Fotografické sympozium Město

vernisáž: středa, 20 listopad 2013
od: čtvrtek, 21 listopad 2013
do: sobota, 14 prosinec 2013

Ve dnech 18. až 22. listopadu pořádá Fakulta umění a designu Západočeské univerzity v Plzni ve spolupráci s Evropským hlavním městem kultury Plzeň 2015 mezinárodní fotografické symposium. Tradice mezinárodních fotografických symposií byla zahájena před rokem. Akademický rok 2012 / 2013 byl pro tehdy ještě Ústav umění a designu, zlomový. Nabídka studijních oborů se výrazně rozrostla, mezi jinými o specializaci Užitá fotografie a navíc se všechny obory ocitly pod jednou střechou – pod střechou nové budovy UUD. V tomto reprezentativním prostředí vznikl prostor pro nové aktivity, jako jsou divadelní představení, módní přehlídky i zmiňované mezinárodní fotografické symposium Plzeň. Loňský ročník si zvolil téma Žena, ať už jako motiv, či autorku fotografií. Pozvání přijaly špičky České i zahraniční fotografické scény: Veronika Bromová, Jana Hojstričová, Libuše Jarcovjaková, Paul Kooiker, Miro Švolík a další.
Laťka byla hned zpočátku nasazena hodně vysoko a ani nadcházející ročník v tomto ohledu nebude zaostávat. Na letošním symposiu, které má téma Město, přislíbili svoji účast Markéta Othová, Jaroslav Beneš, Štěpán Grygar, Lukáš Jasanský, Martin Kollár, Miroslav Machotka, Klaudio Moser, Miroslav Pokorný, Martin Polák, Friso Spoelstra, L´ubo Stacho a s dalšími fotografy jsme v jednání. Veřejnosti se opět otevře možnost setkat se s výjimečnými fotografy, konzultovat s nimi svoji tvorbu, zúčastnit se jejich přednášek a workshopů, navštívit jejich společnou výstavu v Galerii Ladislava Sutnara v Plzni atd. Většina aktivit je volně přístupná. Kompletní program bude brzy ke zhlédnutí na stránkách Fakulty umění a designu – www.fud.zcu.cz/mfsplzen
Srdečně zveme na tuto akci a těšíme se na shledanou.