Ubytování a stravování

Během letní školy můžete využít možnost ubytování na vysokoškolských kolejích a stravování v univerzitní menze.

Ubytování

Pro mimoplzeňské účastníky je možné zajistit ubytování na VŠ koleji Bolevecká v blízkosti centra města. Vzhledem k poloze koleje Bolevecká vůči univerzitnímu areálu, kde ArtCamp probíhá, velmi doporučujeme objednat si v rámci registrace i kupón na využití městské hromadné dopravy. Pro přesun mezi kolejí a univerzitním areálem je nutné využít hromadnou dopravu - přímé spojení tramvají č. 4.

Účastníci mohou volit mezi dvěma typy ubytování, a to na vysokoškolských kolejích v buňkových pokojích (dva pokoje mají společné sociální zařízení) a v pokojích hotelového typu s vlastním sociálním zařízením a TV. Vzhledem k limitovanému počtu ubytovacích míst Vám doporučujeme provést platbu za Vaši účast na letní škole včetně ubytování co nejdříve (rozhoduje datum provedení platby, nikoli datum registrace). V případě naplnění kapacity pokojů s vlastním příslušenstvím budou účastníci po předchozí domluvě ubytováni v pokojích buňkových.

Zájemcům o jiný typ ubytování město Plzeň samozřejmě nabízí celou řadu dalších možností. Přehled ubytovacích zařízení najdete např. na www.plzen.eu nebo www.hotely.cz.

Ubytování na VŠ koleji

Ubytovací termíny:
pro každý týden letní školy vždy neděle před zahájením kurzu až sobota po skončení kurzu - tj. 6 nocí (při delším pobytu se přičítá noc ze soboty na neděli).

VŠ kolej Bolevecká
VŠ kolej Bolevecká 30 – 32
301 00 Plzeň

Check-in: neděle 14 – 19 hod.
Check-out: sobota do 12 hod.

Požadavek na ubytování s konkrétní osobou uveďte v registračním formuláři v sekci Poznámka k ubytování.

VŠ kolej Bolevecká se nachází v blízkosti centra města, cca 20 minut cesty MHD od univerzitního areálu. Tato kolej nabízí dva typy ubytování.

A) Studentské pokoje

Jedná se o ubytování studentského typu na buňkových pokojích, tzn. vždy dva pokoje mají společnou koupelnu a WC. Každý z pokojů má svoji kuchyňku. Ložní prádlo i ručníky jsou k dispozici, přineste si základní nádobí. WiFi připojení je k dispozici v lobby koleje.

Od účastníků ubytovaných na VŠ koleji bude v den příjezdu a registrace k ubytování vybírána vratná kauce ve výši 500 Kč. Oproti této kauci účastník obdrží klíč od pokoje a průkaz, kterým se bude po dobu svého ubytování na recepci koleje prokazovat. Kauce bude při ukončení ubytování vrácena, pokud nedojde k poškození pokoje nebo ztrátě klíče.

Pro studenty ZČU bude v případě ubytování na VŠ koleji platit nižší dotovaná cena dle ceníku ZČU. Studenti ZČU ubytování platí v recepci koleje v den příjezdu (prokážete se JIS kartou). Zájem o tento typ ubytování nahlaste při registraci do kurzů letní školy v sekci Poznámka k ubytování.

Z organizačních důvodů si svůj příjezd do Plzně prosím naplánujte na neděli mezi 14.00 a 19.00 hod. Odjezd se předpokládá v sobotu s nutností vyklidit pokoj a vrátit klíče do 12 hod. Pokud nemůžete tyto časy dodržet, je nutné se předem domluvit na náhradním řešení. Děkujeme za pochopení.

B) Hotelové pokoje

Pokoje hotelového typu nabízejí vyšší standard ubytování než klasické studentské pokoje.

Můžete si vybrat mezi jednolůžkovým a dvoulůžkovým pokojem s vlastním příslušenstvím a TV. Ložní prádlo a ručníky jsou k dispozici, pokoje jsou vybavené lednicí a WiFi připojením.

Stravování

Ve všední dny můžete obědvat v menze, která se nachází v univerzitním areálu v Plzni na Borech.

Ceny se budou pohybovat v rozmezí 75 – 100 Kč za hlavní jídlo (možnost přikoupit nápoje, saláty, zákusky, polévku apod.) a hradí se v hotovosti či stravenkami (pouze Sodexho pass, Cheque Déjeuner) přímo v menze. Studenti ZČU mohou platit stejně jako v průběhu akademického roku prostřednictvím své JIS karty.

V univerzitním areálu bude rovněž v provozu kavárna, kde je možné zakoupit sendviče, nápoje a další občerstvení. V blízkosti univerzitního areálu se nachází obchodní dům Tesco s řadou kaváren a restaurací.

Snídaně, večeře a stravování o víkendu neposkytujeme.