KLAUZURY léto 2018

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara otevře 18. června v 16 hodin výstavu klauzurních prací vzniklých v letním semestru akademického roku 2017/2018. V budově fakulty bude do 28. června ke zhlédnutí výběr prací všech ateliérů více než šesti set studentů. Studenti své práce vystavují v autentickém prostředí školy ve všech patrech budovy.

Richard Saul Wurman převzal Cenu Ladislava Sutnara

středa, 13 červen 2018 11:05

Richard Saul Wurman, průkopník tzv. „informační architektury", převzal v úterý 12. června Cenu Ladislava Sutnara. Prestižní ocenění obdržel v Petákově sále plzeňské radnice z rukou děkana fakulty Josefa Mištery a za přítomnosti poslance a prvního náměstka primátora Martina Baxy.

Bakalářská práce bodovala v soutěži Česká hra roku 2017

středa, 13 červen 2018 10:54

Vítězem v kategorii nejlepší vizuální stránka se stala počítačová hra Under Leaves, kterou loni jako svoji bakalářskou práci vytvořila studentka ateliéru animovaná a interaktivní tvorba Barbora Podhorská.

Chorvatské bienále kresby ovládli studenti ilustrace

úterý, 12 červen 2018 00:00

Studenti ateliéru Mediální a didaktické ilustrace získali zvláštní cenu na sedmém ročníku bienále ilustrace v Záhřebu. Odborná asistentka ateliéru Renáta Fučíková si za své černočerné proškrabované kresby, Praha v srdci a Franz Kafka, odnesla Grand Prix.

Richard Saul Wurman: zakladatel TED.com na FDULS

středa, 06 červen 2018 14:55

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara hostila Richarda Saula Wurmana, průkopníka tzv. „informační architektury". Člověka schopného mimořádně hlubokého teoretického uvažování, ale současně také praktického tvůrce vizuálních systémů a grafického designu.

Studenti ateliéru Fashion design mění budoucnost navrhování obuvi

úterý, 05 červen 2018 20:26

Michaela Šimůnková a Adam Frk postoupili do finále evropské soutěže "Shake the future of the footwear sector!", kterou vyhlásili European Confederation of the Footwear Industry (CEC), Assocalzaturifici a IndustriAll Europe.

VYHLÁŠENÍ NÁRODNÍ CENY ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2018 - OBOR VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE

úterý, 29 květen 2018 14:58

DESIGN CABINET CZ s nadací SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH a DEPO2015 vypisují

Chinese Characters Poster - Series of Lectures

úterý, 22 květen 2018 14:05

Dovolujeme si Vás pozvat na cyklus přednášek, které se uskuteční 30. května v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara (LS221).

bakalářky | diplomky 2018

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara letos poprvé představí bakalářské a diplomové práce samostatně a jejich výstava bude předcházet prezentaci klauzurních a semestrálních prací. Výstava je svěžím koktejlem, v němž se mísí to nejlepší z animované a interaktivní tvorby, designu, fashion designu, keramického designu, ilustrace, grafiky, komiksu, grafického designu, užité fotografie, multimédií, knihy a tvarování papíru či sochy. Výstava je k vidění do 14. června.

Vyvrcholení - bakalářské a diplomové práce ateliéru malby

středa, 16 květen 2018 19:31

Výstava bakalářských a diplomových prací studentů ateliéru malby, vzniklých pod vedením doc. akad. mal. Aleše Ogouna, je k vidění v galerii Papírna Plzeň do 14. června.

Štěpánka Jislová a Ondřej Malina získali třetí místo v komiksové soutěži

středa, 16 květen 2018 19:16

V sobotu 12. května proběhlo v rámci veletrhu Svět knihy vyhlášení komiksové soutěže Spolu v bublinách, kterou pořádal Polský institut v Praze spolu s Českým centrem ve Varšavě. Třetí cenu se porota rozhodla udělit hned dvěma tvůrcům, studentům Sutnarky.

Ateliér kov a šperk vystavuje své závěrečné práce v Západočeském muzeu

Výstava bakalářských a diplomových prací ateliéru Kov a šperk, vzniklých pod vedením doc. M.A. Petra Vogela, je v Západočeském muzeu v Plzni k vidění do 17. června.