Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Ateliér Design kovu a šperku v Českém centru v Mnichově

V Českém centru v Mnichově byla 13. března slavnostně otevřena výběrová výstava prací studentů ateliéru Design kovu a šperku, pořádaná v rámci mezinárodního týdne „Schmuck 2019".

Bedekr Plzní Ladislava Sutnara

pondělí, 04 březen 2019 13:42

U příležitosti stodvacátého výročí narození Ladislava Sutnara připravila Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni projekt, kterým chce docílit popularizaci díla tohoto významného umělce u široké veřejnosti v místě jeho rodiště i posledního odpočinku, v Plzni. Cílem projektu bylo vytvoření virtuální mapy míst, jenž jsou spjata s osobností Ladislava Sutnara v Plzni, a která by mohla veřejnost systematicky objevovat.

Smuteční oznámení

pondělí, 25 únor 2019 15:14

Dne 21. února 2019 zesnula po dlouhé a těžké nemoci Elaine Ford Sutnar, manželka Radoslava L. Sutnara.

Ateliér mediální a didaktické ilustrace vystavuje v Záhřebu

Ve čtvrtek 21. února 2019 byla v prestižní chorvatské galerii Klovičevi dvori zahájena výstava Renáty Fučíkové, Václava Šlajcha a jejich studentů. Výstava je zde k vidění do konce března.

Alternativní metody výroby keramiky Adama Železného

Srdečně zveme 28. února od 10 hodin do Inkubator Gallery, která se nachází v budově fakulty, na rozhovor s umělcem Adamem Železným. Jeho výstava zde potrvá do 15. března. Kurátorem výstavy je Jan Van Woensel.

Studenti ateliéru Design se podílejí na řešení cykloboxů pro Plzeňský kraj

středa, 13 únor 2019 11:04

Do dvoukolové soutěže přihlásilo své návrhy osm studentů magisterského stupně ateliéru Design, vedených Zdeňkem Veverkou. Unikátní soutěž připravila Správa a údržba silnic Plzeňského kraje.

Václav Šlajch - UNLEASHED IN TOKYO

Václav Šlajch, pedagog ateliéru Mediální a didaktická ilustrace, prezentuje v Českém centru Tokio sérii pláten a maleb na dřevě, kterou vytvořil během svého loňského půlročního japonského pobytu na Musashino Art University.

Anna Bydžovská a Bedřich Kocman uspěli v Grafice roku 2018

pátek, 08 únor 2019 14:16

Slavnostní vyhlášení 25. ročníku celostátní soutěžní výstavy GRAFIKA ROKU 2018 a 24. Ceny Vl. Boudníka se konalo 3. února v Obecním domě v Praze, kde je do 27. února k vidění rozsáhlá výstava soutěže. Výstavu bude možné shlédnout v dubnu v plzeňské Galerii Ladislava Sutnara a v Galerii Inkubátor v budově fakulty.

KLAUZURY zima 2019

V pondělí 4. února byla otevřena výstava klauzurních a semestrálních prací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. V budově fakulty bude do svatého Valentýna k vidění výběr prací více než šesti set studentů, které vznikly během zimního semestru akad. roku 2018/2019.

Jaroslav Vančát: IMAGESTRUCTURE

Až do 9. března je v plzeňské Galerii Ladislava Sutnara k vidění výstava „IMAGESTRUCTURE", která nabídne obohacující náhled na kariéru Jaroslava Vančáta jakožto umělce a teoretika, který se už po dobu čtyř desetiletí věnuje zkoumání hranic interaktivního a digitálního umění. Chtěli bychom, aby se výstava stala debatním prostorem založeným na její zřejmé proměnlivosti, která se volně vyvíjí v rámci předem definovaných pravidel. Cílem je pomocí inkluzivních strategií vytvořit sdílenou virtuální paměť umělecké tvorby Jaroslava Vančáta, paměť, která není programovatelná a kterou nelze potlačit. Kurátorem výstavy je Jan Van Woensel.

Známe vítěze soutěže Teendesign 2018

středa, 30 leden 2019 11:46

Už potřinácté mohli v loňském roce posílat své příspěvky do soutěže Teendesign studenti všech typů středních a vyšších odborných škol.

Nominace na ceny Grafiky roku 2018 odtajněny

úterý, 29 leden 2019 14:33

Slavnostní vyhlášení cen a vernisáž výstavy Grafika roku 2018 se uskuteční v neděli 3. února 2019 v Obecním domě v Praze, kde samotná výstava potrvá od 4. února do 27. února 2019. Výstavu letošního laureáta prestižní Ceny Vladimíra Boudníka můžete navštívit v rámci expozice v Obecním domě na nám. Republiky.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E