Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

galerie nad schody

adresa
Univerzitní 26, 306 14 Plzeň (budova Fakulty elektrotechnické, 1. patro)

korespondenční adresa
Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, Univerzitní 22, 306 14 Plzeň

kontakt
e-mail / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon / 377 63 67 07

mapa-galerie-nad-schody

Mezi výstavními prostory, spravované Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara, je také Galerie Nad schody. Nachází se v místě mezi velkými posluchárnami v budově Fakulty elektrotechnické ZČU; denně ji tak navštíví tisíce studentů. Její výstavní program je věnován povětšinou dílům studentům FDU. K přehlídkám klauzurních, bakalářských a diplomových prací studentů Fakulta po několik let využíval prostor plzeňské budovy Avalon Business Center, v současnosti se závěrečné práce prezetují přímo v budově Fakulty.

galerie nad schody

ArtCamp 2012

Týden před zahájením akademického roku 2012/2013 se v Galerii Nad schody představí výstava prací absolventů letošního ročníku mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Po loňském výběru, zaměřeném na digitální fotografii a grafický design, přináší ArtCamp 2012 díla z oblasti designu obuvi, fashion designu a šperku.

Ačkoliv účastníci kurzu designu obuvi teprve získávali první zkušenosti s navrhováním obuvi a jejím ručním provedením, realizované modely často svědčí o jejich nevšední zručnosti a
elementárním designérském citu. Také kursisté fashion designu se vesměs teprve seznamovali se základními principy a fázemi navrhování oděvu (od stylizované figurální kresby po aranžovaný návrh na malou krejčovskou figurínu). Výstupem jejich práce se stal soubor kresebných skic a realizovaný oděvní model. Několik modelů, prezentovaných na výstavě pomocí fotografií, dokazuje nezpochybitelný talent svých tvůrců.

Úvod do oborového řemesla čekal také na účastníky kurzu Šperk. To nejlepší z jejich týdenního úsilí je zachyceno na několika výstavních plakátech. Jde především o náušnice či náramky z mosazi a plexiskla. Ryze autorskému šperku se věnovali kursisté intenzivního šperkařského kurzu pro pokročilé, který vedl profesor bratisavské VŠVU Karol Weisslechner. Jeho snahu vést studenty k přirozenému prolnutí intelektu a řemeslné zručnosti jako základu pro výsledný artefakt na výstavě iustruje půltucet plakátů.

Výstava Artcamp 2012 bude v Galerii Nad schody ke shlédnutí do 12. října 2012.

Umění a písmo (11. 7. – 31. 8. 2012)

Zahájení výstavy v úterý 10. července 2012 v 16:30 h.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E