Vystavy_MainBannerWeb

Naše výstavy

Sutnarka se přibližuje široké i odborné veřejnosti skrze četné výstavní projekty realizované v České republice i v zahraničí.

Sutnarka iniciuje a vytváří výstavy nejrůznější povahy. Program Galerie Ladislava Sutnara zahrnuje prezentace tvorby jednotlivých vedoucích ateliérů Sutnarky, sólové výstavy hostujících umělců, každoroční Mezinárodní fotografické sympozium a výstavu, cenu Grafika roku i kurátorské projekty, které se věnují významu díla Ladislava Sutnara jako například SHAPES nebo Svět zítřka. Galerie Inkubátor, která je součástí univerzitního kampusu, nabízí flexibilní prostor pro projekty studentů, vedoucích ateliérů, autorských kolektivů i hostů.  

Velký zájem vzbuzují každoročně také výstavy klauzurních a závěrečných prací, které do pozoruhodné postindustriální budovy Sutnarky přilákají značné množství fanoušků nového designu a umění. Návštěvníci mohou při této příležitosti nahlédnout i do studentských výstavních prostor Mettalum (ateliér Socha a prostor) a Entrée Gallery (ateliér Fotografie).

Souběžně s pořádáním výstav na vlastní půdě se Sutnarka výrazně angažuje i v mezinárodních projektech se svými partnerskými institucemi z Izraele, Tchaj-wanu nebo Spojených států. K těm nejzajímavějším patřily: výstava tchajwanského umění Chiméra, expozice Motýli v ghettu nežijí, která připomíná památku obětí holocaustu a bude přesunuta do Giv’atayim City Gallery v Tel Avivu, nebo výstava nazvaná Masaryk Square AR/VR exhibition, která pracuje s rozšířenou a virtuální realitou a byla připravena ve spolupráci s izraelským Holon Institute of Technology.

Hlavní výstavní aktivity Sutnarky řídí kurátor fakulty Jan Van Woensel, který je zároveň ředitelem renomované Galerie Ladislava Sutnara a svými vlastními uměleckými a vědeckými projekty aktivně přispívá k mezinárodnímu zapojení fakulty.

 

Aktuální výstavní projekty