Fashion design na FUD

od: úterý, 19 listopad 2013
do: pátek, 13 prosinec 2013

Galerie Nad Schody představuje průřez práce ateliéru vedeného doc. ak. mal. Helenou Krbcovou. Výuka této specializace rozvíjí individualitu a umělecký talent studenta v oblasti návrhářské tvorby oděvu. Studium je založeno na soustavném zamýšlení se nad povahou a vývojem módy, nad jejími souvislostmi s vývojem životního stylu, světového dění i filozofickou reflexí těchto procesů. Ke studentům je přistupováno individuálně a výuka je vedena tak, aby co nejvíce rozvíjela invenci studenta, k tomu využívá volnou hru a experimentování s materiály i technologiemi. Studenti se učí pracovat s módními trendy, hledat vlastní myšlenkovou inspiraci a rozvíjet tak své tvůrčí schopnosti. V průběhu tvůrčí práce se studenti zabývají módní kresbou i modelováním z pomocného materiálu na krejčovskou figurínu, až po vlastnoruční realizaci výsledného modelu v konkrétním materiálu. Svoji práci dokumentují prostřednictvím módní fotografie, kterou jsou zde studenti zastoupeni.