Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

klauzury / diplomky 2013

Budova UUD se opět mění na jeden veliký výstavní prostor. Již v úterý 11. 6. zde od 18 hodin proběhne vernisáž výstavy klauzurních, bakalářských a diplomových prací studentů všech oborů UUD za akademický rok 2012/13. Výstava potrvá do 3. 7. a bude přístupná vždy v pondělí–pátek od 9 do 18 hodin.

 

Mladí ilustrátoři dětem

V úterý 28. května 2013 v 16 hodin se v open-air galerii ve Štruncových sadech u soutoku Radbuzy a Mže koná vernisáž výstavy Mladí ilustrátoři dětem. Výstavu, jíž vtiskli podobu studenti Ústavu umění a designu, slavnostně zahájí primátor města Plzně Martin Baxa.

Zahájení výstavy návrhů na podobu Umělecké ceny města Plzně

Statutární město Plzeň prostřednictvím Odboru kultury Magistrátu města Plzně uspořádalo ve spolupráci s Ústavem umění a designu ZČU ve středu 15. května 2013 vernisáž výstavy soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně.

Modeli da Torino / fotoreportáž

pátek, 17 květen 2013 02:12

Středeční mimořádné představení Modeli da Torino, které se konalo v nové budově Ústavu umění a designu ZČU, si nenechaly ujít stovky diváků. Pod režijním vedením Petra Formana a ve spolupráci se studenty UUD předvedlo 17 mladých akrobatů z italské cirkusové školy FLIC dechberoucí představení, které nezaměnitelným způsobem propojilo svět výtvarného a pohybového umění. Studenti se při přípravě představení nechali inspirovat uměleckými artefakty, výtvarnými materiály i vybavením, a tak jsme se dočkali například akrobacie na malířském stojanu, hry se stínem a projekcí, balancování na železné konstrukci/soše, netradiční „módní přehlídky“ a mnoha dalších originálních a překvapivých nápadů. Důležitou roli hrála při představení samotná budova UUD, její konstrukce a celková atmosféra. I proto šlo o jedinečné představení, které není možné přenést do jiného prostoru – proto bylo živě přenášeno přes internet, aby nejen rodiny a přátelé mladých umělců, kteří pocházejí z různých zemí světa, mohli sledovat výsledky jejich práce. Odměnou za jejich úsilí byl neustávající aplaus naplněného hlediště.

Představení vzniklo v rámci projektu EHMK 2015 a bylo pilotním projektem spolupráce UUD s uměleckými školami z celého světa, zaměřenými zejména na dramatické a pohybové umění.

Výstava soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně

Ve středu 15. května 2013 v 19 hodin bude za účasti primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy, náměstkyně primátora města Plzně Bc. Evy Herinkové a ředitele Ústavu umění a designu ZČU, doc. akad. mal. Josefa Mištery slavnostně zahájena výstava soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně.

Přednáška doc. Františka Pelikána

středa, 15 květen 2013 12:20

Ve čtvrtek 16. května 2013 od 11 hodin se v rámci předmětu Dějiny a teorie designu 2 (ODTD 2) koná přednáška designérské tvorby doc. ak. soch. Františka Pelikána, vedoucího ateliéru Průmyslový design UUD. Přednáška, věnovaná prezentaci designérské tvorby autora a vývoji technologie designérské tvorby, se uskuteční v posluchárně KL 302 (Klatovská 51, poslední patro, vlevo za schodištěm). Účast dalších studentů (nezapsaných na DTD 2 v akademickém roce 2012/2013) je vítána.

Fotofestival OFF Station

pondělí, 13 květen 2013 16:20

Po dvou úspěšných ročnících se v syrovém prostoru budovy Moving Station (někdejší nádraží Plzeň-Jižní předměstí) již potřetí uskuteční fotofestival OFF Station. Na vernisáž, která proběhne v sobotu 18. května 2013 v 17 hodin, naváže koncert kapely Richter & syn. Součástí zahajovacího festivalového víkendu bude také projekce Ozvěny Fotojatek – renomované českobudějovické fotografické přehlídky. I letos půjde o představení souborů špiček naší i světové fotografie.

Zahájení výstavy Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny

V pondělí 6. května 2013 v 15.45 hodin byla za účasti amerického velvyslance Normana Eisena, zakladatelky Musea Kampa Medy Mládkové a náměstkyně primátora města Plzně Evy Herinkové slavnostně zahájena výstava Posel světla / Kinetické umění Franka Maliny.

Art2Go / výstava studentů Galerijní praxe

Dvojjediná výstava Art2Go představuje práci studentů UUD, kteří spolu absolvovali kurz Galerijní praxe v letním semestru roku 2012/2013. První, doprovodná výstava bude zahájena v pondělí 13. května 2013 v 18 hodin ve výstavním prostoru v budově UUD, vernisáž druhé, jednovečerní výstavy se uskuteční ve čtvrtek 16. května 2013 v 18 hodin v plzeňském mezioborovém prostoru Papírna.

Modeli da Torino / představení studentů Cirkusové školy Flic z Turína ve spolupráci se studenty UUD

sobota, 11 květen 2013 00:46

Ve středu 15. května 2013 ve 20.30 hodin se v prostoru nové budovy UUD odehraje jedinečné představení studentů Cirkusové školy Flic z Turína spolupracujících se studenty UUD. Již v 19 hodin tentýž den se v předpolí výstavního prostoru budovy UUD uskuteční vernisáž výstavy návrhů na podobu Umělecké ceny města Plzně.

Studentky UUD počtvrté ve finále Arts of Fashion Competition

sobota, 11 květen 2013 00:36

Studentky ateliéru Fashion design UUD doc. Heleny Krbcové slaví již počtvrté úspěch v mezinárodní soutěži Arts of Fashion Competition. Do finále soutěže postoupily v konkurenci 365 studentů ze 120 univerzit a 37 zemí hned tři z nich. Monika Lepschy, Tereza Švolíková a Roberta Potocká jsou navíc jedinými studentkami z České republiky, které se do finále soutěže probojovaly.

Autorská prezentace designérské tvorby Zdeňka Veverky

úterý, 07 květen 2013 23:44

Ve čtvrtek 9. května 2013 od 11 hodin se v rámci předmětu Dějiny a teorie designu 2 (ODTD 2) koná autorská prezentace designérské tvorby MgA. Zdeňka Veverky, pedagoga UUD, produktového designéra a dvorního designéra společnosti ETA. Přednáška se uskuteční v posluchárně KL 302 (Klatovská 51, poslední patro, vlevo za schodištěm), předpokládaná doba jejího trvání je cca 60 min. (+ diskuse). Účast dalších studentů (nezapsaných na DTD 2 v akademickém roce 2012/2013) je vítána.

 

 

 

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E