Vystavy_MainBannerWeb

Naše výstavy

Sutnarka se přibližuje široké i odborné veřejnosti skrze četné výstavní projekty realizované v České republice i v zahraničí.

Sutnarka iniciuje a vytváří výstavy nejrůznější povahy. Program Galerie Ladislava Sutnara zahrnuje prezentace tvorby jednotlivých vedoucích ateliérů Sutnarky, sólové výstavy hostujících umělců, každoroční Mezinárodní fotografické sympozium a výstavu, cenu Grafika roku i kurátorské projekty, které se věnují významu díla Ladislava Sutnara jako například SHAPES nebo Svět zítřka. Galerie Inkubátor, která je součástí univerzitního kampusu, nabízí flexibilní prostor pro projekty studentů, vedoucích ateliérů, autorských kolektivů i hostů. Plzeňskou kreativní zónu DEPO2015 rozšíříla v roce 2022 GAFA - nový výstavní prostor Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Galerie GAFA poskytuje každý měsíc prostor pro prezentaci autorských prací studujících Sutnarky. 

Velký zájem vzbuzují každoročně také výstavy klauzurních a závěrečných prací, které do pozoruhodné postindustriální budovy Sutnarky přilákají značné množství fanoušků nového designu a umění. Návštěvníci mohou při této příležitosti nahlédnout i do studentských výstavních prostor Entrée Gallery (ateliér Fotografie).

Souběžně s pořádáním výstav na vlastní půdě se Sutnarka výrazně angažuje i v mezinárodních projektech se svými partnerskými institucemi z Izraele, Tchaj-wanu nebo Spojených států. K těm nejzajímavějším patřily: výstava tchajwanského umění Chiméra, expozice Motýli v ghettu nežijí, která připomíná památku obětí holocaustu a bude přesunuta do Giv’atayim City Gallery v Tel Avivu, nebo výstava nazvaná Masaryk Square AR/VR exhibition, která pracuje s rozšířenou a virtuální realitou a byla připravena ve spolupráci s izraelským Holon Institute of Technology.

Hlavní výstavní aktivity Sutnarky řídí děkan fakulty a výstavní rada spolu s fakultním kurátorem.

Mediálními partnery výstav jsou ArtMap a kudyznudy.cz

 

Vybrané výstavní projekty