dod WEB_1

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří na Sutnarce

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara pořádala Den otevřených dveří v pátek 10. listopadu 2023 od 10 do 16 hodin. Přivítali jsme zájemce o bakalářské, navazující magisterské i doktorské studium. Jak letošní Den otevřených dveří probíhal, se můžete podívat na videu níže.

Na ploše kreslírny, v technických dílnách a především v jednadvaceti uměleckých ateliérech po celý den pedagogové konzultovali otázky ke studiu a portfoliu a současní studující sdíleli své cenné zkušenosti. V rámci celé budovy bylo možné si prohlédnout ateliérové práce, vybavení učeben a zázemí fakulty. Návštěvníci mohli zavítat i do dílny ateliérů Socha a prostor a Design nábytku a interiéru v kreativní zóně DEPO2015 na adrese Presslova 14, Plzeň.

Informace o Dni otevřených dveří 2024 zveřejníme na jaře daného roku. Mezitím se můžete na virtuální prohlídku fakulty a celého kampusu ZČU nebo si prohlédnou textového průvodce pro uchazeče o studium.

Harmonogram

10:00 | začátek Dne otevřených dveří

10:30 | info blok o fakultě, studiu a přijímacím řízení

12:30 | info blok o fakultě, studiu a přijímacím řízení

14:30 | info blok o fakultě, studiu a přijímacím řízení

16:00 | ukončení Dne otevřených dveří

Jak se k nám dostanete

Pokud cestujete vlakem, od plzeňského hlavního nádraží se vydejte trolejbusem číslo 11, 15 a 16 do zastávky U Práce. Zde přestupte na tramvaj číslo 4 jedoucí do konečné stanice Univerzita, kde vystupte, fakulta je od zastávky vzdálená 100 metrů. Ale pozor! Ne každá tramvaj jede až k Sutnarce, proto si vždy hlídejte cílovou stanici.

Jestliže se k nám vydáte autem, zaparkovat můžete na fakultním parkovišti, které je součástí univerzitního kampusu. Najdete ho pod následujícími souřadnicemi: 49.72326811237137, 13.34741026874958.

Zastavte se i během roku

Naši fakultu je možné navštívit i v průběhu celého roku, kdy pořádáme  výstavy, sympozia a další kulturní akce. Uměleckou tvorbu si sami můžete vyzkoušet na kurzech pro veřejnost, které otevíráme každé jaro a podzim. Zúčastnit se můžete i mezinárodní letní školy umění ArtCamp.

Níže si můžete prohlédnout fotografie ze Dnů otevřených dveří pořádaných v předchozích letech.