Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Studentka Sutnarky reprezentovala na ilustrátorském bienále

čtvrtek, 21 září 2017 12:41

Julie Čermáková, studentka ateliéru Mediální a didaktické ilustrace, reprezentovala Sutnarku v Bratislavě na mezinárodní ilustrátorském workshopu pro studenty.

Děkanem Sutnarky byl znovu zvolen Josef Mištera

čtvrtek, 21 září 2017 00:00

Akademický senát Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara zvolil 20. září kandidáta na děkana této fakulty. 

Na Sutnarce se konalo ateliérové sympozium nástěnných technik

středa, 20 září 2017 13:25

Ve dnech 7. a 8. září se vydala čtyřčlenná skupina pedagogů naší fakulty s jedním studentem ateliéru Grafiky na praktickou exkurzi po starých, zarůstajících cestách... 

Oceňovaná láhev dostane novou etiketu

úterý, 12 září 2017 13:10

Studentka ateliéru Grafický design se umístila na třetím místě v soutěži o návrh etikety pro speciální edici prémiového nápoje Fruttimo. Samotná PET lahev, jejímž autorem je Marek Mikovec, získala v roce 2015 cenu odborné poroty světové soutěže World Beverage Innovation Awards.

Absolventka ateliéru Fashion design navrhla oblečení pro atopiky

pondělí, 11 září 2017 14:32

Stanislava Malcová propojuje ve své tvorbě módu se současnými trendy, které spojuje s novými materiálovými možnostmi. Tak tomu bylo i v její diplomové práci.

MIGRATIONS

Studenti Sutnarky se zúčastnili mezinárodního ilustrátorského projektu MIGRATIONS.

Současné izraelské umění

Street art má v ulicích Tel Avivu důležitou roli. Takzvané Delfinárium, obrovská zvířata od umělce Dedeho nebo pouliční básně a texty jeho přítelkyně, umělkyně Nitzan Mintz, tvoří zásadní součást veřejného prostoru města a vytváří venkovní galerii – dostupnou každému, kdo prochází kolem. Umění na ulici nesouvisí jenom s vyznačováním teritoria; každá práce se vytváří speciálně pro dané místo, reflektuje kontext svého okolí a vyzývá k interakci.

Dede je jedním z nejviditelnějších současných telavivských umělců, který tvoří ve veřejném prostoru již od roku 2006. Svými projekty reaguje nejen na proměnu města a urbanismus, ale i na společenská a osobní témata. Nejznámějším Dedeho symbolem je náplast a často je označován jako Dede Bandaid. Význam jednotlivých náplastí se mění podle místa, je ale zároveň univerzální náplastí na rány, které každý máme. Na různých místech Tel Avivu se objevují jeho obří zvířata, ale i značky a symboly, které reagují na tvar budov, stavební boom nebo připomínají již neexistující místa. Jeho dosud největším dílem je tzv. Dolfinarium. http://www.imdede.com/

Nitzan Mintz je izraelská umělkyně a básnířka, která studovala výtvarné umění a kreativní psaní na Minshar College v Tel Avivu. Stejně jako Dede tvoří zejména ve veřejném prostoru. Její básně jsou osobní, ale i aktivistické. Jsou psané s naléhavostí verbálně a vizuálně vyjádřit myšlenkové pochody v reakci na okolní svět, politické dění a společenské problémy. Její díla jsou nejvíce koncentrovaná v jižním Tel Avivu, v místech známých prostitucí a kriminalitou. Nitzan vystavuje i v galeriích, účastnila se několika skupinových výstav např. v Nahum Gutman Museum v Tel Avivu, Neurotitan Gallery v Berlíně, Wilton's Hall v Londýně a řadě dalších. http://www.nitzanmintz.com/

Dede a Nitzan se loni v říjnu vydali do Prahy na residenční umělecký program kolektivu Petrohradská. Zůstali tu přes tři týdny a hledali místo, na kterém by mohli pracovat. Na konci jejich pobytu za sebou nechali dva velkoplošné muraly na Žižkově: dílo "Ambitions" na budově nakladatelství Argo v Milíčově ulici č. 14 a "Objects" na divadle Ponec na začátku Husitské. Dodatečně také vytvořili instalaci v galerii JednaDvaTři v Petrohradské.

