DSC08435 (1) (1) (1)

KURZY PRO VEŘEJNOST

Každé září a únor otevíráme umělecké kurzy pro širokou veřejnost.

Láká vás umění? Rádi byste začali sami tvořit? Chtěli byste si rozšířit své dosavadní dovednosti v oblasti malby, grafického designu, fotografie, figurální kresby, interiérové tvorby nebo výroby vlastního šperku? Zkuste to pod vedením kvalifikovaných vysokoškolských pedagogů v profesionálně vybavených ateliérech a dílnách na Sutnarce! 

Naše kurzy pro veřejnost startují každé září a únor, trvají 13 týdnů a probíhají vždy jednou týdně v podvečerních hodinách v prostorách naší jedinečné fakultní budovy v Plzni na Borech. Účastníci se vzdělávají v malých skupinách do 10 osob. Vítáme úplné začátečníky i zkušené tvůrce. Těšit se můžete na výtvarné umění, design i přednáškový cyklus dějin umění.

Kurzy jsou vhodné pro všechny, kteří se touží v uměleckých oborech rozvíjet dlouhodobě a do hloubky. Výuku vedou profesionální umělci, designéři a kunsthistorici, kteří vedle vlastní praxe působí jako vysokoškolští pedagogové právě na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. 

John Everett Millais začal malovat jako čtyřletý, v jedenácti byl přijat na Royal Academy of Arts, London. Anna Mary Robertson Moses začala malovat v sedmdesáti osmi a neměla vystudováno nic. A vy? Začněte na Sutnarce. Budeme se na vás těšit v září a únoru.  

Kurzy pro veřejnost na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni jsou součástí studijního programu celoživotního vzdělávání.