Ubytování a stravování

Během letní školy můžete využít možnost ubytování na vysokoškolských kolejích a stravování v univerzitní menze.

Ubytování

Pro mimoplzeňské účastníky je možné zajistit ubytování na VŠ koleji Máchova 20 v blízkosti univerzitního areálu, kde ArtCamp probíhá. Nedaleko koleje jsou zastávky MHD –tramvaj č. 4, autobus č. 24 a 30.; do místa konání ArtCampu jsou to 3 zastávky tramvají nebo autobusem či 15 minut chůze.

Vzhledem k poloze koleje Máchova vůči centru města velmi doporučujeme objednat si v rámci registrace i kupón na využití městské hromadné dopravy.

Účastníci mohou volit mezi dvěma typy ubytování, a to v buňkových pokojích (dva pokoje mají společné sociální zařízení) nebo v pokojích hotelového typu s vlastním sociálním zařízením a TV. Ve všech pokojích jsou ledničky. Kuchyně je pouze sdílená na každém patře, i případně pro hotelové pokoje (nádobí je nutné dovézt vlastní). Pokoje si můžete prohlédnout na webu koleje Máchova.

Vzhledem k limitovanému počtu ubytovacích míst Vám doporučujeme provést platbu za Vaši účast na letní škole včetně ubytování co nejdříve (rozhoduje datum provedení platby, nikoli datum registrace). V případě naplnění kapacity pokojů s vlastním příslušenstvím budou účastníci po předchozí domluvě ubytováni v pokojích buňkových.

Zájemcům o jiný typ ubytování město Plzeň samozřejmě nabízí celou řadu dalších možností. Přehled ubytovacích zařízení najdete např. na www.plzen.eu nebo www.hotely.cz.

V případě ubytování na koleji zajišťovaného ze strany FDU je stanovena jednotná cena za ubytovací termín (6 nocí, od neděle do následující soboty) a ubytování účastník objednává a hradí předem. V případě, že účastník zůstává více týdnů, přičítá se k ceně ještě noc ze soboty na neděli mezi dvěma ubytovacími termíny. 

Pokud některé předplacené noci z jakýchkoli důvodů nevyužijete, není bohužel možné jejich cenu odečíst.

Nezapomeňte požadavek na zajištění ubytování vyplnit v registračním formuláři.

 

Ubytování na VŠ koleji

Ubytovací termíny:
pro každý týden letní školy vždy neděle před zahájením kurzu až sobota po skončení kurzu - tj. 6 nocí (při delším pobytu se přičítá noc ze soboty na neděli).

VŠ kolej Máchova 20 (B2 - Bory)
301 00 Plzeň

Check-in: neděle 15–19 hod.
Check-out: sobota do 11 hod.

Požadavek na ubytování s konkrétní osobou uveďte v registračním formuláři v sekci Poznámka k ubytování.

Od účastníků ubytovaných na VŠ koleji bude v den příjezdu a registrace k ubytování vybírána vratná kauce v hotovosti ve výši 1500 Kč. Oproti této kauci účastník obdrží klíč od pokoje a průkaz, kterým se bude po dobu svého ubytování na recepci koleje prokazovat. Kauce bude při ukončení ubytování vrácena, pokud nedojde k poškození pokoje nebo ztrátě klíče.

Pro studenty ZČU bude v případě ubytování na VŠ koleji platit nižší dotovaná cena dle ceníku ZČU. Studenti ZČU ubytování platí v recepci koleje v den příjezdu (prokážete se JIS kartou). Zájem o tento typ ubytování nahlaste při registraci do kurzů letní školy v sekci Poznámka k ubytování.

Z organizačních důvodů si svůj příjezd do Plzně prosím naplánujte na neděli mezi 14.00 a 19.00 hod. Odjezd se předpokládá v sobotu s nutností vyklidit pokoj a vrátit klíče do 12 hod. Pokud nemůžete tyto časy dodržet, je nutné se předem domluvit na náhradním řešení. Děkujeme za pochopení.

Všechny pokoje jsou nekuřácké.

VŠ kolej Máchova se nachází v blízkosti MHD a přibližně 15 minut chůze od univerzitního areálu. Tato kolej nabízí dva typy ubytování:

A) Studentské pokoje

Jedná se o ubytování studentského typu na buňkových pokojích, tzn. vždy dva pokoje mají společnou koupelnu a WC. Kuchyně je pouze sdílená na každém patře. Ložní prádlo i ručníky jsou k dispozici, přineste si základní nádobí. WiFi připojení je k dispozici v celé koleji.

B) Hotelové pokoje

Pokoje hotelového typu nabízejí vyšší standard ubytování než klasické studentské pokoje.

Můžete si vybrat mezi jednolůžkovým a dvoulůžkovým pokojem s vlastním příslušenstvím a TV. Ložní prádlo a ručníky jsou k dispozici, pokoje jsou vybavené lednicí a WiFi připojením.

Ceny ubytování / VŠ kolej Máchova 20

Ceník 2023

Studentské pokoje se společným sociálním zařízením

Jednolůžkový studentský buňkový pokoj / 6 nocí / 2 900 Kč / 122 EUR 

Dvoulůžkový studentský buňkový pokoj / 6 nocí / 2 060 Kč / 88 EUR

Hotelové pokoje

Jednolůžkový pokoj hotelového typu s vlastním sociálním zařízením a TV / 6 nocí / 4 280 Kč / 182 EUR

Dvoulůžkový pokoj hotelového typu s s vlastním sociálním zařízením a TV / 6 nocí / 3 680 Kč / 157 EUR

Stravování

Ve všední dny můžete obědvat v menze, která se nachází v univerzitním areálu v Plzni na Borech.

Ceny se budou pohybovat v rozmezí 90 – 160 Kč za hlavní jídlo (možnost přikoupit nápoje, saláty, zákusky, polévku apod.) a hradí se v hotovosti, kartou či stravenkami / stravenkovou kartou Sodexho přímo v menze. Studenti ZČU mohou platit stejně jako v průběhu akademického roku prostřednictvím své JIS karty.

V univerzitním areálu bude rovněž v provozu kavárna, kde je možné zakoupit sendviče, nápoje a další občerstvení. V blízkosti univerzitního areálu se nachází obchodní dům Tesco s řadou kaváren a restaurací.

Snídaně, večeře a stravování o víkendu neposkytujeme.