Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Architekt Zdeněk Fránek vystavuje v Galerii Ladislava Sutnara

Až do 11. dubna můžete v Galerii Ladislava Sutnara navštívit výstavu Zdeněk Fránek: Figures.

Café racer od studenta Sutnarky zazářil na Motosalonu

neděle, 08 březen 2020 00:00

Student třetího ročníku bakalářského ateliéru Produktový design II. Václav Svítil navrhl ve spolupráci s Royal Enfield Česká republika závodní Café racer.

Představujeme Etický kodex ZČU

čtvrtek, 05 březen 2020 10:01

Západočeská univerzita se rozhodla zpopularizovat zásady etického chování. Každou středu se budou s Etickým kodexem setkávat i čtenáři portálu Info ZČU.

Premiéra výstavy "České hrdinky" se odehraje v Jeruzalémě

Putovní výstavní projekt "České hrdinky: Významné ženy české historie a současnosti" připravili pod vedením Renáty Fučíkové studenti ateliéru didaktická ilustrace. 

Výstava podává svědectví o záhadném poutu mezi Českem a Izraelem

V Rožmberském paláci na Pražském hradě je od 27. února k vidění expozice věnovaná třicátému výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Státem Izrael a tehdejším Československem. Představuje výtvarné práce, které vytvořili studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni pod vedením ilustrátorky a pedagožky Renáty Fučíkové. Výstava nazvaná Záhadné pouto potrvá na Pražském hradě do konce dubna, poté zamíří do dalších míst v České republice. Jednou ze zastávek bude i Plzeň.

Výstava Dobrých 100 pokračuje ve své pouti po Tchaj-wanu

Výstava prací studentů ateliéru Mediální a didaktická ilustrace mapující 100 let československé a české historie z pohledu nevšedních počinů, událostí i úspěchů "Dobrých 100" je od 2. do 14. března opět k vidění v Tchaj-peji.

Unikátní výstava Chiméra se představí v Galerii Ladislava Sutnara

Do 7. března je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění unikátní skupinové výstavy nových a digitálních médií "Chiméra".

Tramvaj bez řidiče. Studenti představili svoji vizi městské kolejové dopravy 2050

středa, 26 únor 2020 14:13

Jak by mohla vypadat tramvaj, která bude za tři desítky let brázdit ulice měst? Na to svými návrhy autonomních tramvají odpověděli studenti Sutnarky společně se svými kolegy z fakult strojní, zdravotnických studií a ekonomické. Téma zadala společnost Škoda Transportation, s jejímiž zástupci studenti své interdisciplinární týmové semestrální práce konzultovali. Svoji vizi budoucnosti městské kolejové dopravy zpracovali studenti v rámci mezifakultního výukového projektu DESING+, probíhajícího každoročně na Západočeské univerzitě v Plzni.

Studenti Sutnarky navrhli pro fakulty ZČU pouzdra na senzory teploty a vlhkosti

pondělí, 24 únor 2020 14:24

Studenti ateliéru Produktový design Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara navrhli pouzdra určená pro IoT senzory teploty a vlhkosti. Spolupracovali s Fakultou elektrotechnickou, která stojí v čele celouniverzitního projektu SmartCAMPUS ZČU. O návrzích budou hlasovat studenti, zaměstnanci a veřejnost na facebookovém profilu projektu. Vítězný návrh bude vyroben a umístěn do laboratoří a učeben fakult ZČU podle jejich potřeb.

Laureáti Grafiky roku 2019

středa, 05 únor 2020 11:10

V Grégrově sále Obecního domu v Praze byly 27. ledna předány ceny Grafiky roku 2019 a udělena v pořadí 25. Cena Vladimíra Boudníka.

LandArt / Prorůstání – od země k zemi

Od země k zemi prorůstající land-artová díla vytvořená v rámci česko-bavorského přeshraničního projektu budou prezentována na kolektivní výstavě v Inkubator Gallery.

Barbora Bačová byla vybrána na přehlídku fotografií Plat(t)form 2020

pondělí, 03 únor 2020 13:53

Studentka 2. ročníku navazujícího magisterského ateliéru Užitá fotografie, Barbora Bačová, se zúčastnila prestižní přehlídky prací perspektivních umělců mladé generace Plat(t)form 2020 v Muzeu fotografie ve švýcarském Winterthuru.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E