Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

ostatní výstavy

výstavy v ostatních galeriích a výstavních prostorech

kontakt
e-mail / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon / 377 63 17 18

ostatní výstavy

Ladislav Sutnar - Evropa, klutura

Místo konání: Budova váldy Horního Falcka, Regensburg

Projekt nesoucí název Ladislav Sutnar - Evropa, kultura je součástí rozsáhlého projektu Návrat Ladislava Sutnara, který Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU realizuje za významné podpory Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015, do jehož programu projekt spadá. Již od roku 1985, kdy vznikl, je cílem projektu Evropské hlavní město kultury přispět ke sblížení evropských národů. Města nesoucí tento prestižní titul tak každoročně prezentují a propagují kulturní dědictví svých zemí. Stejně tak Plzeň, která je Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015, nabízí mimořádně rozsáhlou prezentaci kulturních projektů a aktivit. Jednou z ikon plzeňského programu je přitom i slavný rodák a významná osobnost světového designu Ladislav Sutnar, který byl až do svého odchodu do USA v roce 1939 jedním z předních designérů v Evropě.

„V projektu Ladislav Sutnar - Evropa, kultura jsme propojili tato dvě témata. Můj projekt Hommage à Sutnar jsme spojili s projektem prof. Míška Evropa/kultura. Studenti z evropských vysokých škol tak konfrontují své umění designérské i své světonázorové postoje a zároveň oslavují odkaz umělce, jehož dílo v Evropě znovu objevujeme," říká Josef Mištera, děkan Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a jeden z vedoucích pedagogů projektu, do kterého se zapojily čtyři evropské vysoké umělecké školy.

V tomto projektu studenti vysokých uměleckých škol vzdávají poctu Sutnarovi - typografovi, grafickému designérovi, tvůrci plakátů, teoretikovi, pedagogovi a člověku, který věřil, že umění a design mají moc lidstvo a svět proměňovat, dělat lepším, kultivovat. Zároveň se projekt dotýká hodnot, které po celá staletí formovaly tvář Evropy. Tyto hodnoty jsou tím, co současnou Evropu spojuje a zároveň vytváří prostor pro bohatství kultur, poznání a vzdělanosti. Význam kultury je v každé společnosti nezastupitelný. Kultura je nositelem dědictví, které má své kořeny v historii. Nese v sobě poznání minulosti a závazků, které logicky přecházejí z generace na generaci. „Je nutné se zastavit v každodenním shonu a uvědomit si, že kultura je nositelem nejen klasických významů, mezi které patří výtvarné umění, architektura, literatura, hudba nebo dramatická tvorba, včetně vzdělání, ale je součástí našeho chování a komplexu hodnot, které lidská společnost vytváří," doplňuje prof. Karel Míšek z Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
„Studenti ze tří různých zemí dostali během společných workshopů, při kterých vzniklo na 150 plakátů na dané téma, příležitost k vzájemnému dialogu a společné tvorbě. Nyní mohou prostřednictvím série výstav a prezentací do tohoto tolik potřebného dialogu zapojit i širokou veřejnost," uzavírá děkan plzeňské fakulty Josef Mištera.

Zapojené univerzity:
Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni
Fakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem
Akademie výtvarných umění ve Varšavě
Akademie výtvarných umění v Bratislavě
Soubor plakátů již byl prezentován na dvou výstavách v Plzni a v následujících měsících ho čekají i další zastávky ve výstavních prostorách nejen v Evropě. Monumentální verze výstavy bude k vidění na připravované výstavě v odletové hale letiště Václava Havla v Praze od září do listopadu 2015.

Hele, kniha... podruhé

Výstavní projekt chystaný ve spolupráci s Galerií Klatovy / Klenová a Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni představí respektovaný studijní obor, který propojuje literaturu, grafický design, typografii, ilustraci s dalšími oblastmi volného umění. Klasické techniky a nové technologie v podání nejúspěšnějších studentů vedly k vytvoření unikátních artefaktů.

