Výstava grafického designu a kreseb Philipa Pearlsteina

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy "Philip Pearlstein, ve válce a míru: 40. a 50. léta 20. století. Grafický design a kresby", která se uskuteční ve středu 30. září od 18 hodin v Galerii Ladislava Sutnara.

Hlasujte v soutěži Národní cena za studentský design 2020

pátek, 25 září 2020 14:19

Na webu studentskydesign.cz probíhá do 30. září hlasování o Cenu veřejnosti v mezinárodní soutěži Národní cena za studentský design 2020. Připojte svůj výběr, každý účastník hlasování má tři hlasy.

Dočasná mimořádná opatření na SUTNARCE

úterý, 22 září 2020 16:57

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti,

čas oponou trhnul a mimořádné opatření Krajské hygienické stanice omezuje od 23. září do 23. října provoz Západočeské univerzity.

Vše podstatné hledejte ve vyhlášce děkana v sekci STUDENT - VYHLÁŠKY

Co je nejdůležitější:

1. Platnost opatření je zatím měsíc. Situace se ale bude zřejmě měnit.

2. Umělecká práce je povolena za přítomnosti nejvýše 15 osob.
Ateliéry tedy nadále budou fungovat ve formě maximálně 14 studentů + 1 vyučující. Ostatní předměty s vyšší hromadností budou buď vyučovány distančně, nebo se studenti rozdělí do menších skupin podle pokynů ve vyhlášce děkana č. 15D/2020.

3. V případě, kdy se bude v předmětu přecházet na distanční výuku, zašle vyučující předmětu studentům a mně o tomto informaci.

4. Dbejte na zdraví své a svých bližních!

Sledujte prosím pouze oficiální komunikační kanály fakulty a univerzity např. zde. Prohlášení rektora Západočeské univerzity k náhlému zákazu prezenční výuky čtěte zde.

Přeji všem pevné zdraví a nervy.

Jindřich Lukavský
proděkan pro studijní a pedagogické záležitosti

Namaluj si hudbu

pondělí, 14 září 2020 14:22

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara připravila ve spolupráci s Plzeňskou filharmonií nový interaktivní pořad pro děti, které rády kreslí. Po předpremiéře pořadu Namaluj si hudbu pro žáky základních škol ve čtvrtek 17. září se stejné představení (tentokrát už v rámci dětské abonentní řady Duha) odehrálo pro veřejnost. V nedělním odpoledni se opět zaplnil sál Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara dětmi a rodiči, aby společně, i za přítomnosti autora hudební složky Tomáše Illeho, sledovali příběh hudby a jejího vývoje během jednotlivých staletí. Pořadem provázel Svatopluk Schuller, děti inspirovala tvořivá múza studentka ateliéru Didaktická ilustrace Anna-Marie Mišterová a Plzeňskou filharmonii dirigoval Chuhei Iwasaki.

Mezinárodní porota soutěže o Národní cenu za studentský design 2020 zasedala. Je rozhodnuto!

pondělí, 14 září 2020 11:10

Mezinárodní porota soutěže o Národní cenu za studentský design 2020 se sešla v Plzni 10. září 2020 v budově SUTNARKY, aby ohodnotila 72 nominovaných prací a rozhodla, kdo obdrží ocenění Národní cena za studentský design 2020 *GRAND, Národní cena za studentský design 2020 * JUNIOR, Excelentní studentský design 2020 a Dobrý studentský design 2020.

Architektem roku 2020 se stal Zdeněk Fránek

čtvrtek, 10 září 2020 13:52

Známý český architekt a v současnosti pedagog Sutnarky Zdeněk Fránek (*1961) obdržel v úterý 8. září v Centru architektury a městského plánování (CAMP) v Praze ocenění za mimořádný přínos architektuře. Porota jej vybrala z pěti finalistů.

Ilustrace od studentek Sutnarky součástí Bezručovy Opavy

středa, 09 září 2020 13:30

Do 25. října je v opavském Domě umění k vidění výstava "Naše mysl je větší než svět".

Silent book IMPERIA je nominována na cenu Josepha Bindera

úterý, 08 září 2020 11:36

Absolvent bakalářského ateliéru Mediální a didaktická ilustrace Dominik Tyl se probojoval se svojí „němou knihou" do finále rakouské mezinárodní soutěže Joseph Binder Award, kterou od roku 1996 pořádá společnost Designaustria.

Intervaly vidění

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a Galerie bratří Špillarů vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Intervaly vidění, která se uskuteční ve čtvrtek 10. září od 17 hodin v Muzeu chodska v Domažlicích.

Studio MULTILAB odělo do hávu světel a projekcí zámek ve Valči

středa, 02 září 2020 12:38

Poslední srpnový víkend, v noci ze soboty na neděli, měla veřejnost možnost nahlédnout v rámci tradiční akce Hradozámecká noc do téměř osmi desítek památek po celé České republice. Naše Studio MULTILAB připravilo ve spolupráci se Státním zámkem Valeč další světelnou show, která byla doplněna barokní hudbou a kresbami.

WALLZ - 10 umělců, 10 lokací, 500 plechovek, panelák, most, garáž, škola, kolektor... Plzeň má za sebou první street art festival

pátek, 28 srpen 2020 10:57

Třetí srpnový týden začal v Plzni první ročník street art festivalu s názvem WALLZ, který pořádalo DEPO2015 a jedním z partnetů byla i naše fakulta.