Rostislav Vaněk: Extypo

Ve středu 12. prosince v 18 hodin bude v Galerii Ladislava Sutnara slavnostně otevřena unikátní výstava EXTYPO, která nabídne neobvyklý pohled na svobodnou tvůrčí práci Rostislava Vaňka, výrazné osobnosti českého grafického designu.

FAKULTA DESIGNU A UMĚNÍ LADISLAVA SUTNARA A BISKUPSTVÍ PLZEŇSKÉ UZAVŘELY MEMORANDUM O SPOLUPRÁCI

čtvrtek, 06 prosinec 2018 10:54

Memorandum o spolupráci stvrdili svým podpisem děkan Sutnarky Josef Mištera a biskup Tomáš Holub. Slavnostní akt se odehrál v úterý 11. prosince v podvečer v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí v Plzni. Součástí ceremoniálu byla scénická projekce studia Multilab, vedeného Janem Morávkem a Lukášem Kellnerem.

Design Market 2018

pondělí, 03 prosinec 2018 10:45

Originální vánoční dárky budete moci pro své blízké pořídit v Kulturce ZČU v rámci tradičního vánočního výstavního projektu Design Market.

Studentka Alice Břečková uspěla v komiksové soutěži

pátek, 30 listopad 2018 10:27

Komiks studentky druhého ročníku ateliéru Komiks a ilustrace pro děti se umístil mezi patnácti vítěznými v rámci 4. ročníku komiksové soutěže Promluv k světu bublinou, kterou pořádá humanitární organizace ADRA.

Mezinárodní Fotografické Symposium Plzeň

čtvrtek, 29 listopad 2018 14:36

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara pořádá další ročník Mezinárodního Fotografického Symposia, jehož tématem jsou Hranice / Boundaries. Kurátorem projektu je Jan Van Woensel.

NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2018 má své vítěze

pátek, 16 listopad 2018 19:07

Osmadvacátý ročník Národní ceny za studentský design 2018 se konal poprvé v Plzni, v kreativním prostoru DEPO2015 v předvečer mezinárodního dne studentstva.

BOUNDARIES

Od 14. listopadu do 8. prosince je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění skupinová výstava BOUNDARIES, která předchází mezinárodnímu fotografickému sympoziu. To proběhne na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara od 5. do 7. prosince.

Na výstavě o diplomatovi Maxi Lobkowiczovi se podíleli naši studenti

Ve středu 7. listopadu představil děkan fakulty, docent Josef Mištera, spolu s vybranými studenty a pedagogy v pražském Lobkowiczkém paláci dva projekty, které vznikaly v ateliéru Mediální a didaktické ilustrace.

Ateliér Fashion design se prezentoval na košickém Fashion Weeku

pondělí, 12 listopad 2018 00:00

Od 5. do 11. listopadu 2018 se východoslovenské město Košice proměnilo v metropoli módy. V takzvaných Kasárnách/Kulturparku se konal už pátý ročník úspěšného mezinárodního projektu Košice Fashion Week. Jedinečné módní zážitky obohatily inspirativní sekce jako streetwear fashion, řada přednášek a workshopů.

Studenti vytvořili komiks o klášteře v Broumově

pátek, 09 listopad 2018 11:26

Srdečně Vás zveme na křest knihy Dobrodružný příběh Broumovského kláštera, který se uskuteční v úterý 20. listopadu od 18 hodin v prostorách sýpky Břevnovského kláštera v Praze.

NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2018 bude prvně vyhlášena v Plzni

čtvrtek, 08 listopad 2018 13:04

Poprvé v Plzni proběhne vyhlášení 28. ročníku celostátní soutěže o Národní cenu za studentský design (NCSD 2018). Pro letošní rok bylo vybráno téma Vizuální komunikace. Slavnostní udílení cen vítězným autorům letošní NCSD 2018 se koná 16. listopadu od 17 hodin v kreativním prostoru DEPO2015. V Kavárně DEPO2015 bude možné sledovat živý přenos slavnostního ceremoniálu. Práce studentů nominovaných na NCSD budou k vidění na výstavě Nový (z)boží! / New G(o)od v Klempírně DEPO2015 do 25. listopadu 2018.

Již posedmé byly rozdány Ceny Ladislava Sutnara

úterý, 06 listopad 2018 20:39

Slavnostní ceremoniál udílení Ceny Ladislava Sutnara 2018 se konal v úterý 13. listopadu 2018 od 14 hodin v obřadní síni plzeňské radnice. Umělecké osobnosti a instituce převzali Cenu Ladislava Sutnara z rukou děkana fakulty za přítomnosti vedení univerzity a zástupců města Plzně a Plzeňského kraje.