INudrzitelnydesignBIG

udržitelný design

Náš design reaguje na výzvy současného světa spojené s environmentální a sociální udržitelností.

Nová generace designérů již nemůže přicházet s nápady pouze na úrovni estetiky. Produkce směruje k věcem etickým a spojeným s environmentální a sociální udržitelností. Hlavním cílem naší práce není jen sdělení informací, které si díky moderním technologiím dokážeme velice obratně vyhledat, ale v hledání souvislostí a poctivé analýze, abychom byli schopni zaujmout postoj a vyjádřit neotřelý názor či vize, které přináší řešení pro aktuální výzvy dnešní společnosti.
 
Tvorba designérů je poháněna ekologickou krizí a myšlenkou přeměny surovin na zdroj estetického a taky funkčního potěšení. Projevem je určitý druh citlivosti, který vede k efektivní práci s materiály a k dokonalému hospodaření s dostupnými zdroji a minimalizmu. V kontextu udržitelnosti je tenhle přístup silně orientován na vyhledávání specifických surovin, které se stávají základem výroby alternativních materiálů. 
Věříme, že design může řešit problémy běžného života, ale taky vážná společenská témata. Dokáže formovat prostor, poskytovat komfort a uspokojovat potřeby. Design vnímáme nejenom jako praktický a užitečný, ale věříme v jeho schopnost a sílu vyvolávat emoce, být expresivní jako umělecké dílo, precizní jako dobře fungující stroj. Naše práce je o experimentování, o konceptuálních řešeních s přesahy do umění, řemesla či nových technologií.

Spolupráce: Ibis Hotel Plzeň, Arbyd CZ s.r.o., Officity, BB plasty, Proceram, Bosch, Daikin, Avatar Festival, Depo 2015, Ikea CZ, Gravelli, Betton, Creer, RePlast, Ecco Slovakia, Inc.

Výstavy: Design week_Plzeň, Blik Blik festival Depo 2015_Plzeň, Avatar festival _Plzeň, Nov vědců_ Plzeň, DesignBlok_Praha, Czech design week_Praha, Mobitex_Brno, Kruhy na vode – Úľuv_Bratislava, Budapešť, Varšava, Design without borders, Meet Design_Budapešť 

Ateliéry:
Design nábytku a interiéru (Facebook)

Průmyslový design (Instagram)