Divadelní inscenace POSLEDNÍ KŠEFT na Sutnarce

úterý, 19 listopad 2019 08:39

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni Vás srdečně zve na koprodukční inscenaci činohry DJKT Plzeň a Činoherního studia Ústí nad Labem "Poslední kšeft". Divadelní představení se uskuteční ve čtvrtek 19. prosince 2019 od 19 hodin v budově Sutnarky. Vstup na akci je zdarma!

Národní cenu za studentský design 2019 *GRAND získal absolvent Sutnarky

pátek, 15 listopad 2019 15:27

Jaroslav Prchal, absolvent ateliéru Design, získal hlavní ocenění v soutěži za návrh domácího zabezpečovacího systému Beep. Získal za něj také Cenu ředitele Národního technického muzea, podle něhož "autor v souladu se svým záměrem povýšil drobný, neokázalý, ryze technický a účelový předmět na ucelený soubor dokonale zpracovaných, přitom navýsost estetických prvků..." Práce vznikla pod vedením doc. Zdeňka Veverky.

Pět významných uměleckých osobností získalo Cenu Ladislava Sutnara

středa, 13 listopad 2019 10:59

Děkan Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Josef Mištera předal v úterý 12. listopadu v Malém sále Měšťanské besedy Ceny Ladislava Sutnara jejich letošním laureátům. Oceněno bylo pět významných uměleckých osobností z Česka, Finska a USA.

Košice Fashion Week 2019

pondělí, 11 listopad 2019 00:00

Od 6. do 9. listopadu 2019 se východoslovenské město Košice proměnilo v metropoli módy. V takzvaných Kasárnách/Kulturparku se konal už šestý ročník úspěšného mezinárodního projektu Košice Fashion Week. Ten letošní se zaměřil na udržitelnost skrze rozvoj talentů a inovací.

Srdíčkový Havel zdobí centrum Plzně

pondělí, 11 listopad 2019 00:00

V rámci oslav 30. výročí sametové revoluce obohatila Západočeská univerzita v Plzni veřejný prostor v centru Plzně dílem připomínajícím prvního polistopadového prezidenta Václava Havla – člověka, který se stal symbolem sametové revoluce a přechodu z totalitního režimu k demokratickému. Jeho portrét, jenž je k vidění v Mlýnské strouze nedaleko plzeňského náměstí Republiky, vytvořila studentka magisterského ateliéru Grafický design Tereza Fialová ze samých srdíček – charakteristické součásti Havlova podpisu.

Film AFTER přivezl další ocenění. Tentokrát ze Země vycházejícího slunce.

pátek, 08 listopad 2019 21:26

O krátkometrážním loutkovém filmu After / O tom co potom, od absolventa ateliéru animovaná a interaktivní tvorba Matouše Valcháře, jste na našich stránkách již četli mnohokrát. Je naším velkým potěšením, že vás můžeme informovat o dalším ocenění, jímž se film může pyšnit.

Prezentace laureáta Ceny Ladislava Sutnara 2019

úterý, 05 listopad 2019 13:33

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni vás srdečně zve na prezentaci laureáta Ceny Ladislava Sutnara 2019.

Noc vědy rozzářila budovu OTH Amberg-Weiden

pondělí, 28 říjen 2019 00:00

V pátek 25. října 2019 otevřela své dveře veřejnosti v rámci Noci vědy Ostbayerische Technische Hochschule (OTH Amberg-Weiden). Připomenula si tak zároveň 25. výročí svého vzniku.

Ateliér profesora Axmanna vystavuje v Galerii Ladislava Sutnara

Galerie Ladislava Sutnara a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni vás srdečně zvou na výstavu ateliéru Ilustrace Grafika, vedeného profesorem Mikolášem Axmannem. Součástí doprovodného programu je koncert vokálního kvintetu Tutti Voci v neděli 17. listopadu od 17 hodin.

Designblok 2019

úterý, 22 říjen 2019 13:38

Největší tuzemská přehlídka designových kousků Designblok, která se konala od 17. do 21. října v Praze, letos ukázala práce bezmála 350 vystavujících. Hlavním tématem festivalu se stala Budoucnost.

Výjimečný koncert s názvem Radost ze svobody připomněl třicáté výročí sametové revoluce

pondělí, 21 říjen 2019 00:00

Koncert se konal 17. října 2019 v prostorách Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni a na jeho organizaci se podílela Plzeňská filharmonie a Ústav pro studium totalitních režimů. Přímý přenos vysílal ČRo Vltava od 19:30 hodin.

Sutnarka má novou tvář

čtvrtek, 17 říjen 2019 10:32

Téměř sto metrů dlouhou a dvě patra vysokou koláž studentských prací na fasádě Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni nahradily panely s červenými, bílými a černými geometrickými obrazci, v nichž je zakódován důvěrný, mezi studenty a pedagogy zdomácnělý název fakulty SUTNARKA.