Výstava Hele, kniha... představuje rozmanité práce studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni zabývající se různými pojetími knihy. Kniha se na výstavě představí jako svébytné nejen informační, ale také umělecké médium, jehož možností zpracování je nespočetně. K vidění budou ručně vázané knihy šité japonskou či koptskou vazbou, tedy tradiční knihařská práce. Tradiční je také práce s ručním papírem, přičemž méně tradiční, ale o to pozoruhodnější je práce s barvenou papírovinou, která je využita pro tvorbu knižní ilustrace. K vidění jsou také skládaná leporela, z různých materiálů, různého způsobu zpracování a různých formátů. Největšími knihami lze procházet, jiné lze otevřít a „vstoupit" do nich. Zastoupen je také komiks, který se zde objevuje především v podobě plzeňských pověstí, historie města a slavných osobností Plzně. Komiks je také zpracován v podobě velkých kostek, které volně levitují v prostoru. Některé vystavené práce se pohybují na rozmezí knihy a objektu a kladou divákům otázky, jestli to či ono je stále ještě knihou...

Kurátoři: Zdeňka Bílková, František Steker

Hommage à Sutnar - Evropa, kultura

Projekt nesoucí název Hommage à Sutnar - Evropa, kultura je součástí rozsáhlého projektu Návrat Ladislava Sutnara, který Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU realizuje za významné podpory Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015, do jehož programu projekt spadá. Již od roku 1985, kdy vznikl, je cílem projektu Evropské hlavní město kultury přispět ke sblížení evropských národů. Města nesoucí tento prestižní titul tak každoročně prezentují a propagují kulturní dědictví svých zemí. Stejně tak Plzeň, která je Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015, nabízí mimořádně rozsáhlou prezentaci kulturních projektů a aktivit. Jednou z ikon plzeňského programu je přitom i slavný rodák a významná osobnost světového designu Ladislav Sutnar, který byl až do svého odchodu do USA v roce 1939 jedním z předních designérů v Evropě.

Druhého uvedení se tato výstava dočká ve foyer Nové scény Divadla J. K. Tyla v Plzni, cílem je přiblížení projektu širší veřejnosti a kde jinde než v kulturní instituci by se to mělo lépe podařit.

více o projektu najdete ZDE.

(ID)ENTITA

Festival Days of Jerusalem , Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU a Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury vás zvou na koprodukční výstavu volného umění a designu (ID)ENTITA.

„Člověk je právě tím víc sebou samým, tím více individualitou, že má sílu, fantazii a inteligenci se proměňovat." (Milan Kundera)

Třicet mladých multidisciplinárních umělců ze dvou měst – Jeruzaléma a Plzně, se setká v industriálním prostoru plzeňského DEPO2015, aby se z různorodých perspektiv, na základě odlišných osobních zkušeností pramenících z rozdílných kultur a zázemí, zabývali svojí identitou. Expozici tvoří díla vybraná na základě otevřené výzvy vyhlášené na jeruzalémské vysoké škole Bezalel Academy of Arts and Design a na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Kurátoři: Danica Kovařová, Claudette Zorea
Výstavní architektura: Denisa Strmisková a Dagmar Štěpánová (studio Formafatal)

Days of Jerusalem jsou kulturní akcí pořádanou pod záštitou Jeruzalémské radnice a tento rok budou pořádány v Plzni, které je evropským městem kultury 2015, a to ve spolupráci s Plzeňským krajem, radnicí města Plzeň a projektem Plzeň EHMK 2015.

Jedním z cílů Days of Jerusalem v Plzni je nejen přivézt zajímavé umělce, ale navíc je propojit s těmi českými. Proto většina highlightů plzeňského programu spočívá právě v koprodukčních projektech. Ty budou na Days of Jerusalem prezentovány jako výsledek společného úsilí a kulturní spolupráce.

Více informací najdete na adrese http://daysofjerusalem.com/cs.

