Vernisáž landartového projektu PRORŮSTÁNÍ - OD ZEMĚ K ZEMI

pátek, 19 červenec 2019 12:47

Přijměte pozvání na již druhou vernisáž projektu Prorůstání – od země k zemi, tentokráte na německé straně - v nedalekém Schönsee - v zaniklé osadě Bügellohe. Vernisáž se uskuteční v úterý 23. 7. 2019 od 16 hod. Využijte možnosti procházky krajinou a zúčastněte se na podnětného setkání mezi Bavorskem a Českem!

Na univerzitě odstartovaly letní školy

pátek, 12 červenec 2019 00:00

Dvě největší a nejstarší letní školy odstartovaly v pondělí ráno na Západočeské univerzitě v Plzni.

Punctum: Ni Zhiqi

Do 13. července byla v Galerii Ladislava Sutnara k vidění výstava Punctum: Ni Zhiqi. Komentovaná prohlídka za účasti umělce se konala ve středu 10. července. Během následujících měsíců bude v galerii probíhat rekonstrukce. Galerie bude pro veřejnost opět otevřena v září.

Přednáška profesora Tzu-Ping Lina

středa, 03 červenec 2019 19:13

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Vás srdečně zve v pondělí 15. července 2019 v 16:30 hodin na přednášku Sustainable and Responsible Design for Future City profesora Tzu-Ping Lina, PhD (Architect Distinguished Professor, Department of Architecture Chief Sustainability Officer, College of Planning and Design National Cheng Kung University), Tainan City, Taiwan.

Národní cena za studentský design 2019 - instrukce pro přihlášené

středa, 03 červenec 2019 13:36

Všem účastníkům soutěže o Národní cenu za studentský design 2019 (jednotlivým studenům i školám) bude během prvních čtrnácti červencových dnů zasláno registrační číslo, pod nímž budou jejich práce soutěžit. Současně obdrží fakturu na zaplacení registračního poplatku. Číslo faktury se bude shodovat s registračním číslem.

ArtCamp 2019

úterý, 02 červenec 2019 00:00

Od pondělí 8. července se bude na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara konat už patnáctý ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp.

SUTNARKA vystavuje u voršilek

Do 13. července je v pražské Galerii Nová síň k vidění skupinová výstava Svět zítřka / The World of Tomorow. Výstava spojuje originální uměleckou tvorbu vlivného českého designera a umělce Ladislava Sutnara (1897–1976) s dílem výjimečných talentů z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Kardinál Josef Beran očima mladých ilustrátorů

Ve čtvrtek 20. června se u příležitosti slavnosti Těla a krve Páně (Boží Tělo) v dominikánském kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskovo náměstí v Plzni se konala vernisáž výstavy prací ilustrátorů. Úvodní slovo pronesl biskup Tomáš Holub a následně proběhla mše svatá.

Student Sutnarky bodoval se svým filmem na Animafestu v Záhřebu

úterý, 18 červen 2019 10:37

Student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Matouš Valchář získal s filmem, který vytvořil jako svou bakalářskou práci v rámci studia ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba, zlatou medaili na 29. ročníku prestižního mezinárodního festivalu animovaného filmu Animafest, který se konal od 3. do 8. června v chorvatském Záhřebu.

bakalářky a diplomky 2019

Srdečně vás zveme na přehlídku absolventských prací studentů bakalářského a navazujícího magisterského studia.

Šperky Taty Akhatové ohromily Budapešť

Ateliér Design kovu a šperku se neztratil v konkurenci sto padesáti designérů z Čech, Francie, Polska, Maďarska, Německa, Itálie, Rakouska, Portugalska, Rumunska, Španělska, Slovenska a Švýcarska.

Klauzury: after party

Do 29. června je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění výstava "Klauzury: after party".