Přednáška Jerry Kozy: Mezi architekturou a designem

středa, 20 březen 2019 14:29

Srdečně zveme v úterý 26. března od 14 hodin do Multilabu v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, kde se uskuteční přednáška "Jerry Koza: Mezi architekturou a designem".

Jeden Svět na Sutnarce

pátek, 15 březen 2019 13:40

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara podporuje a poprvé se také stane novým projekčním místem festivalu dokumentárních snímků o lidských právech Jeden Svět v Plzni, který proběhne od 22. do 29. března 2019.

Ateliér Malby vystavuje U Prstenu

Až do 12. dubna je v pražské Galerii U Prstenu k vidění výstava "Hledání klíče" ateliéru Malby. Po šesti letech své existence zde ateliér představuje průřez hledáním podoby malby v různorodé tvorbě svých prvních absolventů, studentů vyšších ročníků i vedoucího ateliéru, Aleše Ogouna.

Sutnarka je partnerem festivalu BLIK BLIK

pátek, 15 březen 2019 00:00

Už 29. a 30. března od 19:00 do 23:59 se na trase vedoucí od DEPO2015 do Pivovarského muzea objeví celkem 13 světelných instalací tuzemských i světových umělců. Dvě instalace připravili studenti naší fakulty, a sice ateliérů Mediální a didaktická ilustrace a Multimédia.

Graduation Projects 2018 představí dva absolventy fakulty

čtvrtek, 14 březen 2019 08:50

Dva čerství absolventi Sutnarky, Soňa Juríková a Martin Kadlec, byli vybráni mezi autory nejlepších absolventských projektů Visegrádské čtyřky Graduation Project 2018. Do 31. března 2019 probíhá na zámku Cieszyn v Polsku výstava nejlepších absolventských prací z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Poté se práce představí na Vienna Design Week 2019 a na European Design Festival at the Palace of Culture and Science in Warsaw.

The Calling

V Galerii Ladislava Sutnara je výstava The Calling k vidění do 30. března. Výstava prezentuje umělecká díla studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a umělců z USA, Izraele a Belgie.

Ateliér Komiks a ilustrace pro děti opětovně uspěl v soutěži FUMETTO

pátek, 08 březen 2019 14:26

Na začátku dubna se koná ve švýcarském Luzernu každoroční mezinárodní komiksový festival Fumetto, jež je od svého počátku doprovázen již tradiční komiksovou soutěží, která festivalu předchází.

Fakulta přivítala Yuichiho Ita, mistra japonské animace

pátek, 08 březen 2019 10:12

Ve středu 6. března navštívil naši fakultu Yuichi Ito, japonský režisér, zakladatel a ředitel animačního studia I.TOON Ltd a držitel mnoha ocenění včetně Zlatého střevíčku ze Zlína či loňské čestné medaile Albína Brunovského za výrazný přínos v oblasti animovaného filmu v rámci Mezinárodního festivalu animovaných filmů pro děti - Bienále animácie Bratislava.

Ateliér Design kovu a šperku v Českém centru v Mnichově

V Českém centru v Mnichově byla 13. března slavnostně otevřena výběrová výstava prací studentů ateliéru Design kovu a šperku, pořádaná v rámci mezinárodního týdne „Schmuck 2019".

Bedekr Plzní Ladislava Sutnara

pondělí, 04 březen 2019 13:42

U příležitosti stodvacátého výročí narození Ladislava Sutnara připravila Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni projekt, kterým chce docílit popularizaci díla tohoto významného umělce u široké veřejnosti v místě jeho rodiště i posledního odpočinku, v Plzni. Cílem projektu bylo vytvoření virtuální mapy míst, jenž jsou spjata s osobností Ladislava Sutnara v Plzni, a která by mohla veřejnost systematicky objevovat.

Smuteční oznámení

pondělí, 25 únor 2019 15:14

Dne 21. února 2019 zesnula po dlouhé a těžké nemoci Elaine Ford Sutnar, manželka Radoslava L. Sutnara.

Ateliér mediální a didaktické ilustrace vystavuje v Záhřebu

Ve čtvrtek 21. února 2019 byla v prestižní chorvatské galerii Klovičevi dvori zahájena výstava Renáty Fučíkové, Václava Šlajcha a jejich studentů. Výstava je zde k vidění do konce března.