Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

ostatní výstavy

výstavy v ostatních galeriích a výstavních prostorech

kontakt
e-mail / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon / 377 63 17 18

ostatní výstavy

Made in Hungary 1880–2010

Po fotografické výstavě Ohlédnutí za ženou bude výstavní prostor nové budovy UUD hostit mimořádnou výstavu maďarského designu 19.–21. století kurátorsky připravenou prof. Gyulou Ernyeyem z Moholy-Nagy University of Art and Design v Budapešti. Tato výstava s mezinárodním významem i působností, která se kromě Maďarska objevila například v Estonsku, Litvě či Rumunsku, představí to nejlepší z moderního maďarského designu.

Ohlédnutí za ženou / Woman – A Look Back

Po skončení výstavy klauzurních prací přináší letní semestr do nové budovy Ústavu umění a designu ZČU výstavu Ohlédnutí za ženou. Výstava představí výběr z fotografické tvorby, která vznikla během workshopů pořádaných v rámci sympozia Žena, jež se uskutečnilo na půdě UUD v listopadu loňského roku.

Proměny / Transformations

Tak jako každý rok se i letos uskuteční výstava dvojice pedagogů UUD v prostředí Chersonské umělecké školy na Ukrajině. Pro rok 2013 byli vybráni Bedřich Kocman (Ilustrace Grafika) a Jan Morávek (Multimédia). Jejich společná výstava s názvem Proměny / Transformations bude zahájena v chersonské Blue Cat Gallery ve středu 23. ledna 2013 v 16 hodin.

Filmové plakáty studentů UUD

Ateliér Grafický design UUD srdečně zve v úterý 15. ledna 2013 od 18 hodin do foyer kina Světozor (Vodičkova 41, Praha 1) na slavnostní zahájení výstavy filmových plakátů studentů magisterskeho a bakalářského studia Plakáty – Plzeň – Ponožky – Praha. Výstava bude paralelně probíhat také v kinech Aero (Biskupcova 31a, Praha 3) a Bio Oko (Františka Křížka 15, Praha 7). Potrvá do 28. února 2013.

Open Studio ateliéru Intermédií

Již 18. prosince budou moci návštěvníci nahlédnout do práce studentů doc. MgA. Mileny Dopitové prostřednictvím jednodenního Open studia. Výstava koncepčně navazuje na téma hostiny, resp. na ateliérovou perfomance, která se odehrála při slavnostním otevření nové budovy UUD.

Slavnostní otevření nové budovy Ústavu umění a designu ZČU

Otevření nové budovy bude pro Ústav umění a designu bezesporu nejdůležitější událostí letošního podzimu. Proběhne ve čtvrtek 18. října 2012 a jeho program je připravován ve spolupráci s týmem projektu Plzeň -- EHMK 2015.

Program začíná v 17 hodin vernisáží výstavy CESTY NOVÉ TYPOGRAFIE v Galerii Ladislava Sutnara, kde se představí plakátová tvorba plzeňského rodáka a významného česko-amerického umělce a designéra Ladislava Sutnara. Výstava kurátorsky připravená Ivou Knobloch z Uměleckoprůmyslového musea v Praze přiblíží plzeňské veřejnosti unikátní historická díla ze sbírek UPM, z nichž některá budou mít na této mimořádné výstavě světovou premiéru.

Od 18 hodin bude veřejnosti přístupná nová budova UUD a vybrané ateliéry. Zájemci si tak budou moci v režimu dne otevřených dveří prohlédnout prostory školy, setkat se s pedagogy a studenty a prohlédnout si ukázky jejich práce.

Program slavnostního večera přinese hostům celou řadu překvapení a nevšedních zážitků. V 19 hodin se budova stane hudebním nástrojem a skupina Marimba svými rytmy zahájí několikahodinovou uměleckou hostinu. Tématem večera je totiž prostřený stůl, stůl plný umění.

Jedním z moderátorů, kteří hosty provedou úvodním ceremoniálem s projevy představitelů ZČU, města i kraje, nebude nikdo menší než sám Učitel národů, Jan Amos Komenský, respektive jeho busta, kterou počítačově oživí kolegové z katedry kybernetiky Fakulty aplikovaných věd. Čeká nás i historicky první udílení Ceny Ladislava Sutnara a samozřejmě nebude chybět ani symbolické přestřižení (nebo snad přetržení?) pásky.

Poté vypukne multimediální show, jejíž součástí budou projekce, živá hudba, netradiční fashion show, vystoupení italských akrobatů či oživení animovaných baletek. Modelky v "chemicky bílé" představí výsledky mezinárodního módního sympozia INVENIO, které se na UUD koná ve stejném týdnu a vyvrcholí právě během slavnostního večera.

Čeká nás i bakchantská slavnost, animace z dílný prof. Barty a jeho studentů, videoart a v závěru večera převezmou štafetu DJs Rudeboy & Vego a Trippl-Krippl VJs. Zkrátka, program bude nabitý a všichni příznivci umění jsou zváni, aby s námi oslavili ten nejvýznamnější den v historii UUD.

figurama 12

Dvanáctý ročník výstavy Figurama 12
Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni, Fakulta restaurování v Litomyšli a občanské sdružení FIGURAMA, o. s.

si Vás dovolují pozvat
ve čtvrtek 4. října 2012 v 18 hodin
do Avalon Business Center, Poděbradova 1, Plzeň
na vernisáž výstavy

FIGURAMA 12

Ideálem lidské existence je rovnováha.
Motivem je víra, i ve vlastní schopnosti.

Třináct studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice bude prezentovat na výstavě FIGURAMA 12 v Plzni svoji kolekci dvaceti velkoformátových kreseb a maleb.

Práce vznikaly průběžně, během celého akademického roku, v rámci výuky Výtvarné přípravy a figurální kresby. Studium anatomie a následná aplikace ve výtvarné formě je součástí studijního plánu všech akreditovaných bakalářských programů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice již od prvního semestru. Cílem této výuky je pochopení základní stavby lidského těla, jeho funkcí a plastické anatomie s následným využitím ve výtvarné praxi.

Fakulta restaurování Univerzity Pardubice se účastní projektu studentských výstav Figurama již třetím rokem. Na těchto výstavách mají studenti výjimečnou příležitost konfrontovat vlastní výtvarné úsilí s výsledky práce studentů ostatních výtvarně zaměřených vysokých škol. Celá akce poukazuje na silný výtvarný potenciál, který v sobě skrývá klasické téma figury ztvárněné těmi nejzákladnějšími výtvarnými prostředky jako je kresba či malba.

Výstavu zahájí prof. Boris Jirků
Výstava se koná v rámci programu VIII. mezinárodního Bienále kresby Plzeň 2012

Otevřeno / úterý-pátek 14 - 18 hodin
sobota 10 - 14 hodin

DIPLOMKY 2012 (27. 6. – 4. 7. 2012)

Vernisáž výstavy v úterý 26. června 2012 od 18 h.

Chotjeshow

Vernisáž výstavy studentů UUD ateliéru sochařství Prof. akad. soch. Jiřího Beránka, zahájení výstavy je v klášteře v Chotěšově u Plzně se koná v sobotu 16. června 2012 od 18 h.

Klauzury 2012 (13. 6. – 21. 6. 2012)

Vernisáž výstavy se koná v úterý 12. června 2012 od 18 h v budově ZČU v Tylově ulici 57.

Klauzury (26. 1. – 9. 2. 2012)

Vernisáž výstavy se koná ve středu 25. ledna 2012 od 18 h v Avalon Business Center.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E