Ondřej Neff (a jeho dílo) očima studentů

Srdečně Vás zveme do Univerzitní knihovny Západočeské univerzity na vernisáž výstavy ilustrovaných, komiksových a lentikulárních /pohyblivých/ plakátů k 70. jubileu Ondřeje Neffa. Výstavu zahájíme ve středu 3.6.2015 v 17:00 v Knihově Bory /Univerzitní 18/. Součástí zahájení je také autorské čtení Ondřeje Neffa, je tedy opravdu na co se těšit Výstava je zdarma přístupná do 3.7.2015 v otevíracích hodinách Univerzitní knihovny.

Celkově bude ke shlédnutí 43 tištěných a 11 lentikulárních plakátů velikosti B1, které ilustrativně a komiksově reagují jak na osobnost Ondřeje Neffa, tak na jeho knihy a práci. V lentikulárních tiscích jsou náznaky obsahu knihy, stejně jako reakce na internetovou doménu Neviditelný pes či Hyena, rozhýbány do 3 kreseb.

Ondřej Neff
Český spisovatel science-fiction, science-fiction odborník, novinář, zakladatel 1. internetového deníku v Čechách Neviditelný pes, překladatel, teoretik fotografie i science-fiction. Ondřej Neff je všestranným činitelem v oblasti kultury a publicistiky a od poloviny 80. let nejvýraznější osobností české science-fiction. Ke sci-fi literatuře se Ondřej Neff dostal přes svého oblíbeného Julese Verna, jehož knihy sbírá ve starých vydáních a napsal o něm monografii. Ondřej Neff se věnuje hlavně svému Neviditelnému psu, texty z internetu vydal v pěti svazcích. Pokračuje ve vydávání Zakázaných technologií v Ikarii, v Softwarových novinách tiskne seriál Milenium a příležitostně píše i povídky.

 

http://www.knihovna.zcu.cz/
http://www.fdu.zcu.cz/cz/339-komiks-a-ilustrace-pro-deti
https://www.facebook.com/#!/comics.zcu?fref=ts

 

 

10 let plzeňských laviček

I v letošním roce se mohou plzeňané těšit na barevné lavičky ve Smetanových sadech. Jubilejní 10. ročník plzeňských laviček zahájíme výstavou, která se ohlíží zpět za historií projektu. V pondělí 20.4.2015 v 17 hodin zahájíme ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje retrospektivní výstavu, která reflektuje na úspěch projektu - 127 laviček, 57 autorů a 58 sponzorů.

Rotary Club Plzeň Beseda svým projektem Lavičky naplňuje záměry rotariánského hnutí pomáhat potřebným, pomáhat mládeži a pomáhat v místě kde žijí. Lavičky z minulých ročníků lze spatřit v areálech Fakultní nemocnice v Plzni na Borech a na Lochotíně, i ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje, kam byly po skončení minulých ročníků darovány.

Lavičky jsou veřejným vyjádřením humanitární podpory zúčastněných firem a společností zdravotně postiženým dětem sdruženým v občanském sdružení HELP ME. Lavičky byly vyrobeny dle návrhu Architektonického studia Hysek výrobním družstvem TVAR Klatovy. Výtvarné ztvárnění laviček každoročně realizují studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni dle vlastních návrhů vybraných dárcovskými subjekty.

 

Hele, kniha...

Kniha na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara

Jak vzniká knižní vazba, grafický námět obalu, jednotlivé ilustrace, nebo sazba textu? Že kniha není jen o velkonákladové strojové výrobě, ale že se stále vyučují klasické techniky, kdy studentovi vznikne pod rukama kniha od prvního písmene, po poslední nitku ve vazbě. Práce studentů nabídnou jedinečný pohled do rozmanitých stylů a postupů, k vidění budou autorské knihy, ale také hračky, nebo prostorové objekty. Nechte se vlákat do světa příběhů, které ožívají nejen na papíře!

