Studenti_MainBannerWeb

Co je důležité vědět

Žádosti? Vyhlášky? Loga? Formuláře?

Potřebujete podat žádost, dostat potvrzení o studiu nebo vyřídit nějakou úřední záležitost? Podívejte se do sekce Ke stažení, kde na vás čekají potřebné formuláře a další užitečné informace. Najdete tu i logo fakulty včetně manuálu k jeho využití.

Nezapomeňte také sledovat Úřední desku fakulty a Oznámení pro studenty, aby vám neunikla žádná důležitá vyhláška ani studijní informace. Vaší pozornosti by také neměl ujít univerzitní intranet, kde se po přihlášení dozvíte řadu zajimavostí (open cally, soutěže, nabídky praxe atp.)

Poradenství pro studující:

Na dodržování standardů etického jednání, které stanovuje Etický kodex ZČU, dohlíží Etická komise. Pokud máte pocit, že se vůči vám někdo dopouští neetického jednání či jste byli jeho svědky, obraťte se na vedení fakulty. Pokud existují důvody, proč tyto osoby není možné kontaktovat, obraťte se na ombudsmana ZČU.

Podnět upozorňující na neetické jednání můžete adresovat také předsedovi Studentské komory Akademického senátu ZČU. Podporu a další poradenské služby najdete v Informačním a poradenském centru ZČU (IPC), v rámci něhož funguje také psychologická poradna.

Harmonogram akademického roku

Kdy začíná semestr? A kdy zkouškové období? Co klauzurní zkoušky?
Mrkněte na Harmonogram akademického roku a už nepropásnete žádný důležitý termín.

Studium v zahraničí

Víme, jak je důležité získávat umělecké i životní zkušenosti za hranicemi naší země, a proto maximálně podporujeme mobilitu našich studentů. Během svého studia můžete absolvovat studijní i praktickou stáž na partnerských školách a institucích, nejčastěji prostřednictvím stipendijních programů Erasmus+ a INTER-freemover. Potřebné informace najdete v sekci Studium v zahraničí.