Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Studentka Ilustrace uspěla v soutěži o přebal bloku

pátek, 09 únor 2018 17:01

Na konci loňského roku proběhla soutěž pro mladé designéry s hravým zadáním. Studenti a designéři měli navrhnout obálku bloku společnosti Office Depot pro rok 2018. Porota vybírala z necelých čtyř stovek prací na téma Stromy pro život. Na druhém místě se umístila studentka Sutnarky Kristýna Gregorová.

Divadelní adaptace slavného románu má scénu a projekci z dílny ateliéru Multimédií

pondělí, 05 únor 2018 14:17

V sobotu 17. února bude mít v Činoherním studiu v Ústí nad Labem premiéru divadelní adaptace slavného antiutopického románu Raye Bradburyho "451 stupňů Fahrenheita".

Výstava ilustrací Česká zima připomene slavné sportovce

České sportovní osobnosti a příběhy jejich slavných úspěchů připomene v kavárně DEPO2015 výstava ilustrací studentů ateliéru Mediální a didaktická ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, které vedla Renáta Fučíková.

 

Klauzury 1/18

V pondělí 5. února slavnostně otevřeme v 16 hodin pravidelnou klauzurní výstavu prací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. V budově fakulty bude do pátku 9. února ke zhlédnutí výběr prací více než šesti set studentů.

Angoulême a jeho slavný komiksový festival

pondělí, 29 leden 2018 00:00

Hlavní cenou pro vítězku soutěže CS.KOMIKS.17, Katsiarynu Karolik, byla cesta na největší evropský festival komiksu ve francouzském městě Angoulême. Festival navštívila také vedoucí ateliéru Komiks a ilustrace pro děti docentka Barbara Šalamounová spolu s odbornou asistentkou Marií Kohoutovou. Barbara Šalamounová nám poskytla z festivalu osobitý report.

Sutnarka obsadila první příčky soutěže CS.KOMIKS.17

středa, 17 leden 2018 13:32

Katsiaryna Karolik, studentka ateliéru Komiks a ilustrace pro děti vedeném Barbarou Šalamounovou, se stala vítězkou české části soutěže CS.KOMIKS.17. I další dvě vítězná místa patřila našim studentkám, a sice Janě Vobořilové a Petře Šestákové.

CzechImage

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu projektu CzechImage, který připravila Česká centra ve spolupráci s ateliérem grafického designu, který vede Kristina Fišerová.

Úspěch v soutěži iJUNGLE Awards 2017

čtvrtek, 11 leden 2018 00:00

Elena Pokaleva, studentka ateliéru Ilustrace, získala ocenění v mezinárodní soutěži iJUNGLE Graphic Design Awards 2017.

Sutnarka vybírala talenty do bakalářských oborů

úterý, 09 leden 2018 12:09

První lednový týden patřil na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara přijímacím talentovým zkouškám do bakalářských oborů. Letos odevzdalo své domácí práce na 550 uchazečů.

Pour féliciter 2018

středa, 20 prosinec 2017 10:51

Krásné prožití vánočních svátků, mnoho štěstí, zdraví, pohody a samá příjemná překvapení v novém roce.

Animovanou novoročenku naleznete zde

Autory jsou studenti ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba: Zbyšek Semelka, Pavel Endrle, Martin Hahn, Tereza Blažejová a Tereza Šimanovská

Sutnar dětem

Poslední výstava roku 2017 patří v Galerii Ladislava Sutnara dětem. Galerie se promění v hernu, ale ne jen tak ledajakou – sutnarovskou. Pro velký úspěch byla výstava prodloužena do 3. února.

Sutnarka přivítala kulturní atašé

středa, 06 prosinec 2017 12:16

V pátek 1. prosince navštívila naši fakultu kulturní atašé České republiky v USA, paní Šárka Vamberová. Přijela na pozvání Renáty Fučíkové, odborné asistentky ateliéru Mediální a didaktické ilustrace (MDIL), jehož studenti už několik měsíců pracují na projektu „Dobrých 100". Na základě společného zadání napříč ročníky ateliéru MDIL studenti vytvářejí jakousi pozitivní mapu stoleté historie naší republiky.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E