soutěž teendesign

pátek, 11 srpen 2017 00:00

O soutěži

Teendesign je každoroční mezinárodní výtvarná soutěž určená pro studenty všech typů gymnázií, středních a vyšších odborných škol (věk 15+), jejímž cílem je hledat nové talenty, podporovat mladé kreativní lidi v jejich umělecké tvorbě a případně je i povzbudit k dalšímu studiu umění na vysoké škole. Konkrétně na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU totiž nezáleží na typu střední školy, odkud se uchazeč o studium hlásí, ale na talentu, kreativitě a originalitě, které prokáže u talentové přijímací zkoušky. Prostřednictvím soutěže Teendesign si mladí umělci mohou ověřit své schopnosti a zároveň získat možnost zúčastnit se zdarma či se slevou kurzů mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Mohou tak část letních prázdnin strávit v kreativním a mezinárodním prostředí, připravit se na přijímací zkoušky a prohloubit svůj talent pod vedením renomovaných českých i zahraničních umělců.

Teendesign 2018

Téma: I D E N T I T A

Výtvarná soutěž pro studenty gymnázií, středních a vyšších
odborných škol (věkový limit 15 let a výše)

Kategorie:
Design, Grafický design a vizuální komunikace, Fotografie, Ilustrace, Multimédia

Termín odevzdání: 30. 11. 2018

Pravidla soutěže a bližší instrukce najdete zde

Sledujte nás na facebooku

Upřímně blahopřejeme všem vítězům soutěže Teendesign 2018, jejichž seznam najdete zde

Téma dalšího ročníku soutěže Teendesign 2019 bude zveřejněno v září.

FIGURAMA 13

středa, 18 září 2013 09:41

Motto třináctého výročí FIGURAMA:
Figuramu tvoří to, co se nedá koupit. Um, talent, pevná vůle a pokora autorů.
doc. akad. mal. Karel Pokorný

Meditace kresbou

pátek, 13 září 2013 15:14

Galerie Ladislava Sutnara vítá pedagoga Fakulty umění a designu Jiřího Kornatovského. Autor zde představí rozměrné kresby, kterými se zapsal do podvědomí laické i odborné veřejnosti. Kresby velkorysých formátů zobrazují organické tvary, které v nadživotní velikosti dosahují velkého estetického účinku. Hlavní roli v nich hraje modelace, šrafování, plasticita a dynamická rotace. Velkoformátové kresby vytváří autor technikou uhlu, pro menší formáty používá i tuhu nebo propisovačku. Zvolená technika mu umožňuje sledovat zvolený rytmus a dynamiku kresby.
Tvorba Jiřího Kornatovského je založena na duchovních aspektech, meditaci a koncentraci. Jeho práce představují rituál a kontinuitu. Přes monumentální rozměry nejsou kresby primárně určeny k veřejné prezentaci, ale pro intimní modlitbu.

ArtCamp 2013

pátek, 13 září 2013 15:08

V Galerii Nad schody se na začátek nového semestru akademického roku již tradičně představuje výběr prací absolventů aktuálního ročníku mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Tentokrát bude ve výstavním prostoru galerie k vidění výběr ze tří kurzů. Grafický design a plakát, Logo a jednotný vizuální styl a Design informací.

Špička ledovce 2013

úterý, 20 srpen 2013 20:17

Také v letošním roce se v Galerii Ladislava Sutnara představuje výběr z oceněných bakalářských a diplomových prací čerstvých absolventů Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Studenti magisterského oboru Ilustrace a grafický design i bakalářského oboru Ilustrace a grafika, Fashion design, Design kovu a šperku a Sochařství představují rozmanitou expozici, kterou opět spojuje kvalita jednotlivých děl, které studenti při své práci dosáhli.

Na začátku

čtvrtek, 25 červenec 2013 15:48

Výstava představí práce začínajících mladých umělců, studentů bakalářských ročníků ateliéru UUD v Plzni a jejich pedagogů. Vystavené keramické plastiky a objekty jsou výběrem prací za uplynulý akademický rok, z nichž některé z nich vznikaly přímo pro prostory hradu Klenová.

Open Studio ateliéru Intermédií

úterý, 18 prosinec 2012 01:18

Již 18. prosince budou moci návštěvníci nahlédnout do práce studentů doc. MgA. Mileny Dopitové prostřednictvím jednodenního Open studia. Výstava koncepčně navazuje na téma hostiny, resp. na ateliérovou perfomance, která se odehrála při slavnostním otevření nové budovy UUD.

Vyhlášení výsledků soutěže Teendesign

neděle, 09 prosinec 2012 18:12

Již 8. ročník soutěže pro studenty gymnázií, středních a vyšších odborných škol postavil soutěžící před úkol zpracovat libovolnou technikou téma Černá / Bílá. Na výběr měli hned ze 16 kategorií, které svým zaměřením odpovídají náplni specializovaných ateliérů organizátora soutěže, Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni.