Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Ateliér profesora Axmanna vystavuje v Galerii Ladislava Sutnara

Galerie Ladislava Sutnara a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni vás srdečně zvou na výstavu ateliéru Ilustrace Grafika, vedeného profesorem Mikolášem Axmannem. Součástí doprovodného programu je koncert vokálního kvintetu Tutti Voci v neděli 17. listopadu od 17 hodin.

Designblok 2019

úterý, 22 říjen 2019 13:38

Největší tuzemská přehlídka designových kousků Designblok, která se konala od 17. do 21. října v Praze, letos ukázala práce bezmála 350 vystavujících. Hlavním tématem festivalu se stala Budoucnost.

Výjimečný koncert s názvem Radost ze svobody připomněl třicáté výročí sametové revoluce

pondělí, 21 říjen 2019 00:00

Koncert se konal 17. října 2019 v prostorách Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni a na jeho organizaci se podílela Plzeňská filharmonie a Ústav pro studium totalitních režimů. Přímý přenos vysílal ČRo Vltava od 19:30 hodin.

Sutnarka má novou tvář

čtvrtek, 17 říjen 2019 10:32

Téměř sto metrů dlouhou a dvě patra vysokou koláž studentských prací na fasádě Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni nahradily panely s červenými, bílými a černými geometrickými obrazci, v nichž je zakódován důvěrný, mezi studenty a pedagogy zdomácnělý název fakulty SUTNARKA.

To jsem z toho jelen a Hysterie umění – knižní novinky od absolventek Sutnarky

středa, 16 říjen 2019 13:02

Ve druhé polovině října rozšíří nabídku knihkupectví dvě knihy, na jejichž počátku byly diplomové práce dnes už absolventek Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Inkubator Gallery prezentuje ukázku z tvorby architekta Zdeňka Fránka

Inkubator Gallery a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara vás srdečně zvou na výstavu "Zdeněk Fránek: Skywalk suggests the flight of a nocturnal butterfly", která je v prostoru fakulty k vidění do 25. října.

Autorem hejtmanského řetězu pro Karlovarský kraj je Petr Vogel

pátek, 11 říjen 2019 14:02

Poprvé ve své historii má Karlovarský kraj hejtmanský řetěz. Hejtmance Janě Mračkové Vildumetzové jej předal jeho autor, vedoucí ateliéru Design kovu a šperku Petr Vogel.

Ilustrátoři ze Sutnarky už podruhé vystavují v USA

středa, 09 říjen 2019 14:08

Velvyslanectví ČR ve Washingtonu jen málokomu dává prostor dvakrát po sobě, ale studentům z ateliéru Mediální a didaktická ilustrace se to podařilo.

Chiméra

"Chiméra" je jedinečná kolektivní výstava tchajwanských nových médií a digitálního umění kurátorů Jana Van Woensela a Yu-Chuan Tsenga. Na vernisáži, která se konala v pátek 4. října jsme měli příležitost setkat se s významnými hosty jako je Andy W. M. Tseng (ředitel Tchajpejské Ekonomické a Kulturní Kanceláře), Hung-chi Cheng, pan velvyslanec Joey Chung-I Wang (TEKK). Přítomen byl také proděkan pro tvůrčí činnost naší fakulty Arnošt Marks. Výstava je uspořádána ve dvou prostorech DOX+ v Praze.

Vynikající studenti převzali stipendia

středa, 02 říjen 2019 10:41

Celkem 36 vynikajících studentů a doktorandů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy převzalo v úterý 1. října při slavnostním obřadu v Malém sále Měšťanské besedy stipendia rektora ZČU, Plzeňského kraje a města Plzně. Mezi oceněnými byli i tři absolventi Sutnarky.

"Mučící kostým" od studentek naší fakulty byl nominován do finále soutěže WOW

pondělí, 30 září 2019 00:00

"White Torture", tak se jmenuje kostým, který vytvořily studentky Denisa Půbalová (ateliér Multimédia) a Jenny Sternwaldová (ateliér Fashion Design) pro soutěž World of WearableArt.

CS Komiks v Galerii Ladislava Sutnara

Do 26. října můžete navštívit v Galerii Ladislava Sutnara vybranou kolekci studentských prací z posledního 4. ročníku soutěže CS.KOMIKS.17. Fotografie z vernisáže výstavy najdete na FB profilu GALERIE LADISLAVA SUTNARA. Úvodní slovo na vernisáži pronesli Jan Van Woensel, kurátor výstavy, paní Věra Staňková, členka Rotary Clubu Brno City a iniciátorka soutěže, pan Jiří Kaláb, president Rotary Clubu Brno City a paní Barbara Šalamounová, vedoucí ateliéru Komiks a ilustrace pro děti. Právě studentky ateliéru Komiks a ilustrace pro děti obsazovaly v minulých ročnících soutěže pod vedením Barbary Šalamounové tradičně první místa. Součástí vernisáže bylo slavnostní vyhlášení nového ročníku soutěže. Studenti tak mohou opět přihlašovat své komiksové příběhy na libovolné téma o rozsahu jedné až čtyř stránek A3.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E