Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >
vernisáž: pondělí, 05 květen 2014
od: úterý, 06 květen 2014
do: sobota, 24 květen 2014

Galerie Ladislava Sutnara se přestěhovala do nových prostor v Riegerově ulici č. 11, kde bude sídlit v rámci Akademického centra ZČU, společně s Literární kavárnou "íčko" a Informačním
a propagačním centrem. Nové prostory slavnostně otevře výstava vybraných pedagogů
a studentů z Miami University. Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara s College of Creative Arts na Univerzitě v Miami spolupracuje již několik let, a to především prostřednictvím mezinárodní letní školy ArtCamp a výstavní činnosti.

Poprvé v Galerii Ladislava Sutnara vystavovali v rámci Slavností svobody v roce 2008. Výstava měla rovněž název Connections a stejně jako letos představila výběr prací pedagogů a studentů partnerské školy. V nově otevřené galerii jich tentokrát vystavuje devatenáct. Protože se jedná
o kolektivní výstavu, jsou zastoupena téměř všechna média, od fotografie, přes grafiku, po objekt. V roce 2010 zde pak měla ve stejnou dobu samostatnou výstavu Susan Ewing, která se zaměřuje na design kovu a šperku a v současnosti působí jako proděkanka na tamní umělecké fakultě. Pedagogové Miami University pravidelně již několik let hostují na ArtCampu, i v letošním roce se na FDU vypraví několik kolegů z této školy. Pro jejich studenty bude letos připraven třítýdenní letní kurz zaměřený na fashion design.

Květnové výstavy věnované prezentaci práce amerických umělců, které probíhají v rámci oslav osvobození Plzně americkou armádou, jsou již v Galerii Ladislava Sutnara malou tradicí. První proběhla v roce 2005. Výstavy zpravidla představují práce amerických umělců či institucí spjatých s Plzní nebo obecně s českým kulturním a uměleckým životem.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E