Studenti jsou z ateliérů: Kniha a tvarování papíru, Mediální a didaktická ilustrace, Grafika, Komiks a ilustrace pro děti, Grafický design, Vizuální komunikace. Autorské knihy našich studentů jsou často oceňovanými díly například v Národní ceně za studentský design, či dalších prestižních soutěžích.

foto: Martin Šimek
via Galerie U Bílého jednorožce

Cesta ke značce DJKT

Divadlo J. K. Tyla v Plzni má od ledna nový vizuální styl! A vy se můžete podívat, jak jsme k němu došli na výstavě Cesta ke značce DJKT ve foyer Nového divadla. Panely s příběhem loga divadla spolu s vybranými ukázkami návrhů loga a grafiky DJKT studentů Fakulty umění a designu, kteří se tomuto tématu věnovali v rámci svých klauzurních prací v loňském roce, jsou zde pro vás až do konce února.

K jako kumšt

S podporou Česko-německého fondu budoucnosti a za spolupráce Leerstandsoffensive kráčí Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) v rámci projektu Kultura bez hranic - setkávání Čechy Bavorsko 2014 po nové cestě přeshraničního prezentování umění. Místem výstavy tentokrát není CeBB, nýbrž jsou to čtyři již léta opuštěné výlohy kolem hlavní ulice v Schönsee, které se dočasně promění v umělecké galerie.

V úterý, 4. listopadu 2014, bude v 17 hodin zahájena umělecká akce tak trochu jiného druhu. Čtyři prázdné obchody v Schönsee budou až do konce roku prezentovat české a bavorské umělce.

Začátek je v bývalém obchůdku rodiny Feierfeil na předměstí. Poté se pouliční vernisáž přesouvá před bývalou dílnu rodiny Bayer a před výlohy obchodu rodiny Geist. V bývalém obchodě rodiny Gradl na Hauptstr. 40 se bude konat zakončení akce s pohoštěním. Na každé stanici budou návštěvníkům sděleny informace o umělcích a o jejich dílech, která jsou zde vystavována.

Myšlenka V mnoha městech a obcích lze vidět prázdné výlohy. Mezi prázdnými objekty v regionu se nachází mnoho opuštěných obchodů
a krámků, které svými vyklizenými výlohami ukazují, jak moc se změnil obchodní život. Příkladné využití čtyř prázdných objektů pro účely dočasné prezentace umění má tuto změnu znázornit. V příštím roce by tento kreativní způsob dočasného užívání měl zakotvit i v jiných obcích na území Brückenland Bayern-Böhmen.
Umělci Všichni umělci pocházejí z Čech nebo z Bavorska a reprezentují široké pásmo uměleckých aktivit v regionu. Vystavují následující umělci: Hildesuse M. Reige / Mnichov-Schönsee, Milan Ďuriš / Plzeň, Květa Monhartová / Plzeň, Jana Vacková / Plzeň, Helena Vendová / Plzeň
a studenti Alena Krchová, Tereza Šmucrová, Renáta Žáková, Dominika Hourová, Lenka Šimečková, Alena Páníková, Michaela Peterková, Nikola Hrušková z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni z ateliéru Barbary Šalamounové. Další informace o umělcích a jejich dílech naleznete přímo na místě.
Výlohy – velké K ukazuje cestu Majitelé poskytli výlohy za účelem projektu k dispozici. Ve spolupráci s pomocníky z Schönsee a Eslarnu se výlohy proměnily ve výstavní plochy. Jim patří srdečné poděkování. Každý objekt je označen velkým růžovým K. Po setmění budou výlohy a obrazy do 21 hodin osvětleny.
Iniciátoři S podporou Česko-německého fondu budoucnosti a za spolupráce Leerstandsoffensive kráčí Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) v rámci projektu Kultura bez hranic – setkávání Čechy Bavorsko 2014 po nové cestě přeshraničního prezentování umění.

Zaniklé a ohrožené kostely

Srdečně Vás zveme na tři listopadové vernisáže v rámci regionální linie LAND ART programu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Postupně bude vytvořena síť kostelů, které budou propojeny stezkami.

Smyslem projektu není, ani nemůže být úplná obnova těchto staveb. Už samotný počet těchto záměrně devastovaných objektů je děsivý a jejich rekonstrukce nereálná. Jejich význam však spočívá dodnes v něčem jiném. Přes pohnutý osud v sobě uchovávají paměť. Paměť místa jako duchovního centra, jako shromaždiště lidí, kteří jsou schopni se zamyslet nad tím, co přesahuje jejich možnosti. Tento přesah nemusí být a také není pouze náboženský.

