1948 / na ostré hraně

Ve všech směrech unikátní výstava je k vidění v Galerii Ladislava Sutnara. Nenechte si ujít komentovanou prohlídku s autory v pondělí 26. února od 17 hodin.

Česká zima opanovala náměstí před královským palácem v Soulu

pondělí, 19 únor 2018 11:02

Předposlední únorový víkend připravilo u příležitosti konání Zimních olympijských her v Pchjongčchangu České centrum Soul společně s místním zastupitelským úřadem a ateliérem Mediální a didaktická ilustrace prezentaci České republiky na stánku v Gwanghwamun Olympic Zone. Ta se nachází na náměstí před hlavním královským palácem Kjongbok v samotném historickém jádru jihokorejského hlavního města Soulu.

Studentka Ilustrace uspěla v soutěži o přebal bloku

pátek, 09 únor 2018 17:01

Na konci loňského roku proběhla soutěž pro mladé designéry s hravým zadáním. Studenti a designéři měli navrhnout obálku bloku společnosti Office Depot pro rok 2018. Porota vybírala z necelých čtyř stovek prací na téma Stromy pro život. Na druhém místě se umístila studentka Sutnarky Kristýna Gregorová.

Divadelní adaptace slavného románu má scénu a projekci z dílny ateliéru Multimédií

pondělí, 05 únor 2018 14:17

V sobotu 17. února bude mít v Činoherním studiu v Ústí nad Labem premiéru divadelní adaptace slavného antiutopického románu Raye Bradburyho "451 stupňů Fahrenheita".

Výstava ilustrací Česká zima připomene slavné sportovce

České sportovní osobnosti a příběhy jejich slavných úspěchů připomene v kavárně DEPO2015 výstava ilustrací studentů ateliéru Mediální a didaktická ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, které vedla Renáta Fučíková.

Klauzury 1/18

V pondělí 5. února slavnostně otevřeme v 16 hodin pravidelnou klauzurní výstavu prací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. V budově fakulty bude do pátku 9. února ke zhlédnutí výběr prací více než šesti set studentů.

Angoulême a jeho slavný komiksový festival

pondělí, 29 leden 2018 00:00

Hlavní cenou pro vítězku soutěže CS.KOMIKS.17, Katsiarynu Karolik, byla cesta na největší evropský festival komiksu ve francouzském městě Angoulême. Festival navštívila také vedoucí ateliéru Komiks a ilustrace pro děti docentka Barbara Šalamounová spolu s odbornou asistentkou Marií Kohoutovou. Barbara Šalamounová nám poskytla z festivalu osobitý report.

Sutnarka obsadila první příčky soutěže CS.KOMIKS.17

středa, 17 leden 2018 13:32

Katsiaryna Karolik, studentka ateliéru Komiks a ilustrace pro děti vedeném Barbarou Šalamounovou, se stala vítězkou české části soutěže CS.KOMIKS.17. I další dvě vítězná místa patřila našim studentkám, a sice Janě Vobořilové a Petře Šestákové.

CzechImage

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu projektu CzechImage, který připravila Česká centra ve spolupráci s ateliérem grafického designu, který vede Kristina Fišerová.

Úspěch v soutěži iJUNGLE Awards 2017

čtvrtek, 11 leden 2018 00:00

Elena Pokaleva, studentka ateliéru Ilustrace, získala ocenění v mezinárodní soutěži iJUNGLE Graphic Design Awards 2017.

Sutnarka vybírala talenty do bakalářských oborů

úterý, 09 leden 2018 12:09

První lednový týden patřil na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara přijímacím talentovým zkouškám do bakalářských oborů. Letos odevzdalo své domácí práce na 550 uchazečů.

Pour féliciter 2018

středa, 20 prosinec 2017 10:51

Krásné prožití vánočních svátků, mnoho štěstí, zdraví, pohody a samá příjemná překvapení v novém roce.

Animovanou novoročenku naleznete zde

Autory jsou studenti ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba: Zbyšek Semelka, Pavel Endrle, Martin Hahn, Tereza Blažejová a Tereza Šimanovská