Na novém Pamětním místě Brány borců u Doosan Areny má podíl i Sutnarka

pondělí, 16 září 2019 14:34

Město Plzeň spolupracovalo s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara a také s fanoušky. Vznikl kruhový památník, který má začít žít vlastním životem a stát se místem pro setkávání i vzpomínání.

OPEN DAY na SUTNARCE

SUTNARKA (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni) srdečně zve uchazeče o studium umění a designu i ostatní příznivci umění na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 25. října 2019.

Ateliéry Sutnarky se prezentovaly na největším festivalu digitálních technologií v Evropě

úterý, 10 září 2019 12:05

Ateliér Animované a interaktivní tvorby a ateliér Multimédií se od 5. do 9. září prezentoval na rakouském veletrhu ARS ELECTRONICA.

Ústecký Činoherák dá vizi budoucnosti dle Bradburyho na Sutnarce

středa, 04 září 2019 10:58

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a ústecké Činoherní studio vás srdečně zvou v úterý 1. října od 20:30 hodin na divadelní adaptaci slavného antiutopického románu Raye Bradburyho "451 stupňů Fahrenheita", s níž kulturně odstartujeme nový akademický rok na univerzitě. Akce je zdarma a uskuteční se za každého počasí na zikkuratu před fakultou.

Projekt VELVET EFFECT 1989/1990 pozve Američany do Československa v době sametové revoluce

Studenti dvou ateliérů SUTNARKY se spojili, aby mohl vzniknout meziateliérový projekt VELVET EFFECT 1989/1990. Emotivní výstava ilustrací a grafiky bude od 12. září k vidění v prostorách Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu coby součást tradičního festivalu vzájemných inspirací Mutual Inspirations Festival 2019, který letos organizátoři věnovali Martě Kubišové. Výstava studentů ze Sutnarky pozve návštěvníky do Československa v době sametové revoluce.

Akademici Plzeň vstoupí do nové sezony s novým vizuálem

středa, 28 srpen 2019 00:00

Hokejový tým studentů Západočeské univerzity a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy vstupuje do nové sezony s řadou novinek. Jednou z nich je i nové logo, jehož autorkou je studentka magisterského navazujícího ateliéru Grafický design Kateřina Puncmannová.

Svět zítřka se představí v Galerii Ladislava Sutnara

Kolektivní výstava "Svět zítřka" propojuje originální uměleckou tvorbu významného českého designéra a umělce Ladislava Sutnara (1897–1976) s díly výjimečných talentů plzeňské SUTNARKY: Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. V rámci Víkendu otevřených ateliérů od 28. do 29. září bude výstava přístupná od 14 do 20 hodin. Komentovaná prohlídka s kurátorem výstavy a za přítomnosti umělců se uskuteční 25. září od 18 hodin.

Kabelky z metalické usně od absolventky Sutnarky zaujaly v soutěži Jana Pivečky

neděle, 25 srpen 2019 00:00

Čerstvá absolventka ateliéru Fashion design Michaela Šeráková vyhrála v soutěži se svými koženými doplňky, které jsou součástí diplomové práce "neohroŽENY".

Známe nominace na Národní cenu za studentský design 2019

úterý, 20 srpen 2019 17:18

Dvě poroty – Národní vysokoškolská pedagogická porota a Národní středoškolská pedagogická porota rozhodly v anonymním hodnocení, které z do soutěže přihlášených prací postoupí do posledního kola. Mezinárodní porota ohodnotí jejich práce a vybere finalisty soutěže ve čtvrtek 5. září 2019 na SUTNARCE.

Dvě největší letní školy ZČU se rozloučily koncertem

úterý, 30 červenec 2019 11:40

Mezinárodní letní jazykovou školu a ArtCamp ukončila ve čtvrtek 25. července závěrečná party plná hudby a tance.

V zaniklé osadě Bügellohe vlaje plachta hnaná větrem osudu

pondělí, 29 červenec 2019 15:03

Od země k zemi prorůstají od roku 2018 land-artová díla vytvořená v rámci česko-bavorského přeshraničního projektu. V loňském roce studenti sochařského ateliéru na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara pod vedením profesora Jiřího Beránka rozšířili land-artovou stezku souborem objektů „Už není kam" v okolí hradu Klenová, další čtyři díla na Klenové vznikla v rámci česko-německého sochařského sympozia. V letošním roce se sochařské sympozium konalo na německé straně ve městě Vilseck, kde tvorba probíhala podél řeky Vils.

Ateliér Multimédií spolupracuje s OTH Amberg-Weiden

pátek, 26 červenec 2019 00:00

Červnové Setkání studentů ateliéru Multimédií spolu se studenty z Ostbayerische Technische Hochschule (OTH) Amberg - Weiden na německé půdě se stalo pomyslným startovním výstřelem pro speciální projekt u příležitosti 25. výročí OTH. Pro „Noc vědy" 25. října 2019 je ve večerních hodinách na budovu weidenské posluchárny naplánována videoprojekce, která bude interaktivně spolupracovat s publikem. Na realizaci budou v následujících měsících spolupracovat studentky a studenti Fakulty elektrotechniky, médií a informatiky a plzeňské Sutnarky (Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, ZČU v Plzni).