Čerstvá absolventka ateliéru Ilustrace Lenka Šimečková o práci na své nové knize

úterý, 29 srpen 2017 11:24

Svět kreseb Lenky Šimečkové, který je velmi často temný až děsivý, ale dokáže být i křehce poetický, nám přiblíží rozhovor s ní pro magazín Pátek LN. Více čtěte zde

 

Pozvánka k zápisu do ak. roku 2017/18

pátek, 25 srpen 2017 12:59

Pozvánka k zápisu do kurzů CŽV ke stažení ZDE

 

 

soutěž teendesign

pátek, 11 srpen 2017 00:00

O soutěži


Teendesign je každoroční mezinárodní výtvarná soutěž určená pro studenty všech typů gymnázií, středních a vyšších odborných škol (věk 15+), jejímž cílem je hledat nové talenty, podporovat mladé kreativní lidi v jejich umělecké tvorbě a případně je i povzbudit k dalšímu studiu umění na vysoké škole. Konkrétně na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU totiž nezáleží na typu střední školy, odkud se uchazeč o studium hlásí, ale na talentu, kreativitě a originalitě, které prokáže u talentové přijímací zkoušky. Prostřednictvím soutěže Teendesign si mladí umělci mohou ověřit své schopnosti a zároveň získat možnost zúčastnit se zdarma či se slevou kurzů mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Mohou tak část letních prázdnin strávit v kreativním a mezinárodním prostředí, připravit se na přijímací zkoušky a prohloubit svůj talent pod vedením renomovaných českých i zahraničních umělců.

Teendesign 2017

Už jste vytvořili svůj MAJSTRŠTYK?

Slovem majstrštyk se kdysi označovala práce tovaryše, který usiloval o složení mistrovských zkoušek. Aby se mohl stát mistrem v umělecko-řemeslném oboru, musel odvést mimořádně kvalitní práci, kterou ocenili i zkušení porotci rozhodující o jeho povýšení. V přeneseném slova smyslu rozumíme dnes pod pojmem majstrštyk jakékoliv povedené dílo, které nás nenechá na pochybách o hodnotách, jež představuje. Dokázali jste už ve svém životě vytvořit takové dílo, které je důležité jak pro vás, tak pro vaše okolí? Dostalo se mu nějakého ocenění? Pokud si odpovíte ano, a pokud spadá pod obory: Design, Grafický design a vizuální komunikace, Fotografie, Ilustrace nebo Multimédia, přihlaste jej do soutěže! Pokud si odpovíte ne, tak neváhejte a pusťte se do práce!

Právě MAJSTRŠTYK aneb Mé nejlepší dílo je tématem 12. ročníku soutěže pro studenty středních a vyšších odborných škol Teendesign 2017.

Soutěžit můžete v pěti kategoriích a zaslat můžete i více soutěžních prací. Na vaše příspěvky čekáme do půlnoci 30. listopadu 2017.
Zajímá-li vás i studium na Sutnarce, pak do stejného data nezapomeňte poslat přihlášku ke studiu v bakalářských oborech a specializacích.

Kompletní pravidla soutěže a instrukce k zaslání soutěžních prací najdete zde.

Leták k soutěži si stáhněte zde.

Autoři nejlepších prací v každé kategorii získají účast v týdenním kurzu mezinárodní letní školy ArtCamp 2018 zdarma, další soutěžící se mohou těšit na slevy z kurzovného i věcné ceny. ArtCamp 2018 se bude konat v termínu 9. - 27. července 2018.
Tak neváhejte a zúčastněte se soutěže Teendesign 2017!

 


Labyrint na ulici

V letošním roce jsme součástí festivalu Živá ulice, jehož hlavní část se koná právě v těchto dnech. 

„How to save the world“ očima studentky Sutnarky

úterý, 01 srpen 2017 15:00

Studentka ateliéru Ilustrace Štěpánka Jislová se svým komiksem sklízela vavříny v mezinárodní soutěži "Animate Europe!".

 

Strana 1 z 41

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E

vnější vztahy a informace k přijímacímu řízení
pro zahraniční uchazeče

mgr. markéta kohoutková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel / 377 636 716

fax / 377 636 702