artcamp01 mainbanneruzkyweb

ArtCamp

Mezinárodní letní škola umění na Sutnarce. Pojďte zažít kreativní léto
v Plzni.

O ArtCampu

Vzhledem k dosavadnímu vývoji pandemické situace a s přihlédnutím k prognózám a omezením souvisejícím s epidemií COVID-19 u nás i ve světě, jsme se rozhodli 16. ročník ArtCampu odložit na červenec roku 2022. Věříme, že nám vývoj situace umožní se s vámi setkat a těšíme se na shledanou.

Mezinárodní letní škola umění ArtCamp dává už od roku 2005 českým i zahraničním příznivcům umění možnost strávit část léta v kreativním a inspirativním prostředí, objevit či rozvinout svůj talent, potkat zajímavé české i zahraniční umělecké osobnosti a připravit se k přijímacím zkouškám na umělecké vysoké školy.

V kurzech vedených pedagogy Sutnarky i hostujícími českými a zahraničními lektory se setkávají a společně tvoří účastníci různých věkových skupin, národností i zaměření. Výuka probíhá v ateliérech i v plenéru, a to zpravidla v českém a anglickém jazyce. Kurzy jsou vhodné jak pro širokou veřejnost od začátečníků po pokročilé, tak pro stávající i budoucí studenty uměleckých oborů (spodní věková hranice 15 let - student SŠ).

Zájemci si mohou vybírat z pestré nabídky kurzů a dle svého zájmu a zaměření si sami zvolí vhodnou kombinaci kurzů a délku svého letního studia na Sutnarce. Mezi nejoblíbenější patří každoročně přípravné kurzy k talentovým přijímacím zkouškám na vysoké školy (např. Figurální kresba, Ilustrace, Fashion design nebo Design). Stejně populární jsou i fotografické kurzy a v dnešní době velmi žádané kurzy zaměřené na grafický design, práci s programy umožňujícími 3D modelování, design interiéru nebo tvorbu šperku. V nabídce nechybí ani tradiční výtvarné techniky jako je kresba, malba či knižní vazba apod.