Komponovaný večer "Radost ze svobody"

pátek, 20 září 2019 11:13

Plzeňská filharmonie, Ústav pro studium totalitních režimů a Sutnarka vás srdečně zvou na komponovaný večer, jenž bude prologem plzeňských podzimních oslav třicátého výročí Sametové revoluce a uskuteční se ve čtvrtek 17. října od 19:00 hodin na naší fakultě.

Renáta Fučíková získala Uměleckou cenu města Plzně

pátek, 20 září 2019 10:46

Město ocenilo projekt Dobrých 100, na němž s akademickou malířkou pracovali také studenti ateliéru Mediální a didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Studentka ateliéru Užitá fotografie získala ocenění na fotografickém festivalu v Korei

čtvrtek, 19 září 2019 14:17

Tereza Kropáčová, studentka třetího ročníku magisterského ateliéru Užitá fotografie, získala v konkurenci 800 fotografií ze stovky světových univerzit ocenění na Incheon Photography and Film Festival.

Na novém Pamětním místě Brány borců u Doosan Areny má podíl i Sutnarka

pondělí, 16 září 2019 14:34

Město Plzeň spolupracovalo s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara a také s fanoušky. Vznikl kruhový památník, který má začít žít vlastním životem a stát se místem pro setkávání i vzpomínání. Asistent ateliéru Multimédia Lukáš Kellner měl na starosti supervizi výtvarné části, vítězný návrh grafického zpracování je dílem studentky Terezy Kovářové z magisterského ateliéru Grafický design. Reliéfní části pak vytvořila absolventka ateliéru Socha a prostor Eliška Pánková.

OPEN DAY na SUTNARCE

SUTNARKA (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni) srdečně zve uchazeče o studium umění a designu i ostatní příznivci umění na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 25. října 2019.

Ateliéry Sutnarky se prezentovaly na největším festivalu digitálních technologií v Evropě

úterý, 10 září 2019 12:05

Ateliér Animované a interaktivní tvorby a ateliér Multimédií se od 5. do 9. září prezentoval na rakouském veletrhu ARS ELECTRONICA.

Ústecký Činoherák dá vizi budoucnosti dle Bradburyho na Sutnarce

středa, 04 září 2019 10:58

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a ústecké Činoherní studio vás srdečně zvou v úterý 1. října od 20:30 hodin na divadelní adaptaci slavného antiutopického románu Raye Bradburyho "451 stupňů Fahrenheita", s níž kulturně odstartujeme nový akademický rok na univerzitě. Akce je zdarma a uskuteční se za každého počasí na zikkuratu před fakultou.

Projekt VELVET EFFECT 1989/1990 pozve Američany do Československa v době sametové revoluce

Studenti dvou ateliérů SUTNARKY se spojili, aby mohl vzniknout meziateliérový projekt VELVET EFFECT 1989/1990. Emotivní výstava ilustrací a grafiky bude od 12. září k vidění v prostorách Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu coby součást tradičního festivalu vzájemných inspirací Mutual Inspirations Festival 2019, který letos organizátoři věnovali Martě Kubišové. Výstava studentů ze Sutnarky pozve návštěvníky do Československa v době sametové revoluce.

Akademici Plzeň vstoupí do nové sezony s novým vizuálem

středa, 28 srpen 2019 00:00

Hokejový tým studentů Západočeské univerzity a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy vstupuje do nové sezony s řadou novinek. Jednou z nich je i nové logo, jehož autorkou je studentka magisterského navazujícího ateliéru Grafický design Kateřina Puncmannová.

Svět zítřka se představí v Galerii Ladislava Sutnara

Kolektivní výstava "Svět zítřka" propojuje originální uměleckou tvorbu významného českého designéra a umělce Ladislava Sutnara (1897–1976) s díly výjimečných talentů plzeňské SUTNARKY: Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. V rámci Víkendu otevřených ateliérů od 28. do 29. září bude výstava přístupná od 14 do 20 hodin. Komentovaná prohlídka s kurátorem výstavy a za přítomnosti umělců se uskuteční 25. září od 18 hodin.

Kabelky z metalické usně od absolventky Sutnarky zaujaly v soutěži Jana Pivečky

neděle, 25 srpen 2019 00:00

Čerstvá absolventka ateliéru Fashion design Michaela Šeráková vyhrála v soutěži se svými koženými doplňky, které jsou součástí diplomové práce "neohroŽENY".

Známe nominace na Národní cenu za studentský design 2019

úterý, 20 srpen 2019 17:18

Dvě poroty – Národní vysokoškolská pedagogická porota a Národní středoškolská pedagogická porota rozhodly v anonymním hodnocení, které z do soutěže přihlášených prací postoupí do posledního kola. Mezinárodní porota ohodnotí jejich práce a vybere finalisty soutěže ve čtvrtek 5. září 2019 na SUTNARCE.