ArtCamp_main_hostujcici_web

Hostující umělci

Účastníci letní školy ArtCamp mají každoročně možnost setkat se s mnoha zajímavými uměleckými osobnostmi z České republiky i ze zahraničí. Řada z nich se díky jedinečné atmosféře letní školy  i našeho města vrací do Plzně opakovaně.

V rámci dlouhodobé spolupráce s Youkobo Art Space v Tokiu jsou součástí nabídky i kurzy vedené japonskými umělci, kteří účastníky seznamují s tradičním japonským uměním a kulturou, ale i s moderními trendy a technikami. Japonští studenti se pak v rámci této spolupráce účastní kurzů ze široké nabídky letní školy.

V minulých letech jsme například přivítali tyto umělce:

Kurt van der Basch (CAN - CZ)

Kanadsko - český umělec žijící v Praze, autor storyboardů a koncepčních ilustrací pro řadu velkofilmů, jako např. Star Wars ep. VII a VIII, Atlas mraků, Assassin´s Creed,  Iluzionista nebo Jurský svět. Pracoval i na storyboardech pro seriály Babylon Berlín, Carnival Row nebo Whiskey Cavalier.
www.kurtvanderbasch.com
kurz: Storyboard (2015 – 2019)

Ali Boozari (IRN)

Íránský ilustrátor, pedagog na Teheran University of Art, předseda Íránského sdružení ilustrátorů (Iranian Society of Illustrators), kurátor a historik umění.  Specializuje se na umění íránské dynastie Qajar se zvláštním zřetelem k historii tisku, vzácným tištěným knihám a miniaturám. Sám vydal množství publikací o knihách ilustrovaných kamenotiskem. Jeho díla byla vystavována v mnoha zemích světa včetně České republiky.
kurz: Ilustrace (2017, 2019)

Boris Fabris (IT)

Italský automobilový designér během své kariéry pracoval pro automobilky jako Fioravanti srl, Italdesign Giugiaro, Qoros Auto, Haima Auto nebo BAIC Motor. V posledních letech nadále působí jako konzultant pro renomované automobilky, zároveň své zkušenosti předává jako pedagog a vedoucí kurzů a worshopů na uměleckých školách v mnoha zemích včetně České republiky, USA, Španělska, Nizozemí či rodné Itálie.
kurz: Automobilový design (2015, 2018)

Tomoko Fukushi (JAP)

Japonská umělkyně, absolventka oboru malba na prestižní Tokyo University of Arts a v současnosti pedagožka působící na Joshibi University of Art and Design v Tokiu. Její tvorba je plná humoru, ráda kreslí černým permanentním fixem na bílou tabuli, či vytváří umělecká díla pomocí magnetů. Věnuje se i komiksu ve stylu Manga, jehož struktura a rétorika je patrná i v jejích malbách.
http://tomokofukushi.com
kurz: Komiks – Manga (2018)

Tatsuo Inagaki (JAP)
Japonský konceptuální umělec a profesor na Hosejské univerzitě v Tokiu. Ve své tvorbě se věnuje japonskému umění Bunjinga, které spojuje básnictví, literaturu, aranžování a malbu.
www.tatsuoinagaki.com
kurz: Bunjinga jako konceptuální umění (2018)

Prof. dr hab. Wiesław Karolak (PL)

Polský umělec, autor uměleckých publikací a pedagog na Akademii výtvarných umění W. Strzemińského v Lodži.
www.asp.lodz.pl
kurz: Arteterapie (2014 – 2019)
 

prof. Lech Majewski (PL)

Polský grafický designér a ilustrátor, držitel Ceny Ladislava Sutnara a pedagog na Akademii výtvarných umění ve Varšavě, věnuje se zejména plakátové tvorbě a knižnímu designu.
https://asp.waw.pl/eng/
workshop: Tvorba plakátu (2016)


prof. R. Roger Remington (USA)

Americký grafický designér, člen Alliance Graphique International, držitel Ceny Ladislava Sutnara a profesor designu na Rochester Institute of Technology v New Yorku, autor řady odborných publikací o historii grafického designu.
www.rrogerremington.com
kurz: Grafický design a plakát (2016)
 

Christopher Rosewarne (GB)

Britský filmový výtvarník (mimo jiné získal i nominaci na cenu Emmy) je autorem koncepčních ilustrací a výtvarných návrhů k filmům, jako jsou např. Hvězdné války VIII, Spectre, Strážci Galaxie, bondovka Skyfall či Jurský svět.
www.chrisrosewarne.com
Kurz: Science-fiction design pro film (2017 – 2019)

doc. MgA. Miro Švolík (SK)

Renomovaný slovenský fotograf žijící v Praze, kurátor, pedagog na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, nyní na Art & Design Institut v Praze, věnuje se především fotografii kombinované s množstvím výtvarných prvků a fotografickým montážím.
www.mirosvolik.cz
kurz: Digitální fotografie (2013, 2016)


Josep Antoni Tàssies (ES)

Španělský ilustrátor literatury pro děti a mládež. V roce 2009 se Tàssies stal prvním španělským ilustrátorem, který získal za svoji knihu El nen perdut/El niño perdido (Ztracené dítě) prestižní ocenění na Bienále ilustrací Bratislava. Uznávaná je i jeho práce pro španělské noviny, kam přispívá ilustracemi, komiksy a karikaturami.
http://www.tassies.cat
kurz: Ilustrace (2018)


prof. Karol Weisslechner (SK)

Renomovaný slovenský designér a pedagog na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě se věnuje zejména volné tvorbě v oblasti šperku a objektu, ale i interiérové architektuře, designu a scénografii.
www.vsvu.sk
www.karolw.eu
kurzy: Design šperku / pokročilí (2012, 2013, 2015, 2017) Architektura (2016)


Kazuhiro Yajima (JAP)

Japonský architekt a držitel několika architektonických ocenění, ve své tvorbě se zabývá různými aspekty architektury s jejími četnými přesahy do životního stylu a prostoru.
www.kyarchitect.info
kurz: Architektura (2016)

Ni Zhiqi (CN)

Čínský umělec a profesor malby na šanghajské East China Normal University ve své volné tvorbě rád pracuje s odpadovými materiály. Vzdělání v oboru získal na Shanghai Institute of Technology a v Evropě pak na belgické Royal Academy of Arts of Antwerp.
kurz: Malba – mixed media (2019)