zahranicni_vystavy02 mainbanneruzkyweb

Zahraniční výstavy

O mezinárodním zaměření Sutnarky svědčí nejen prestižní Cena Ladislava Sutnara, pravidelná spolupráce s partnery z dalších regionů, pozvánky pro hostující pedagogy i odborníky, se kterými fakulta dlouhodobě spolupracuje, ale i profesionální řízení projektů, které podporují progresivní dialog s mezinárodní scénou. Vedle řady mezinárodních projektů iniciovaných a řízených vedením fakulty a kurátorem Janem Van Woenselem rozvíjejí nové projekty i vedoucí jednotlivých ateliérů. Prostřednictvím mezinárodní spolupráce a sítě Českých center se nové generace umělců a designerů ze Sutnarky mohou prezentovat po celém světě.

Několik význačných mezinárodních výstav a projektů se uskutečnilo v Plzni, Praze, belgickém Ghentu, Berlíně, Jeruzalémě a Tel Avivu nebo také v New Yorku a Chicagu.

Vybrané výstavní projekty

Vojtěch Aubrecht - Intervals of Seeing

Intervals of Seeing neboli Intervaly vidění je název putovní a proměňující se výstavy, která zkoumá práci fotografa a pedagoga Sutnarky Vojtěcha Aubrechta prostřednictvím koncepčních hledisek kurátora fakulty Jana Van Woensela. Výstava v The Sherover Gallery v Jeruzalémě (leden–únor 2020) byla jejich prvním společným projektem. Další zastávkou výstavy byla Galerie bratří Špillarů v Muzeu Chodska v Domažlicích, kam byla ke spolupráci přizvána umělkyně Monika Havlíčková.

Vojtěch Aubrecht ve své tvorbě vytváří sugestivní příběhy, v nichž manipuluje s časem a prostorem, aby vyvolal napětí mezi realitou a vizionářstvím. V každém jeho fotografickém díle se skrývá dynamický vesmír, který se může náhodnému kolemjdoucímu zdát nepochopitelný, rozvážného pozorovatele však jistě zaujme. Čas a jeho příčinné okolnosti tvoří ve výstavním projektu Intervaly vidění hlavní téma.