Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Magisterský ateliér grafického designu vystavuje v Nové síni

Ateliér grafického designu, magisterský stupeň vedený Kristinou Fišerovou a Rostislavem Vaňkem, srdečně zve do Galerie Nová síň v Praze na výstavu studentských prací. Vernisáž výstavy Sutnarka Graphic Works se uskutečnila ve středu 1. července od 18 hodin.

Na Valči se otevře netradiční lapidárium Braunových soch. Autory jsou studenti a pedagogové Sutnarky

pátek, 12 červen 2020 20:24

Na Státním zámku Valeč byla včera v předpremiéře představena novinářům mimořádná expozice soch Matyáše Bernarda Brauna. Autorem koncepce a garantem je vedoucí ateliéru Multimédií Jan Morávek. Na expozici se podíleli jeho studenti, studio MULTILAB.cz a vedoucí ateliéru Design nábytku a interiéru Jana Potiron. Veřejnost bude moci expozici poprvé spatřit 19. června.

Díky Sutnarce se diváci dostanou na jeviště Divadla J. K. Tyla

úterý, 09 červen 2020 10:28

Nová scéna Divadla J. K. Tyla přišla po téměř dvouměsíční odmlce s netradičním programem DJKT s Vámi na jevišti. Každý z divadelních souborů připravil vlastní pořad s tím, že se odehraje v jediné premiéře nejprve pro sto, nyní už pro dvě stovky diváků. Přenosy těchto představení může kdokoliv sledovat díky Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara.

Místo aby seděla doma, pomáhá

úterý, 02 červen 2020 10:06

Za normálních okolností by Nikol Rýdlová trávila všední dopoledne na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, kde studuje prvním rokem v navazujícím magisterském ateliéru Design kovu a šperku. Za sebou má bakalářské studium na katedře Designu Fakulty textilní TUL.

Přihlaste své práce do soutěže Národní cena za studentský design 2020

pondělí, 01 červen 2020 10:22

Design Cabinet CZ, z. s. společně s nadací SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH, DEPO2015 a zúčastněnými univerzitami a vysokými školami vyhlašují mezinárodní soutěž o Národní cenu za studentský design 2020. V letošním ročníku soutěžíme v kategorii vizuální komunikace - Vizuální styl, Kniha, Plakát, Typografie, Aplikace / Projekt / Ostatní. Jak se do soutěže přihlásit, zjistíte zde.

Grafika roku 2019 se představí v Galerii Ladislava Sutnara

Nadace Hollar ve spolupráci s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara a nadací SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH letos opět posouvá výstavu Grafika roku 2019 a Cena Vl. Boudníka z tradičních prostor pražského Obecního domu do Plzně, a sice do prostor Galerie Ladislava Sutnara.

Sutnarka vlastní sbírku pěti set vzorků různých materiálů

středa, 27 květen 2020 11:31

Materiálová banka na Sutnarce je zcela unikátní a je zpřístupněna v novém kabátě a uspořádání. Je k dispozici studentům a návštěvníkům fakulty, kteří mají zájem poznat jak nové materiály, tak ty tradiční, používané v nábytkovém a produktovém designu.

Mozaika výjimečných českých žen, to je projekt České hrdinky

úterý, 26 květen 2020 08:49

Padesátka příběhů žen očima mladé generace ilustrátorů je projektem Českých center a ateliéru Didaktické ilustrace. Od 25. května se nově do projektu zapojuje i Radio Prague International.

Kniha „Noční lov“ od studentky ilustrace je ve finále soutěže Silent Book Contest

čtvrtek, 21 květen 2020 09:25

Mezi dvanáct finalistů byla zařazena „němá kniha" od naší studentky třetího ročníku magisterského ateliéru Ilustrace Lucie Šťastné. Dílo vzniklo jako klauzurní práce v letním semestru minulého akademického roku pod vedením Renáty Fučíkové.

Galerie Ladislava Sutnara opět otevírá

Po několikatýdenní odmlce způsobené pandemií COVID-19 je naší milou povinností oznámit vám, že výstava architekta Zdeňka Fránka byla prodloužena až do 6. června 2020 a je opět volně přístupná.

The future is... Unikátní projekt umělců v karanténě

úterý, 05 květen 2020 10:17

Máme za sebou několik týdnů karantény. Situace způsobená nemocí COVID-19 se nás všech dotýká různými způsoby...

Vychází komiksová kniha o osvobození

pondělí, 04 květen 2020 09:46

Konec druhé světové války v Plzni a na západě Čech vůbec, jedenáct příběhů jako mozaika dnů z jara 1945 a nejen z něj – to obsahuje komiksová kniha Roll Out the Barrels, která vychází symbolicky 6. května, v den 75. výročí konce války v Plzni. Vydává ji Post Bellum, o.p.s., pobočka Paměť národa Plzeňský kraj. Komiksy jsou dílem studentů ateliéru Komiks a ilustrace pro děti a vydání podpořilo Velvyslanectví USA v Praze. Kniha je zároveň oslavou třiceti let, kdy si západ Čech může opět svobodně připomínat, kdo ho doopravdy osvobodil.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E