Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Studentky ateliéru kov a šperk vystavovaly na mnichovském Talente

čtvrtek, 22 březen 2018 09:17

Talente je každoroční výběrová mezinárodní soutěž nových talentů v oblasti užitého umění s tradicí už od roku 1980. Soutěže se může každý umělec účastnit pouze jednou, věková hranice je 35 let.

Prestižní ocenění HDS/L JUNIOR AWARD 2018 získal student Sutnarky

úterý, 20 březen 2018 12:12

Adam Frk, student prvního ročníku magisterského stupně oboru Fashion design, získal hlavní ocenění v HDS / L Junior Award 2018, které uděluje Bundesverband der Schuh- und Lederwarenindustrie.

2296 KILO Komiksů, ILustrací, Objektů

V úterý 27. března se uskutečnila v historické budově Poštovního muzea v Praze vernisáž výstavy „2296 KILO – Komiksů, ILustrací, Objektů", která představuje výběr prací studentek a studentů ateliéru Komiks a ilustrace pro děti.

Výstava ve Smetanových sadech připomíná veřejnosti Ladislava Sutnara

Do 29. března je v prostoru před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje k vidění výstava 120 let Sutnar, která byla slavnostně otevřena 8. března.

PiLSEN SURPRiSE aneb NAPooL KAPooR

úterý, 06 březen 2018 16:13

Nejdražší plastiku v Plzni sbalil neznámý vandal. Dne 2. 3. 2018 byla znehodnocena mimořádně cenná plastika v Plzni, populární vejce.

Nominace v soutěži Fumetto pro Janu Vobořilovou

pátek, 02 březen 2018 09:18

Komiks "Friendly darkness" od studentky Ilustrace Jany Vobořilové byl nominován z téměř tisícovky zaslaných prací mezi 45 nejlepších v mezinárodní soutěži Fumetto. Na stejnojmenném švýcarském festivalu se bude letos prezentovat nejen její komiks, ale i ateliér Komiks a ilustrace pro děti. Jana Vobořilová s českou verzí svého komiksu již získala druhé místo v soutěži CS.KOMIKS.17.

„Čelem k masám?“ aneb jaké bylo tvůrčí ohlédnutí za únorem 1948 na Sutnarce

středa, 28 únor 2018 00:00

„V této chvíli je před námi přímý přenos velmi zvláštního koncertu. Jeho autoři soudí, že jde o projekt, který je v České republice naprosto ojedinělý. Nestává se totiž, aby symfonický orchestr připravil speciální dramaturgii k politickému výročí událostí, na které se vzpomíná vlastně nerado, a aby vedle hudební části přímo počítal s výklady a s rozhovory. Ale právě to nás dnes čeká", těmito slovy zahájil moderátor Pavel Ryjáček unikátní koncert, který se konal dne 27. února v prostorách Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Koncert, na němž se podílela Plzeňská filharmonie, Sutnarka a Ústav pro studium totalitních režimů, živě přenášel Český rozhlas 3 Vltava.

Polymorpha

Bedřich Kocman představí svoji nejnovější tvorbu v Galerii Jiřího Trnky.

1948 / na ostré hraně

Ve všech směrech unikátní výstava je k vidění v Galerii Ladislava Sutnara. Nenechte si ujít komentovanou prohlídku s autory v pondělí 26. února od 17 hodin.

Česká zima opanovala náměstí před královským palácem v Soulu

pondělí, 19 únor 2018 11:02

Předposlední únorový víkend připravilo u příležitosti konání Zimních olympijských her v Pchjongčchangu České centrum Soul společně s místním zastupitelským úřadem a ateliérem Mediální a didaktická ilustrace prezentaci České republiky na stánku v Gwanghwamun Olympic Zone. Ta se nachází na náměstí před hlavním královským palácem Kjongbok v samotném historickém jádru jihokorejského hlavního města Soulu.

Studentka Ilustrace uspěla v soutěži o přebal bloku

pátek, 09 únor 2018 17:01

Na konci loňského roku proběhla soutěž pro mladé designéry s hravým zadáním. Studenti a designéři měli navrhnout obálku bloku společnosti Office Depot pro rok 2018. Porota vybírala z necelých čtyř stovek prací na téma Stromy pro život. Na druhém místě se umístila studentka Sutnarky Kristýna Gregorová.

Divadelní adaptace slavného románu má scénu a projekci z dílny ateliéru Multimédií

pondělí, 05 únor 2018 14:17

V sobotu 17. února bude mít v Činoherním studiu v Ústí nad Labem premiéru divadelní adaptace slavného antiutopického románu Raye Bradburyho "451 stupňů Fahrenheita".

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E