Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Hradozámecká noc v hávu světel a projekcí

úterý, 25 srpen 2020 00:00

V noci z 29. na 30. srpna připravuje při příležitosti Hradozámecké noci Státní zámek Valeč ve spolupráci se Studiem MULTILAB bohatý audiovizuální program v zahradách před zámkem.

Výstava "Zámeček 25 let"

Srdečně vás zveme ve středu 2. září od 18 hodin do Galerie Ladislava Sutnara, kde bude slavnostně otevřena výstava "Zámeček 25 let".

Průčelí zámku Valeč rozzářilo za svitu luny BRAUNARIUM

středa, 12 srpen 2020 09:35

Poslední červencový pátek po setmění byli návštěvníci Státního zámku Valeč svědky audiovizuální instalace na fasádě objektu, která vznikla přímo na místě.

Výstava CO DOKÁŽE REKLAMA? představí osobnost a tvorbu komerčního inženýra Miroslava Sutnara

Výstava CO DOKÁŽE REKLAMA?, která je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění do 29. srpna, je prvním krokem v prezentaci osobnosti a práce komerčního inženýra Miroslava Sutnara a malým příspěvkem k mozaice dosud nezmapované historie československé reklamy.

LEVITUJÍCÍ – figurální plastika od Borise Jirků

čtvrtek, 16 červenec 2020 09:39

Od loňského června pracuje Boris Jirků na soše LEVITUJÍCÍ, která bude umístěna v Praze na Palmovce v Podvinném Mlýně. Zakázka byla na sedmimetrovou sochu v bronzu podle modelu, který zadavatel objevil v Borisově monografii DRUHÉ TŘETÍ OKO. Plastika bude mít s rukama nad hlavou a nataženýma nohama 1033 cm a osazena by měla být do konce tohoto roku.

BRAUNARIUM ZA SVITU LUNY

čtvrtek, 16 červenec 2020 09:26

Státní zámek Valeč ve spolupráci se Studiem Multilab ze Sutnarky pořádají experimentální videomapping, volně navazující na novou expozici soch Matyáše Bernarda Brauna v prostorách bývalé zámecké kovárny, kde budou také po dobu festivalu mimořádně k vidění sochy oživené projekcemi.

V blízkosti SUTNARKY vznikl největší mural art v kraji

středa, 15 červenec 2020 11:16

V předposledním červnovém týdnu byl dokončen polep industriální developerské skladištní haly, která nově vyrostla na Borských polích mezi Decathlonem a Bauhausem (před Fakultou aplikovaných věd a na dohled od naší fakulty). Autorkou grafického návrhu je Kristina Fišerová.

Výklenky klášterní zdi zdobí malby od studentky Sutnarky

úterý, 14 červenec 2020 14:18

Studentka Alice Pokorná vytvořila v barokním Poutním areálu Panny Marie Vítězné na Bílé hoře v Praze cyklus pěti nástěnných maleb na téma biblická krajina.

Virtuální výstava "Best of Klauzury léto 2020"

sobota, 04 červenec 2020 18:01

Letošní jaro bylo pro nás všechny vskutku nezapomenutelné. Pandemie nás přiměla zastavit, zamyslete se a zasáhla chod soukolí celé Země. Narušen byl i systém vzdělávání. Výuka probíhala online a již tradičně veřejností velice oblíbená výstava klauzurních a semestrálních prací všech ateliérů Sutnarky byla s ohledem na nejistou situaci a zdraví nás všech zrušena. Výběr těch nejlepších prací se přenesl do světa virtuálního, kam může veřejnost, příznivci umění či zájemci o studium na naší fakultě nahlédnout skrze webové stránky zde.

Galerie Ladislava Sutnara patří Českým hrdinkám

Ve středu 8. července se v Galerii Ladislava Sutnara konala vernisáž výstavy "České hrdinky". Výstavní projekt o emancipaci a síle něco změnit vytvořila Renáta Fučíková a studenti ateliéru Didaktické ilustrace na Sutnarce a na podzim k němu bude vydána stejnojmenná kniha, na níž se podílely Lenka Křížová a Kateřina Tučková.

Sutnarka je součástí interaktivního digitálního hřiště BLIK BLIK

čtvrtek, 02 červenec 2020 14:53

Autobusová hala v DEPO2015 se na téměř dva měsíce promění ve svět plný světelných experimentů, zvuků a imaginace. Skrze čtrnáct světelných instalací od českých i zahraničních tvůrců se dostanete na místo, kde budete součástí živých instalací, uměleckých objektů a vytvoříte si vlastní vesmír. Mezi instalacemi najdete i dvě, které pocházejí z dílny naší fakulty. 

Uměleckou cenu města Plzně za rok 2019 získá absolventka Sutnarky

středa, 01 červenec 2020 10:22

Cena za mimořádný umělecký počin pro umělce do 30 let bude udělena absolventce ateliéru Užitá fotografie, výtvarnici Markétě Tiché za kurátorství výstavy Post-Generation, kolektivní výstavy nejmladší výtvarné generace, která se uskutečnila jako součást projektu ZÚROČENÍ 2019.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E