Jako první se otevřou brány Kostela svatého Václava v Hoře sv. Václava na Domažlicku, k vidění bude PROUD ČASU Jakuba Oravy. Vernisáž se koná v úterý 4.listopadu v 15 hodin.
Kaple Nejsvětější trojice v Novém Čechtíně u Mochtína na Klatovsku se otevře v úterý 11.listopadu v 15. hodin vernisáží projektu MODLITBY Štěpánky Kotkové.
LIDSKÁ KRAJINA Moniky Hrachové, která uzavírá trojici výstav, bude k vidění v Děpolticích u Dešenic na Klatovsku. Projekt zahájí vernisáž v úterý 25.listopadu v 15. hodin.

Na projektu pracují studenti ateliéru Socha a prostor prof. Jiřího Beránka.

Obrácená stránka

Zveme Vás na vernisáž výstavy Obrácená stránka. Olga Yakubovskaja (kniha, ilustrace, malba) – 23. 10. 2014 od 18:00 hodin na bývalé nádraží Plzeň zastávka, Přeštická 4.

Doprovodný program:
• animační program pro děti MŠ, ZŠ (Jak vzniká kniha?)
• pravidelné úterní kurzy ilustračních technik s Olgou (od 16:00 – 18:30), první kurz 4. 11. 2014
• víkendová tvůrčí dílna 8. – 9. 11. 2014 / tvorba autorské knihy od A do Z (práce s textem, obrazem i knižní vazbou) s Láďou Sedlákem a Helenou D. Šimicovou

Akce jsou součástí projektu Fenomén kniha, který je podpořen městem Plzeň.

Flashes of lashes

Galerie Vestředu Vás již tuto středu 15. 10. od 18 hodin zve na vernisáž výstavy fotografií Jana Paravana pod názvem "Flashes of lashes".

Na vernisáži budeme čepovat OKOLO Pivo které nám bylo věnováno od kreativní skupiny OKOLO.

Výstava potrvá od 16. 10. do 31. 10.
Otevřeno po - st od 11 do 17 hodin.

Jan Paravan (vl. jménem Jan Fišer) je studentem ateliéru Textilní tvorba a momentálně také stážistou v ateliéru fotografie doc. MgA. Aleksandry Vajd na pražské UMPRUM. Autor pracuje s různými médii, pracuje jak s klasickou, tak digitální fotografií. Jeho typickým výrazovým prostředkem je pořizování snímků „nekvalitním" objektivem mobilního telefonu, který fotografiím dává záměrnou „rozrastrovanost" a tajemnou neurčitost. Na výstavě budou k vidění série fotografií portrétů jeho „múz" z kolekce "Diaries" a fotografická plátna s přírodními motivy ze série "Night dive". Výstava je prodejní.

Touto výstavou galerie Vestředu otevírá blok nezávislých výstav, které nejsou vázány na program ani autory spojené s lokálními institucemi.

Více na: https://www.facebook.com/events/333661860146125/
https://www.facebook.com/okolopivo?ref=ts&fref=ts
http://www.okoloweb.cz

Na začátku

Výstava představí práce začínajících mladých umělců, studentů bakalářských ročníků ateliéru UUD v Plzni a jejich pedagogů. Vystavené keramické plastiky a objekty jsou výběrem prací za uplynulý akademický rok, z nichž některé z nich vznikaly přímo pro prostory hradu Klenová.

 

Světovar Site Specific

Výstava proběhla dne 18. července v prostorách Světovaru. Uspořádal ji ateliér Nová média a zůčastnili se i účastníci ArtCampu pod vedením Doc. ak. mal. Vladimíra Merty. Výstava byla otevřená práci s prostorem, akustikou a historií Světovaru s využitím multimediálních forem.

