AC24_main banner_desktop

ArtCamp

Mezinárodní letní škola umění na Sutnarce. Pojďte zažít kreativní léto
v Plzni.
Více o kurzech

ArtCamp 2024

Termín konání: 8.-26. 7. 2024
Registrace do kurzů skončila.

Místo konání: Sutnarka = Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara (+ dílny v DEPO2015, případně plenér)
Délka kurzů: 1 týden, tzn. je možné absolvovat až 3 kurzy

Kdo se může přihlásit: kdokoli se zájmem o umění a design (věk 15+), ze široké nabídky si vyberou začátečníci i pokročilí umělci

Aktuální nabídku a informace ke kurzům najdete v sekci Kurzy.

Kurzy letní školy ArtCamp jsou vhodnou součástí přípravy k talentovým přijímacím zkouškám na vysoké umělecké školy.

#designyoursummer

Projekt ArtCamp 2024 probíhá za finančí podpory statutárního města Plzně.

O ArtCampu

Mezinárodní letní škola umění ArtCamp dává už od roku 2005 českým i zahraničním příznivcům umění možnost strávit část léta v kreativním a inspirativním prostředí, objevit či rozvinout svůj talent, potkat zajímavé české i zahraniční umělecké osobnosti a připravit se k přijímacím zkouškám na umělecké vysoké školy.

V kurzech vedených pedagogy Sutnarky i hostujícími českými a zahraničními lektory se setkávají a společně tvoří účastníci různých věkových skupin, národností i zaměření. Výuka probíhá v ateliérech i v plenéru, a to zpravidla v českém a anglickém jazyce. Kurzy jsou vhodné jak pro širokou veřejnost od začátečníků po pokročilé, tak pro stávající i budoucí studenty uměleckých oborů (spodní věková hranice 15 let - student SŠ).

Zájemci si mohou vybírat z pestré nabídky týdenních kurzů a dle svého zájmu a zaměření si sami zvolí vhodnou kombinaci kurzů a délku svého letního studia na Sutnarce. 

Protože umění není nikdy dost, zájemci mohou na Sutnarce absolvovat i semestrální umělecké kurzy pro veřejnost, které v rámci programu celoživotního vzdělávání začínají vždy v září a v únoru. V nabídce jsou kurzy zaměřené na výtvarné umění, design i přednáškový cyklus dějin umění. Stačí si vybrat. 

Ke stažení