aktuality

Baví mě vymýšlení příběhů, říká studentka Sutnarky, která ilustrovala Hochy od Bobří řeky

sobota, 18 srpen 2018 21:57

Celé loňské léto pracovala Ester Kuchynková, studentka druhého ročníku magisterského stupně, na ilustracích Hochů od Bobří řeky. Nové vydání legendární knihy Jaroslava Foglara vyjde v září a pro pětadvacetiletou rodačku z Prahy znamená její zatím nejprestižnější práci. Jen nerada mluví o tom, že je první ženou, která ilustrovala Foglara. Ostatně už dříve vytvořila jeden krátký příběh Rychlých šípů.

Závěrečná party letních škol se vydařila

úterý, 31 červenec 2018 00:00

Předposlední den letních škol, které Západočeská univerzita hostila od 9. do 27. července, se konala závěrečné párty. Dějištěm akce u Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara se stal takzvaný zikkurat.

Jaký byl druhý týden ArtCampu

pátek, 27 červenec 2018 09:54

Na programu druhého týdne jsme měli kurzy architektury, designu módních doplňků, designu, digitální fotografie, digitální malby, figurální kresby, malby, nových médií, nového cirkusu, serigrafie a arts managementu.

Špička ledovce 2018

Srdečně zveme na výstavu Špička ledovce, která je tradičním výběrem nejlepších bakalářských a diplomových prací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Výstava je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění do 18. srpna. Všechny práce jsou oceněné Cenou děkana za diplomovou práci a Čestným uznáním děkana v případě bakalářských prací, a to pro svou originální myšlenku a vynikající zpracování.

Ohlédnutí za prvním týdnem ArtCampu

pondělí, 16 červenec 2018 13:56

Červenec na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara patří každoročně letní škole. Budovu fakulty zaplnili účastníci dychtiví po nových zkušenostech, ale i ti, kteří si chtějí prohloubit své znalosti a dovednosti. Stejně jako v loňském roce jsme vyzpovídali několik účastníků a také jednoho pedagoga. První týden se nesl především ve znamení stálých kurzů, které každoročně naplní své kapacity.

Sutnarka představuje laureáty Zlaté stuhy 2018

Do 27. července je v prostoru Galerie Inkubátor v budově FDULS k vidění výstava letošních laureátů ceny Zlatá stuha. V dubnu byly v pražském Centru současného umění DOX již po šestadvacáté rozdány výroční ceny nejlepším tvůrcům literatury pro děti a mládež. Návštěvníci mohou obdivovat díla všech dvanácti oceněných ve čtyřech oblastech.

Film SEA se bude promítat na festivalu HIROŠIMA 2018

úterý, 03 červenec 2018 14:36

Absolventský film Marharity Tsikhanovich SEA, se kterým úspěšně zakončila studium v ateliéru animovaná a interaktivní tvorba v loňském roce, posbíral již řadu mezinárodních ocenění a promítal se na festivalech v Mexiku, Velké Británii, Rusku, Polsku a řadě dalších. Jeho nejnovějším úspěchem je účast na mezinárodním festivalu animovaného filmu v japonské Hirošimě.

Studenti ateliéru Fashion design ohromili se svým návrhem obuvi italský Milán

středa, 27 červen 2018 10:06

Michaela Šimůnková a Adam Frk zvítězili v evropské soutěži Shake the future of the footwear sector!, jejíž finálové kolo se konalo v pondělí 25. června v italském Milánu. V konkurenci návrhářů z Portugalska, Španělska a Itálie uspěli s botami, které jakoby plavou na objemné třídílné podrážce.

Tàssies: Three books in the wall (A reading experience)

Srdečně zveme do Galerie Ladislava Sutnara, která představí knižní ilustrace Josepa Antoniho Tàssiese. Výstavní prostory zaplní ukázky ilustrací z knih The lost Child, Stolen Names a If. Vernisáž se uskuteční ve středu 27. června od 18:00 hodin.

Film absolventa Matouše Valcháře zaujal francouzské Annecy

čtvrtek, 21 červen 2018 20:09

Druhý červnový týden se na pobřeží Lac d'Annecy konal mezinárodní filmový festival zaměřený na animované filmy. Souběžně s festivalem probíhal filmový trh MIFA (Marché International du Film d'Animation), podle pořadatelů největší akce v oblasti animace na světě. Film Matouše Valcháře O tom co potom (After) byl jako jediný z České republiky uveden v sekci Graduation Films in Competition.

Pohádkovou inscenaci doplnily kostýmy od studentky FDULS

úterý, 19 červen 2018 22:47

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla jako předposlední premiéru v sezoně uvedlo v sobotu 16. června muzikálovou pohádku Co takhle svatba, princi? Divadelní adaptace známé hudební pohádky se ujali mladí členové muzikálového souboru, kostýmy navrhla studentka a čerstvá absolventka ateliéru fashion design Andrea Pavlovičová.

KLAUZURY léto 2018

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara srdečně zve na výstavu klauzurních prací a semestrálních projektů vzniklých v letním semestru akademického roku 2017/2018. V budově fakulty bude do 28. června ke zhlédnutí výběr prací všech ateliérů více než šesti set studentů.