SUTNARKA se otevře zájemcům o studium

SUTNARKA, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara vás srdečně zve 1. listopadu 2018 na den otevřených dveří.

Dobrých 100 aneb nejlepší okamžiky 100 let republiky

Ve středu 17. října bude v 18 hodin v Galerii Ladislava Sutnara otevřena výstava Dobrých 100 aneb nejlepší okamžiky 100 let republiky. Výstava si odbyla velice prestižní premiéru již 6. září ve Washingtonu DC, kde s ní zástupce velvyslance České republiky pan Zdeněk Beránek oficiálně zahájil každoroční podzimní washingtonský Festival vzájemných inspirací, jehož tématem bylo 100. výročí nezávislosti.

Už není kam...

Srdečně zveme na vernisáž landartového projektu Už není kam..., která se uskuteční na hradě Klenová ve čtvrtek 18. října od 17 hodin.

Nejen Mnichov 1938: Zaplněná fakulta tleskala vestoje

úterý, 02 říjen 2018 10:48

Komponovaný večer k výročí Mnichovské dohody sklidil velký úspěch. Podívejte se na něj objektivem studentů Štěpánky Vackové a Kryštofa Novotného a poslechněte si jej ze záznamu ČRo Vltava.

Vynikající studenti převzali stipendia

úterý, 02 říjen 2018 00:00

Celkem 33 vynikajících studentů a doktorandů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy převzalo v úterý 2. října při slavnostním obřadu v Malém sále Měšťanské besedy stipendia rektora ZČU, Plzeňského kraje a města Plzně.

Malý myší příběh získal bronzovou medaili v Illustration China Talent Contest

pátek, 28 září 2018 00:00

Diplomová práce absolventky Ilustrace Evy Majerová získala další ocenění. Práce vznikla pod vedením Barbary Šalamounové v roce 2017, kdy byla oceněna mimořádným stipendiem hejtmana Plzeňského kraje.

Druhý život aneb příběhy 25 lidí ve fotografiích Iren Stehli

Srdečně zveme 25. září do Galerie Ladislava Sutnara, kde se od 17:00 hodin uskuteční komentovaná prohlídka výstavy s fotografkou Iren Stehli. Výstava je unikátním putovním projektem, který připravilo Švýcarské velvyslanectví v České republice u příležitosti 50. výročí pražského jara 1968 a 100. výročí založení Československa. Umělkyně na portrétních fotografiích prezentuje pohled na téma migrace skrze osudy Čechů a Slováků, kteří po roce 1968 opustili Československo a za svůj nový domov si zvolili Švýcarsko.

Šperky vzniklé na FDULS jsou vystaveny v galerii Marzee

středa, 05 září 2018 14:21

Absolventky ateliéru kov a šperk prezentují své závěrečné práce na výstavě International Graduation Show v nizozemské galerii Marzee.

Komponovaný večer připomene na FDULS rok 1938

pátek, 31 srpen 2018 13:53

U příležitosti dalšího z osmičkových výročí připravila Plzeňská filharmonie ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a naší fakultou koncert, na němž zazní kompozice, v nichž skladatelé reagovali na ohrožení Československa ze strany nacistického Německa.

Sutnarka vyhlašuje 13. ročník výtvarné soutěže pro středoškoláky

středa, 29 srpen 2018 13:44

Tématem letošního ročníku výtvarné soutěže je IDENTITA.

Na Sutnarce zasedne mezinárodní porota soutěže o Národní cenu za studentský design 2018

středa, 29 srpen 2018 10:13

Členové mezinárodní poroty budou hodnotit nominované práce ve čtvrtek 6. září.

Kniha Sutnar Shapes získala prestižní designové ocenění Red Dot

úterý, 28 srpen 2018 10:46

Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU se inspirovali Sutnarovým dílem a vznikla kniha Sutnar Shapes, která má teď na kontě významné designové ocenění Red Dot. Publikace vyšla vloni na podzim a za její koncepcí a grafickou úpravou stojí vedoucí ateliéru grafický design Kristýna Fišerová.