Mladí ilustrátoři dětem

V úterý 28. května 2013 v 16 hodin se v open-air galerii ve Štruncových sadech u soutoku Radbuzy a Mže koná vernisáž výstavy Mladí ilustrátoři dětem. Výstavu, jíž vtiskli podobu studenti Ústavu umění a designu, slavnostně zahájí primátor města Plzně Martin Baxa.

Výstava soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně

Ve středu 15. května 2013 v 19 hodin bude za účasti primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy, náměstkyně primátora města Plzně Bc. Evy Herinkové a ředitele Ústavu umění a designu ZČU, doc. akad. mal. Josefa Mištery slavnostně zahájena výstava soutěžních návrhů vizuálu Umělecké ceny města Plzně.

Art2Go / výstava studentů Galerijní praxe

Dvojjediná výstava Art2Go představuje práci studentů UUD, kteří spolu absolvovali kurz Galerijní praxe v letním semestru roku 2012/2013. První, doprovodná výstava bude zahájena v pondělí 13. května 2013 v 18 hodin ve výstavním prostoru v budově UUD, vernisáž druhé, jednovečerní výstavy se uskuteční ve čtvrtek 16. května 2013 v 18 hodin v plzeňském mezioborovém prostoru Papírna.

Výstava skupiny UNOSTO

Na přednášku PhDr. Petry Matějovičové Vliv antické kultury v dějinách evropského šperku naváže ve čtvrtek 2. května 2013 vernisáž výstavy skupiny šperkařů UNOSTO v galerii meta/ll/um. Na půdě UUD se tak péčí ateliéru meta/ll/um (ateliéru Design kovu a šperku UUD) a pod kurátorským vedením absolventky UUD Terezy Volné představí Markéta Richterová, Klára Šípková, Kateřina Řezáčová, Lucie Houdková, Alena Hesounová, Karla Olšáková, Kateřina Matěchová a Martin Verner.

Fotoreportáž ze zahájení 8. ročníku projektu Plzeňské lavičky

V pondělí 22. dubna 2013 v 17 hodin byl za účasti primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy, rektorky ZČU doc. Ilony Mauritzové a ředitele UUD doc. Josefa Mištery zahájen již 8. ročník projektu Plzeňské lavičky.

Výstava prací studentů ateliéru Fashion design UUD

Od 4. května do 12. června 2013 bude patřit českoskalická muzejní výstavní síň oděvům, obuvi a galanterním doplňkům, pracím studentů Ateliéru Fashion design Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni.

Výstava ateliéru Intermédia UUD ve Video NoD & NoD Mini

Letošní výstavní aktivita ateliéru Intermédia neskončila výstavou Slunečno místy nezjištěno v Moving Station. Již dnes v 19 hodin studenti ateliéru představí v pražské galerii Video NoD retrospektivní výběr videí (tzv. Motivační videa pro umělce), v NoD Mini pak instalaci [Ca+2].[O-]C([O-])=O (resp. Zpátky pod schody).

8 let Plzeňských laviček

U příležitosti zahájení již 8. ročníku projektu Plzeňské lavičky se v pondělí 22. dubna 2013 v 17 hodin uskuteční v přízemí Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje vernisáž retrospektivní výstavy 8 let Plzeňských laviček. Čestnými hosty slavnostního zahájení budou primátor města Plzně Martin Baxa a rektorka ZČU Ilona Mauritzová.

Ohlédnutí za výstavou Slunečno místy nezjištěno

Před dvěma týdny odstartovala výstava studentů ateliéru Intermédií Ústavu umění a designu ZČU vedeného doc. Milenou Dopitovou. Týdenní výstava s názvem Slunečno místy nezjištěno byla zpětným pohledem na čtyřletou tvůrčí činnost ateliéru očima samotných studentů. Připomeňme si její podobu.

Slunečno místy nezjištěno

V prvním povelikonočním týdnu ožije centrum nezávislé kultury Moving station / Hemžící se zastávka Plzeň výstavou ateliéru Intermédií Ústavu umění a designu ZČU vedeného doc. Milenou Dopitovou. Výstava s názvem Slunečno místy nezjištěno je zpětným pohledem na čtyřletou tvůrčí činnost ateliéru očima samotných studentů.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E