Virtuální výstava "Best of Klauzury léto 2020"

sobota, 04 červenec 2020 18:01

Letošní jaro bylo pro nás všechny vskutku nezapomenutelné. Pandemie nás přiměla zastavit, zamyslete se a zasáhla chod soukolí celé Země. Narušen byl i systém vzdělávání. Výuka probíhala online a již tradičně veřejností velice oblíbená výstava klauzurních a semestrálních prací všech ateliérů Sutnarky byla s ohledem na nejistou situaci a zdraví nás všech zrušena. Výběr těch nejlepších prací se přenesl do světa virtuálního, kam může veřejnost, příznivci umění či zájemci o studium na naší fakultě nahlédnout skrze webové stránky zde.

Galerie Ladislava Sutnara bude patřit Českým hrdinkám

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy "České hrdinky", která se uskuteční ve středu 8. července od 18 hodin v Galerii Ladislava Sutnara v centru Plzně. Výstavní projekt o emancipaci a síle něco změnit vytvořila Renáta Fučíková a studenti ateliéru Didaktické ilustrace na Sutnarce a na podzim k němu bude vydána stejnojmenná kniha, na níž se podílely Lenka Křížová a Kateřina Tučková.

Sutnarka je součástí interaktivního digitálního hřiště BLIK BLIK

čtvrtek, 02 červenec 2020 14:53

Autobusová hala v DEPO2015 se na téměř dva měsíce promění ve svět plný světelných experimentů, zvuků a imaginace. Skrze čtrnáct světelných instalací od českých i zahraničních tvůrců se dostanete na místo, kde budete součástí živých instalací, uměleckých objektů a vytvoříte si vlastní vesmír. Mezi instalacemi najdete i dvě, které pocházejí z dílny naší fakulty.

Uměleckou cenu města Plzně za rok 2019 získá absolventka Sutnarky

středa, 01 červenec 2020 10:22

Cena za mimořádný umělecký počin pro umělce do 30 let bude udělena absolventce ateliéru Užitá fotografie, výtvarnici Markétě Tiché za kurátorství výstavy Post-Generation, kolektivní výstavy nejmladší výtvarné generace, která se uskutečnila jako součást projektu ZÚROČENÍ 2019.

Magisterský ateliér grafického designu vystavuje v Nové síni

Ateliér grafického designu, magisterský stupeň vedený Kristinou Fišerovou a Rostislavem Vaňkem, srdečně zve do Galerie Nová síň v Praze na výstavu studentských prací. Vernisáž výstavy Sutnarka Graphic Works se uskutečnila ve středu 1. července od 18 hodin.

Na Valči se otevře netradiční lapidárium Braunových soch. Autory jsou studenti a pedagogové Sutnarky

pátek, 12 červen 2020 20:24

Na Státním zámku Valeč byla včera v předpremiéře představena novinářům mimořádná expozice soch Matyáše Bernarda Brauna. Autorem koncepce a garantem je vedoucí ateliéru Multimédií Jan Morávek. Na expozici se podíleli jeho studenti, studio MULTILAB.cz a vedoucí ateliéru Design nábytku a interiéru Jana Potiron. Veřejnost bude moci expozici poprvé spatřit 19. června.

Díky Sutnarce se diváci dostanou na jeviště Divadla J. K. Tyla

úterý, 09 červen 2020 10:28

Nová scéna Divadla J. K. Tyla přišla po téměř dvouměsíční odmlce s netradičním programem DJKT s Vámi na jevišti. Každý z divadelních souborů připravil vlastní pořad s tím, že se odehraje v jediné premiéře nejprve pro sto, nyní už pro dvě stovky diváků. Přenosy těchto představení může kdokoliv sledovat díky Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara.

Místo aby seděla doma, pomáhá

úterý, 02 červen 2020 10:06

Za normálních okolností by Nikol Rýdlová trávila všední dopoledne na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, kde studuje prvním rokem v navazujícím magisterském ateliéru Design kovu a šperku. Za sebou má bakalářské studium na katedře Designu Fakulty textilní TUL.

Přihlaste své práce do soutěže Národní cena za studentský design 2020

pondělí, 01 červen 2020 10:22

Design Cabinet CZ, z. s. společně s nadací SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH, DEPO2015 a zúčastněnými univerzitami a vysokými školami vyhlašují mezinárodní soutěž o Národní cenu za studentský design 2020. V letošním ročníku soutěžíme v kategorii vizuální komunikace - Vizuální styl, Kniha, Plakát, Typografie, Aplikace / Projekt / Ostatní. Jak se do soutěže přihlásit, zjistíte zde.

Grafika roku 2019 se představí v Galerii Ladislava Sutnara

Nadace Hollar ve spolupráci s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara a nadací SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH letos opět posouvá výstavu Grafika roku 2019 a Cena Vl. Boudníka z tradičních prostor pražského Obecního domu do Plzně, a sice do prostor Galerie Ladislava Sutnara.

Sutnarka vlastní sbírku pěti set vzorků různých materiálů

středa, 27 květen 2020 11:31

Materiálová banka na Sutnarce je zcela unikátní a je zpřístupněna v novém kabátě a uspořádání. Je k dispozici studentům a návštěvníkům fakulty, kteří mají zájem poznat jak nové materiály, tak ty tradiční, používané v nábytkovém a produktovém designu.

Mozaika výjimečných českých žen, to je projekt České hrdinky

úterý, 26 květen 2020 08:49

Padesátka příběhů žen očima mladé generace ilustrátorů je projektem Českých center a ateliéru Didaktické ilustrace. Od 25. května se nově do projektu zapojuje i Radio Prague International.