaci, ale pro intimní modlitbu.