Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Ateliér Multimédií spolupracuje s OTH Amberg-Weiden

pátek, 26 červenec 2019 00:00

Červnové Setkání studentů ateliéru Multimédií spolu se studenty z Ostbayerische Technische Hochschule (OTH) Amberg - Weiden na německé půdě se stalo pomyslným startovním výstřelem pro speciální projekt u příležitosti 25. výročí OTH. Pro „Noc vědy" 25. října 2019 je ve večerních hodinách na budovu weidenské posluchárny naplánována videoprojekce, která bude interaktivně spolupracovat s publikem. Na realizaci budou v následujících měsících spolupracovat studentky a studenti Fakulty elektrotechniky, médií a informatiky a plzeňské Sutnarky (Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, ZČU v Plzni).

Závěrečná party letních škol

čtvrtek, 25 červenec 2019 14:24

Srdečně zveme na závěrečnou party letních škol, která se uskuteční 25. července od 18:30 hodin na zikkuratu v blízkosti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Vernisáž landartového projektu PRORŮSTÁNÍ - OD ZEMĚ K ZEMI

pátek, 19 červenec 2019 12:47

Přijměte pozvání na již druhou vernisáž projektu Prorůstání – od země k zemi, tentokráte na německé straně - v nedalekém Schönsee - v zaniklé osadě Bügellohe. Vernisáž se uskuteční v úterý 23. 7. 2019 od 16 hod. Využijte možnosti procházky krajinou a zúčastněte se podnětného setkání mezi Bavorskem a Českem!

Na univerzitě odstartovaly letní školy

pátek, 12 červenec 2019 00:00

Dvě největší a nejstarší letní školy odstartovaly v pondělí ráno na Západočeské univerzitě v Plzni.

Punctum: Ni Zhiqi

Do 13. července byla v Galerii Ladislava Sutnara k vidění výstava Punctum: Ni Zhiqi. Komentovaná prohlídka za účasti umělce se konala ve středu 10. července. Během následujících měsíců bude v galerii probíhat rekonstrukce. Galerie bude pro veřejnost opět otevřena v září. 

Přednáška profesora Tzu-Ping Lina

středa, 03 červenec 2019 19:13

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Vás srdečně zve v pondělí 15. července 2019 v 16:30 hodin na přednášku Sustainable and Responsible Design for Future City profesora Tzu-Ping Lina, PhD (Architect Distinguished Professor, Department of Architecture Chief Sustainability Officer, College of Planning and Design National Cheng Kung University), Tainan City, Taiwan.

Národní cena za studentský design 2019 - instrukce pro přihlášené

středa, 03 červenec 2019 13:36

Všem účastníkům soutěže o Národní cenu za studentský design 2019 (jednotlivým studenům i školám) bude během prvních čtrnácti červencových dnů zasláno registrační číslo, pod nímž budou jejich práce soutěžit. Současně obdrží fakturu na zaplacení registračního poplatku. Číslo faktury se bude shodovat s registračním číslem.

ArtCamp 2019

úterý, 02 červenec 2019 00:00

Od pondělí 8. července se bude na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara konat už patnáctý ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp.

SUTNARKA vystavuje u voršilek

Do 13. července je v pražské Galerii Nová síň k vidění skupinová výstava Svět zítřka / The World of Tomorow. Výstava spojuje originální uměleckou tvorbu vlivného českého designera a umělce Ladislava Sutnara (1897–1976) s dílem výjimečných talentů z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. 

Kardinál Josef Beran očima mladých ilustrátorů

Ve čtvrtek 20. června se u příležitosti slavnosti Těla a krve Páně (Boží Tělo) v dominikánském kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskovo náměstí v Plzni se konala vernisáž výstavy prací ilustrátorů. Úvodní slovo pronesl biskup Tomáš Holub a následně proběhla mše svatá.

Student Sutnarky bodoval se svým filmem na Animafestu v Záhřebu

úterý, 18 červen 2019 10:37

Student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Matouš Valchář získal s filmem, který vytvořil jako svou bakalářskou práci v rámci studia ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba, zlatou medaili na 29. ročníku prestižního mezinárodního festivalu animovaného filmu Animafest, který se konal od 3. do 8. června v chorvatském Záhřebu.

bakalářky a diplomky 2019

Srdečně vás zveme na přehlídku absolventských prací studentů bakalářského a navazujícího magisterského studia.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E